Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Manapság az érző ember a...

Manapság az érző ember a gyenge és a pszichopata az erős?

Figyelt kérdés

Napjaink kultúrái (főleg Nyugaton) kezdik megvetni az érző embereket és isteníteni a mindekin átgázoló pszichopatákat?


Meddig fenntartható egy ilyen rendszer? Nem önpusztító?


2021. nov. 17. 12:40
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Eddig is az volt és ezután is az lesz az erős, aki tudja irányítani az egyszerűbb rétegek tömegeit. Nem kell ezt annyira túlgondolni. Nagyon jó példák erre akár a szektavezérek, akár a diktátorok.


Napjaink nyugati kultúrája pont az érzelmesebb emberek irányításán alapszik. Lásd akár a zöld aktivistákat, a BLM aktivistákat, a feminizmus képviselőit, az állatvédőket,vagy szélsőségesebb csoportként a cancel culture képviselőit. Az, hogy ezek a mozgalmak pozitív, vagy negatív hatást eredményeznek-e hosszútávon azt majd eldönti a történelem.

2021. nov. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bocs, de nem hiszem, hogy irányitva vagyok, mert mondjuk egyet értek a meleg jogokkal, vagy fekete rasszizmus elleni küzdelemmel -mégha, minket/engem ez nem is érint-. Ez szimplán kultúráltság kérdése.
2021. nov. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Mojjo ***** válasza:
Jahh, az ókorban, középkorban, a "barlanglakó" ősi elődeink idején stb stb az érző emberek voltak abszolút előnyben, nem a kemények, bezzeg most...
2021. nov. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#2 Az érzelmesebb csoportok irányítását nem feltétlenül negatív értelemben írtam. Állatvédő vagyok, semmi bajom a nőkkel, a feketékkel és a melegekkel. Viszont a médiában és a politikában egyértelműen ezek a kérdéskörök vannak napirenden és nagyon sok szavazatot lehet "irányítani" a megfelelő válaszokkal.
2021. nov. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze, mert még mindig nem vesznek fel embert munkahelyre, ha kiderül, hogy meleg, vagy, még mindig puffantanak le a nyilt utcán usánkában embereket, egyértelműen a bőrszinük miatt, mégha bűncselekményt követtek is el. Értem, hogy valakinek ez sok, de valakinek meg az életéről van szó.
2021. nov. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

2


Az egyesnek olyan értelemben van igaza, hogy az általa erősnek titulált pszichopaták valóban könnyen kiismerik az érző emberek motivációt és nagyon jól fel tudják használni ezeket az ő irányításukra, manipulációikra, az ő kétes tevékenségeikről való figyelemelterelésre.


Valóban a naivabb, érzőbb rétegnek meg kellene tanulnia a pszichopaták gondolkodását, hogy le lehessen őket onnan pucolni egyszer s mindenkorra, már túl régóta élősködnek a jóhiszemű embereken. Ennek nem kell így lennie!

2021. nov. 17. 17:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Ennél feketébb-fehérebb kérdést ritkán lát az ember. Nem, az érző ember nem gyenge, és az erős ember sem pszichopata. Minden az érzelmi érettségtől és az intelligenciától függ. Egy pszichopata nem fog tudni manipulálni egy érző, de nagyon asszertív embert. És attól, mert valaki asszertív, az még nem jelent pszichopátiát. Nagyon kevered a szezont a fazonnal.
2021. nov. 20. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!