Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Betegre hogy tudják dolgozni...

Betegre hogy tudják dolgozni magukat az emberek?

Figyelt kérdés

Szóval azt hogy lehet megcsinálni hogy napi 8-10 óra után valaki még elmegy dolgozni és utána alszik esetleg 4-5 órát, és ezt akár heti 7 napban csinálja, nyilván rendszertelen étkezéssel, nulla szabadidővel, semmi feltöltődésre pihenésre nem hagyva időt?


Erre én személy szerint alkalmatlan vagyok, mondjuk nem is értem el semmit anyagilag 42 éves koromra ez miatt, azt az egy "értéket" tudom felmutatni hogy mivel sosem feszítettem túl magamat, ezért fiatalabbnak nézek ki 10 évvel és kifejezetten egészséges vagyok, nyugodt és kiegyensúlyozott, bár ezek nem értékek kapitalista szempontból nézve.



2021. nov. 15. 09:05
 1/10 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Van aki alapból ilyen, van akinek szüksége van a pénzre, hitel stb miatt.
2021. nov. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hajaj, de még mennyire... Mo.-n minden öreg mondata: "Én, egyedül én építettem fel a fél-, ha nem az egész országot", és ez öröklődik a későbbiekre is.

Fura, mert vannak munkahelyek, ahova ha bemész, épp 40%-60% épp kávézik, dumál. De mindig?

A coach-ok-, és tsi. meg végképp betegre dóógozzák (keresik) magukat).

2021. nov. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak, akik ezt bírják, de nem a végtelenségig. A szervezet előbb-utóbb igenis megbosszulja, hogy nem hagynak neki időt pihenni (mert rendszeresen 4-5 óra az nem pihenés, pláne 12-16 óra munka után). Nálunk is volt ilyen illető, egyik nap kezdés előtt egyszerűen összeesett, mentő vitte el, 3 napig kórházban volt. Nem történt semmi komoly, nem volt infarktusa, agyvérzése stb, egyszerűen a szervezete azt mondta, hogy állj.
2021. nov. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom kenyszerbol. Biztos hogy nem dolgoznek 8 oranal tobbet, nemhogy meg masik munkahelyen is az egyik utan.

Ezt egyetlen helyzetben tudom elkepzelni, ha vallalkozo vagyok es a sajat cegemet epitem. Akkor van ertelme beleolni a plusz orakat.

2021. nov. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

gyúrás hányásig

23f

2021. nov. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Elég gyenge próbálkozás belemagyarázni egyik dolgot a másikba...

Nem csak két munkahellyel meg rossz étkezéssel lehet kiégni, ahogy szakmailag sikeresen is lehet kiegyensúlyozott az ember.

2021. nov. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
Tesó, mindannyiunknak más és más a tévedésállománya. Ne gondold, hogy egy-egy ritka kivételtől eltekintve ez másképp lenne. Nagyon-nagyon jó eséllyel én is, te is, és a többi megfejtő is ebbe a megtévedt többségbe tartozunk. Miért is? Hát, találd ki b+! Szerinted kik szivatnak kiket?
2021. nov. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Senior Séf ***** válasza:
Az átkosban voltam fiatal házas. A nulláról indultunk, mindent apránként kellett előteremteni. Másod- és harmadállást vállaltam, hét végén meg, hogy kimozgassam az elgémberedett izmaimat, kőműves mellé jártam segédmunkásnak. Szép dolog ez, csak éppen a gyerekeim jószerivel csak látásból ismertek. Egészségügyi gebaszok is jelentkeztek, de azt itt hosszú lenne elmesélni, mert először minden jóval kecsegtettek, és csak évtizedek múltán derült ki a turpisság.
2021. nov. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Senior Séf ***** válasza:
100%

Ja, látom pont az volt a kérdés. Megpróbálom zanzásítva elmesélni. Szóval, mint évtizedekkel később kiderült, a sok stressztől a mellékvesém őrült módon termelte a kortizolt. Ez egy antistressz hormon, arra hivatott, hogy csökkentse a stressz káros hatásait. Csak éppen antagonistája a melatoninnak, ekképpen rontja, agy éppen ellehetetleníti az alvást. Én ebből mindössze annyit érzékeltem, hogy dacára annak, hogy két és fél órákat alszom éjszakánként, remekül érzem magam! Pörgök ezerrel, mindenre van energiám, mindenre jut időm. Örültem, hogy míg más az élete egyharmadát átalussza, én ugyanannyi idő alatt sokkal többet élek. És még ha motoszkált volna is bennem valami halvány balsejtelem, a nem érvényesült volna, hiszen az ember úgy van bedrótozva, hogy mindenki mással történet baj, de vele nem. Ő sebezhetetlen!

Hát nem az! Bármit követünk el a testünk ellen, egyszer- sok év múltán - benyújtja a számlát.

2021. nov. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A japánok pont ezt csinálják, ott mondjuk nem ritka ha valaki belehal a munkába, mert ez nem szükség, hanem társadalmi morál, ők őszintén így fogják fel az életet. De aki túléli, az 50 évesen amikor nyugdjba megy, akkor kezd el élni, amit addig nem tudott. Akkor utaznak pihennek szórakoznak, és élnek átlag 90 évig. Más a kultúra, más a mentalitás. Mi inkább dolgozunk halálunkig úgy, hogy mellette úgy ahogy élni is megpróbálunk.
2022. dec. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!