Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Meg szeretném tanulni nagyon...

Meg szeretném tanulni nagyon sok gyógyszer mellékhatásait, jellemzőit, de nem tudom hol és mivel kezdjem... Valaki aki gyógyszerészetben jártas, milyen szempontok alapján érdemes elkezdeni tanulni a gyógyszereket?

Figyelt kérdés

2021. nov. 5. 22:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hatóanyag alapján, de amúgy milyen céllal?
2021. nov. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden gyógyszernek van betegtájékoztatója (online is megtalálod, csak keress rá ami érdekel), ahol le vannak írva ezek. De engem is az érdekelne, mi a célod. A gyógyszerészek fél évtizedet töltenek az egyetemen, ez nem igazán olyasmi, amit hobbiból gyorstalpalva tanul az ember.
2021. nov. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Egyelőre nem is ez a célom, egyetemig van még pár évem, de elkezdeni nem ártana szerintem. Vagyis jobban mondva szeretnék végre valamihez én is érteni, és mivel ez az érdeklődési köröm, első sorban erre gondoltam.
2021. nov. 5. 23:25
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Minden gyógyszernek ugyanazokat a mellékhatásait fogod megtalálni, mert az összes elképzelhető 1 millióból 1 arányút is bele fogják venni és 200 tételből áll a lista. Első körben hasmenés, székrekedés, lehetőleg a hasfogónak az előbbi és a hashajtónak az utóbbi, kiütések, nehézlégzés, fejfájás, hőemelkedés, vérnyomás-emelkedés vagy -csökkenés (egyénenként változik, hogy kire hogy hat ugyanaz az anyag), heves szívdobogás, álmosság és alvászavar, hosszú távú szedésnél veseműködési zavar, májfunkció ellenőrzendő. Totálisan fölösleges ezeket bemagolni, értelmetlen, mert teljesen egyéni, valami és ugyanannak az ellenkezője, igen ritka előfordulással.
2021. nov. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez az érdeklődésed, akkor olvasgasd a webbeteg nevű oldalt, a drinfo.aeek nevű oldalt, vedd meg a Nagy egészségkönyv című könyvet (antikvár) István Lajos szerk., ezekből tanulhatsz hasznosakat.
2021. nov. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
48%

Amennyiben valóban érdekel, az ogyei ( Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet) honlapján a gyógyszeradatbázison belül a hatóanyagokra/konkrét gyógyszerekre rákeresve megtalalálod az alkalmazási előiratokat, ahol sok egyéb mellett a mellékhatások is megjelennek.

A 4-es válaszát nem tudom értelmezni, mivel nem ugyanzok a mellékhatásai minden gyógyszernek, és nincs mindegyiknek 200. :D Vannak egyéni reakciók, de sokszor azok is egy kisebb csoportra jellemzőek (pl. allergia), de ez is relatív (vakcinák/penicillin).

Másik ami eszembe jutott az egyetemi tankönyvek: Farmakológia és klinikai farmakológia 2020-as a legújabb 16 ezer Ft és 1000+ oldal A4, asszem el leszel vele 🤣.

2021. nov. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
gyógyszerhatástan, gytk 4.év
2021. nov. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Háttértudás nélkül kb lehetetlen, én is a gyogyszerhatastan könyvet ajánlom, ha tényleg ennyire érdekel. Át kell látni a csoportokat, a hatasmechanizmusokat, és ha ezeket tudod, akkor a mellekhatasokra is lehet következtetni.
2022. jún. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
miért kell lepontozni? (7es), egy most végzős gyógyszerész
2022. jún. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
mert az azt megelőző 3 év tudása nélkül alig fog belőle érteni valamit.
2022. jún. 30. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!