Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A gyerekkori negatív élményeim...

A gyerekkori negatív élményeim miatt van bennem belső feszültség?

Figyelt kérdés

22 éves srác vagyok és azt érzem, hogy a munkahelyemen nem tudok jól teljesíteni, mert nagyon sokszor félek, hogy le leszek cseszve, így nem tudok gyorsan hatékonyan dolgozni.

Gyerekkoromban sokszor kaptam úgy leszidást, hogy jogtalanul vagy igazàból én sem tudom, hogy miért kaptam.

Volt olyan eset, kb 10 éves lehettem -van egy autista testvérem aki 2 évvel fiatalabb nàlam-, hogy bementünk anyámmal a zöldségesbe anyám épp fizetett vagy válogatott valamit, amikor a testvérem elkezdte fogdosni valamelyik zöldséget. Meglátta az egyik eladó ès rászólt a testvéremre, erre ő elkezdte rugdosni az eladót, amikor anyámmal kimentünk mind a ketten kaptunk egy pofont pedig én az ég világon semmit nem csináltam.

Akkor volt olyan, hogy a testvéremmel kint játszottunk az udvaron ekkor még kisebbek voltunk és egy idő után észre vettem, hogy a testvérem nincs meg, szóltam anyámnak elkezdte keresni, de nem találta. A vègèn rendőrséget kellett hívni. Amikor előkerült mind a ketten kaptunk pofont ès büntetésben voltunk, ès én ugyanúgy semmi rosszat nem csináltam.

És nem egyszer volt olyan, hogy úgy kaptam, hogy én nem csináltam semmi rosszat. Lehet az volt a baja a szüleimnek, hogy nem figyeltem a testvéremre mert sokszor hallgattam azt, hogy nekem kell neki példát mutatni, mert ha én rossz vagyok, akkor ő is rossz lesz.

Nem tudom, hogy ezeknek lehet-e hozzá köze, de sokszor érzem azt, hogy tele vagyok frusztrációval és, hogy nem vagyok elég jó.



2021. nov. 30. 19:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvaló, és egy jó pszichológus kell, hogy ezeket kibeszéld, de tulajdonképpen már most is előrehaladtál a tudatosítás útján. Én biztos megszakítanám a kapcsolatot az anyámmal. Ő a saját frusztrációja miatt rúgott beléd. Most már igyekezz kellemes, elismerő emberek társaságában lenni, hogy újjáépüljön az elvett önbizalmad.
2021. nov. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó, hogy felismerted. Mindenképp pszichológust javaslok, saját tapasztalat alapján mondom. Nekem is gyerekkor miatt van bennem elnyomott feszkó, düh és a többi... Egy ideje járok már pszichológushoh, bár én elég későn vettem rá magam, hogy elmenjek egyhez, de jobb később mint soha.
2021. nov. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!