Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Remélem nem találjátok hülye...

Remélem nem találjátok hülye kérdésnek, és tudtok adni jó tippeket: Hogy kell úgy igazán élvezni az életet? Nem vagyok depis, nem azért kérdem. Rendben vagyok. De nagyszerűen szeretném magam érezni (majdnem) minden nap!

Figyelt kérdés
2021. nov. 20. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindenkinél más, kinek mi fontos.
2021. nov. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Nekem az vált be, hogy időközönként kitűzök egy olyan kis kihívást, amiről úgy gondolom, hogy 50-50 százalék a valószínűsége, hogy végre tudom hajtani és hogy nem. Ez lehet bármi. Például egy irracionális félelem legyőzése, egy olyan sportcél, amit nem biztos, hogy végre tudom hajtani. Amikor sikerült végrehajtani és durván kiléptem a komfortzónámból és sikeresen teljesítettem, akkor iszonyatosan megváltozik napokra minden. Olyankor jön a "mindenkit és mindent" imádok érzés. :D
2021. nov. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Szerintem a legcsodálatosabb dolgok belülről fakadnak. Találd meg magadban az egyensúlyt és élj meg minden apró örömteli pillanatot. Tanuld meg elfogadni magad és a gyengeségeid, találd meg az erősségeid. Persze ez csak saját vélemény:)
2021. nov. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés!

Nem tudom, hogy pontosan milyen életet élsz, így nem biztos hogy ez a tanács rád is illeni fog, de nekem bevállt: csinálj olyasmiket amiket egészen kisgyerek korodban élveztél, ÉS gondolj ki új dolgokat, amik felnőtt fejjel kezdtek el érdekelni.


Pl kisgyerekként imádtam a régi korokat, más kultúrákat, régészetet, stb, szóval most, felnőttként rengeteget járok múzeumokban és kiállításokra. Alig várom hogy időt tudjak szakítani rájuk, szóval már azokon a napokon is jobb a közérzetem, amikor megtervezem, hogy hova megyek (ha esetleg egy másik városba), akkor is jobb a közérzetem amikor várom, hogy leteljenek a munkanapjaim, akkor is, amikor ott vagyok. Sőt, utána is pár napig fel vagyok dobodva.


Felnőttként pedig elkezdtek érdekelni a növények, de sokáig még csak egy szobanövényt sem akartam venni, mert gondoltam úgyis megölném.

Mostanra viszont én gondozom a lakóházam melletti kis kertet, és az egész lakásom tele van növényekkel. Mint egy kisebb dzsungel. Ezért pedig minden nap szabályosan öröm belépni a lakásomba.


Akkor voltam a legfásultabb, amikor minden napom ugyanolyan volt, nem igazán vártam semmire, csak arra, hogy legyen már hétvége. De a hétvégéimet sem tudtam élvezni, mert nem olyan dolgokat csináltam amik különösen érdekelnek (pl levágtam magam az ágyra és sorozatot néztem egész nap, és még ha hívtak is a barátaim valahova délután/este, arra sem volt hangulatom a fásultságtól.)


Ha viszont folyton újítasz valamit az életedben, és megpróbálsz visszaemlékezni arra, hogy mik érdekeltek régen, amikor még nem voltál életunt, akkor egy idő utan jobban is fogod érezni magad.

Meg persze mozdulj ki, beszélgess másokkal, tartsd a kapcsolatot a barátaiddal és ne félj kivágni az életedből azokat, akik csak nyűgöt jelentenek.


Remélem, valami ilyesmire gondoltál..??😅

2021. nov. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is igazából a mini célok és/vagy a komfortzónából való kilépés. Ezek a célok viszont olyanok, amikhez azért kell kisebb erőfeszítés, energia beletétel, de az utána lévő érzés, sikeres teljesítés esetén, már leírhatatlan. Az is segít abban, hogy élvezzem az életet, hogy minden este kiemelek ~5 dolgot a napomból, ami pozitív volt, örömmel töltött el. Apróság, de sokat jelent:)
2021. nov. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy tartalmassá teszed.
2021. nov. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!