Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tiltottatok már le rokont a...

Tiltottatok már le rokont a Facebookról, Instagramról, stb vagy rejtették már el előle a tartalmat amit megosztottatok? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés
2021. nov. 19. 15:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vissza sem jelölök olyan rokont akit nem akarok, szóval nem töröltem rokont, de megelőzőm úgy hogy nem jelölöm vissza. Persze csak azt akiről tudom hogy problémás és tiltás lenne a vége.
2021. nov. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk férjem anyja van letiltva. Mindkettőnknek. Mikor megpróbálta velem is felvenni a kapcsolatot ismeretlenül akkor kérte ezt a férjem. (Gyerekkora óta nem tartják a kapcsolatot)
2021. nov. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Csak tartalmakat kellett elrejteni. Volt például olyan rokonom évekkel ezelőtt aki egy időben mindent fikázott amit kiraktam és volt hogy telefonon is felhívott hogy leteremtsen.


Egy másik rokonom meg sokat nézegette a facemet, gyakran meg is jegyezte hogy mikor látott engem online vagy ősrégi képekre érkeztek tőle lájkok, ami az jelentette, hogy nagyon visszatekert a falamon. Néha amikor átmentem láttam hogy a falamat nézegeti. Valahogy ez zavarba ejtő volt nekem és egy kicsit ijesztő is. Nem töröltem le de egy kicsit elrejtőztem előle. Most megint rendesen lát mindent de kevesebb dolgot is osztok meg. Nem tudom mennyit nézegeti már a falamat de nem lájkolgat be ezer éves dolgokat és nem nagyon tesz megjegyézseket az aktivításomra sem.

2021. nov. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen. Van egy rokonom (nem közeli, a nagynéném exférje), aki állandóan nagyon idegesítően kommentelgetett facebookon minden egyes poszthoz, mindenhez, amiben meg voltam jelölve (nem csak velem, mindenkivel ezt csinálta), úgyhogy végül letöröltem az ismerőseim közül. Nem szólogatott be semmi negatívat, csak nagyon sok volt, ilyen tipikus “creepy vén pasas”.

Instán is követ csomó családtagom, viszont a storymról csomószor letiltom őket ideiglenesen, ha nincs kedvem ahhoz, hogy ítélkezzenek. :D

2021. nov. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen van egy rokan, aki osszegazja minden faszsagot. Letoroltem es kesz, amúgy sem szoktunk beszelgetni, likeolgatni egymast
2021. nov. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen van egy rokon, aki összevissza osztogatja minden faszsagot*
2021. nov. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen. Az egyiket azért, mert hülyeségeket kommentelt és úgy éreztem, hogy nincs szükség online ápolni a kapcsolatot a chatelésen kívül. A másikat azért, mert folyamatosan visszaélt azzal, amit ott látott. Hogy bezzeg arra telik, hogy elmenjünk túrázni meg látja mennyire betegek vagyunk, ha ilyen jó kaja van otthon. Meg hogy múltkor megosztottam valamit és mi az, hogy idegen senkiknek segítek, neki meg nem állok 0-24 készenlétben...
2021. nov. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen. Nem normalis, plusz rosszindulatu. Lelkifurdalas nelkul. Vegtelenul kinos kommentjeit eloszor toroltem, irtam neki, ezutan jott a tiltas.
2021. nov. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Amúgy engem egyszer raktak ebbe a restricted státuszba. Tudjátok, felmentek az ismerős falára, benyomtok egy gombot és utána az ismerős nem látja meg, hogy mit osztotok meg, csak a publikus bejegyzéseiteket fogja látni.


Nagyon röviden: a rokonoméknál újra várandós lett az anyuka és én azt hittem publikus információ ezért megosztottam a Facebookon barátaimmal (Más megosztotta a családból a Facebookon az ismerősökkel, családdal, én onnan vettem a képet). Viszont kiszedtem a családtagokat abból hogy kik láthassák, mert csak a barátokkal akartam megosztani, de elfelejtettem az egyik rokont kiszedni és pont ő nem tudta, hogy lesz egy újabb baba. Az is kiderült, hogy a házaspár ezt titokban szerette volna tartani még, hogy ők oszthassák meg az örömhírt és azt se értették hogy miért rejtettem el előlük a bejegyzésemet ilyen sunyi módon.

Másnap a házaspárból mindketten beállították hogy Restricted legyek. Az egyikükkel 2-3 évig voltam restricted státuszban, azóta kiszedte, a másikukkal a mai napig abban vagyok.

2021. nov. 20. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Aha, nagymamám. Korábban MSN-en csekkolt folyton, aztán leb.szott, hogyha este fent voltam, hogy miért nem alszom (9-kor), vagy suli után, hogy kész van e már a házim, ha meg nem írtam neki, az is baj volt. Aztán jött a Facebook. Ez meg az miért van az ismerőseim között. Egy ismerősöm kitett egy színes sütis képet, amit netről szedett, belájkoltam, erre ráírt az én ismerősömre a receptért😅 vagy ha látta, hogy kommentelek valahova, akkor kérdezzem meg ezt meg azt... Az én bejegyzéseim alá is folyamatosan f.szságokat kommentelt, aztán ha valaki belájkolta a kommentjét, akkor ő azt jelnek vette, hogy írjon még, ha nem tudott mit, akkor csak mosoly fejeket. Amikor ballagásom volt, anyukám kitett pár képet és ő pont egyiken se volt rajta és odaírta neki, hogy "rólam is készültek jó képek, na mindegy..." Én kitettem magamról egy képet, akkoriban épp nem nagyon mentem át hozzá és megjelölt (!) a képemen engem és odaírta hogy "mami hanyagoló" 😅 Úgyhogy ja, olyan 5-6 éve elrejtettem a bejegyzéseimet előle és nem is nagyon tartom vele a kapcsolatot a kötelezőn kívül, persze nem csak emiatt
2022. júl. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!