Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki hogyan reagálna, ha közeli...

Ki hogyan reagálna, ha közeli hozzátartozója haláláról akkor értesülne, amikor egy másik fontos helyzetben van?

Figyelt kérdés
Pl. előadást tartasz nagyobb hallgatóságnak, vagy egy fontos és halaszthatatlan tárgyaláson veszel részt, stb. Hogyan fogadnátok a hírt?
2021. nov. 7. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Imádom az ilyen elképzelt helyzeteket. Akármit is mond az ember, most, józanul gondolkodva, abban a pillanatban simán lehet hogy ep l ag ellenkezőjét teszi.

Lehet hogy most azt mondja, le van xarva a fontos tárgyalás, rohanok haza, aztán ha előáll valóban a helyzet lehet hogy úgy lesz vele, a halottnak már mindegy, semmi nem hozza vissza, a tárgyaláson viszont a jövőm múlik.

2021. nov. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Ott hagynam azt a targyalast, eloadast, nyilvanvalo, elnezest keresek kozepette.

Vannak emberi tenyezok az eletben, amik fontosabbak minden masnal, csak erre sokan keson jonnek ra.

A gyereked, a szuleid, a testvereid, a parod, kinek ki a legfontosabb az eleteben. Ha veluk tortenik valami, nincs az a befeketetes, üzleti-, munkaügy, amiert nem hagynek ott csapot papot.

“Halaszthatatlan maganeleti problema jott kozbe, elnezesuket kerem, de azonnal tavoznom kell, a tovabbiakrol ertesiteni fogom onoket”. Ennyi.

2021. nov. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnek adok igazat.


Szép és jó, hogy mindenki leírja, hogy "micsoda kérdés ez, hát persze, hogy ott hagyok mindent csapot-papot és sietek a hozzátartozómhoz", de van egy olyan trükkös dolog, amit úgy hívnak, hogy pszichológia.


Én nem tárgyaláson, vagy állásinterjún voltam, hanem simán csak edzőteremben, mikor telefonon hívtak, hogy baleset történt egy hozzám közel álló személlyel.

Annyira lesokkolt, és annyira nem hittem el, hogy üveges tekintettel meredtem magam elé, és a hívás után (magam sem értem a mai napig hogy miért), de befejeztem az edzest, lezuhanyoztam a teremben, hazaértem és csak ültem magamban, és néztem a falat. A kórházba úgysem tudtam bemenni, csak a szülőket engedték be, igazából semmit se tudtam tenni.


Az igazi helyzetben nem úgy működik az ember agya, ahogy azt itt és most perpill elképzeli.

2021. nov. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
Kettes vagyok. Én is saját tapasztalatból írtam, de hát minden ember más. 1-2-vel ellenétben, amikor velem ez történt (sajnos többször is már), tényleg azonnal ott hagytam mindent, és nem érdekelt ki mit gondolt. Nyilván nagyon közeli hozzátartozóval történt súlyos dolog, nem pedig a második unokatestvéremmel egy kissebb baleset, aki amúgy annyira nem is érdekel.
2021. nov. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%
Egyszer tapasztaltam meg, édesapám halálakor. Nem volt váratlan, tudtam, hogy bármikor hívhatnak a kórházból (tüdőrák, áttéttel) de mégis nagyon letaglózott. A főnöknek szóltam, hogy most elmegyek (tisztában volt a helyzettel) aztán csak ültem a parkban, nem tudom, meddig, mielőtt bementem volna a kórházba. Az, hogy mi történik az irodában nélkülem, cseppet sem tudott érdekelni.
2021. nov. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

4!


Haláleset szerepelt a kérdésben.

2021. nov. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
43%

Voltam ilyen helyzetben.

Teljesen higgadtan folytattam, amit addig csináltam, szemrebbenés nélkül. Majd hazamentem, kiittam a borosálványt, és az utolsó üveggel a fütdőkádban zokogtam, és gyűlöltem magamat, hogy mekkora szívtelen dög vagyok.

2021. nov. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
79%

És aki hazarohan csapot-papot otthagyva, az mire megy vele? 😂

Én ugyanúgy folytatnék tovább mindent, mintha semmi nem történt volna.

Lehet nyugodtan osztani az internetes pszichopata-diagnózisokat.

2022. máj. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!