Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Foglalkoztat téged a halál...

Foglalkoztat téged a halál gondolata? Esetleg, hogy mi lehet utána?

Figyelt kérdés

2021. nov. 23. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nincs utána semmi. Leáll az agyunk és kész.
2021. nov. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Én foglalkozok igen.

En úgy hiszem az elme nem tud túl látni a saját határán , de miutan meghalsz ugyanúgy leszel valaki csak n3m az aki most vagy

2021. nov. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, 4-5 éves korom óta és számomra riasztó, hogy "a végtelen semmi" van az öntudatvesztés után. Tudom hogy ez már engem akkor nem fog zavarni, ha bekövetkezik.
2021. nov. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Mivel nincs utána semmi, így nem is foglalkozom vele.
2021. nov. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

Nekem az az elméletem hogy azért amiért te te vagy én én, egy apró szerves molekula felelős ami a megfogantatáskor pont jókor volt jó helyen.


Vagyis halálunk után ahogy elbomlunk, ez a szerves molekula visszakerül a természetbe, és akkor lesz következő életünk ha ezen molekula újból pont jókor lesz jó helyen.


Ebből fakadóan benne van a pakliban hogy több millió évig nem fog újra beépülni egy élő szervezetbe.(Pláne hogy 2 méter mélyen leszünk a föld alatt) De ha mégis, akkor is roppant kicsi az esély arra hogy újból emberként "szülessünk újjá", sokkal valószínűbb hogy valamilyen állatként esetleg rovarként fogjuk legközelebb meglátni a napvilágot.

2021. nov. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az öntudat nem egy szerves molekulán múlik. Valójában nagyon hasonló a fajunk genomja, ezért rengeteg emberi tulajdonság ösztönös/eltanult. Viszont a személyiség attól egyedi, hogy mindenkire egyedi genetikai kód jellemző, ami alapból nagyon sok mindenre predesztinál. Valaki hajlamosabb a depresszióra, valaki introvertált, míg a másik extrovertált. Az élet során szerzett tapasztalaink is befolyásolják azt, akik vagyunk. De a mai napig nincs konkrét tudományos bizonyíték arra, hogy a személyiségünket a genetikánk vagy a tapasztalataink határozzák meg. Halál után oxigénhiányos állapotba kerül az agy, ami szövetpusztuláshoz vezet. Próbáld úgy elképzelni az egészet, mint amikor valaki agyvérzést kap, és a beszédközpontja sérül: nem fog tudni beszélni. Ellenben ha a halál következtében az egész agyszövet elpusztul, akkor nemcsak beszélni nem fog tudni, hanem elpusztul az is, aki eddig volt. Nem akkora nagy dolog a tudat, bizonyos állatoknak is van vmilyen mértékben öntudatuk.


Az élet egy ajándék.

2021. nov. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajnos szerintem sincs semmi. Pont az lesz, mint amikor felkelünk egy álom nélküli alvásból. Új nap virrad, de egyszer már nem fog. Semmit sem fogunk érzékelni, egyszerűen megszűnünk sajnos. A sok igazságtalanság és szenvedések miatt azonban bízom abban, hogy van valami. Végülis 50-50%. A fizikai világunkról sem tudunk szinte semmit sem igazából, tudásunk nagyon minimális, ezért biztosra venni azt, hogy nincs semmi, egyszerűen végünk pont annyira elhamarkodott és alaptalan feltételezés, mint az hogy van a halál után valamilyen lét. Mindenesetre a hittnek vannak előnyei és hátrányai is. Gyerekkorom óta foglalkoztat amúgy a halál és haldoklás témája több szempontból is megközelítve.
2021. nov. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az lesz, ami születés előtt. Semmi.
2021. nov. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!