Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha volt bármilyen függőséged,...

Ha volt bármilyen függőséged, hogy sikerült leszoknod róla?

Figyelt kérdés

Nem elsősorban drogra vagy alkoholra gondolok, de akàr ezekre is.

Bàrmilyen függőséget ide tartozónak érzek, pl: túlzott édességfogyasztás, kapcsolat függőség, munkafüggőség, bàrmi


2021. dec. 2. 19:45
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Drog függő voltam, nem szoktam le teljesen, csak alkalmi fogyasztó lettem...és próbálok gyengébb cuccokat használni.
2021. dec. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Régen totál kapcsolatfüggő lettem, havonta új nőm volt, mindegy ki csak legyen. Aztán rájöttem, hogy ez az életmód qrvára nem jó nekem (veszekedések, nyomozások, számonkérések stb.) Másfél éve nincs senkim és élvezem a helyzetet.
2021. dec. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Volt, nem is egy...


-energiaital --> elkezdtem csökkenteni a mennyiségét, kezdetben 1 héten 3x 0,5l-eset, később hetente 1x, utána lebetegedtem abban az időben és 2 hete nem ittam, nem is hiányzott, és így sikerült leszoknom.


-szendvics --> nem sikerült ,továbbra is csak azt vagyok hajlandó megenni, főételeket havonta 2-3x szoktam


-kóla --> covidos voltam és az ízérzékelésem is elveszett, amikor sikerült vissza nyernem, már nem ízlett a kóla, később megint elkezdtem, amikor elkezdődött a suli, utána a súlyom kezdett gyarapodni, beiktattam kihívásokat, hogy ne igyak, és így sikerült leszoknom véglegesen, már csak havonta 2-3x iszok :)

2021. dec. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Régen mmorpg videójáték függő voltam.. aztán rájöttem, hogy rohadt sokba kerül pénzbe és időbe és semmi értelme nincs a világon.
2021. dec. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én elég vásárlásfüggő vagyok/voltam. Megpróbáltam lefoglalni magam értelmes dolgokkal, hogy ne a ruhaoldalakat, hírleveleket, akciókat nézegessem folyamatosan. Meg iszekszem nem bemenni a bevásárlóközpontokba csak úgy, ha nincs ott semmi konkét dolgom. Tudatosan próbálom átformálni a gondolkodásmódomat, hogy nincs szükség még egy századik pólóra, táskára, cipőre stb., és elfogadtam, hogy mindig fogok találni olyat, amilyenem még nincs, de attól még meg tudok lenni nélküle. Meg nem kell csak azért megvenni valamit, mert leárazták...

Azt nem mondom, hogy teljesen megoldódott ez a függőség, de nagyon sokat javult.


23/N

2021. dec. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

nagyon szuperek vagytok!! tényleg. és sok sikert, erőt és kitartást kívánok a továbbiakhoz!!


mennyiben segített nektek a környezetetek (család, barátok), vagy egyáltalán mennyire mertetek erről beszélni bàrkinek is?

2021. dec. 2. 22:54
 7/9 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Nekem a környezetem elfogadta, hogy ilyen vagyok, viszont direkt én kértem meg őket, hogy szóljanak rám, ha valami olyat készülök megvenni, amire semmi szükségem. Azóta is sokat segítenek.
2021. dec. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tejcsoki függőség.


Igazából reflux és koleszterin miatt le kellene állni (vannak, akik azt mondják, hogy a koleszterin lehet magas túlzott cukorfogyasztástól is).

2-3 éven át enyhe túlsúlyos voltam (kinézetre se vészes, de azért nem tagadható, BMI szerint kb. éppenhogy), jó volt az étvágyam, "tág" volt a gyomrom, a vége felé napi 1,5 tábla tejcsokis Milka is lement és esetleg mellette napi 2 3in1 kávé is. Mellette majdhogynem full egészségesen étkeztem, ami a többi illeti és sportoltam is.


Aztán nagyfokú idegesség, stressz, félelem miatt kb 2 hónap alatt leadtam az összes feles súlyt. Ekkortájt írták elő a diétát is.


Most kisebb az étvágyam, "össze van szűkülve" a gyomrom, ami nem baj. Így kevesebb édességet kívánok, de azért kívánom.


Az a nehézség, hogy én a tejcsokit szeretem igazán.


Az átlagember szeret enni. Számomra egy "normál" kaja finom-finom, de nem kifejezett élmény az evés. Sőt, pl családi összejövetelen púp is a hátamon, odaülni az asztalhoz a laza beszélgetés helyett, nem is tudok egyszerre sokat enni stb. Szóval nincs az az élmény hatása a normál kajáknak.

Viszont a tejcsokinak és a tejcsokis, nem savanyú édességeknek igen.


A diéta eleje felé próbáltam leállni a csokival, de az lett belőle, hogy ugyanúgy nassoltam, csak más dolgokat.


Most napi egyszer nassolok kb és bizony sokszor csokit, a többi mogyoróval, egyéb magvakkal van helyettesítve, persze szerencsére nem túlzottan nagy az étvágyam.



Ezen felül talán netfüggőség valamennyire.

Viszont a netet sokmindenre lehet használni és én igyekszem jól használni. Illetve összejöveteleken, kirándulások, sport közben, élmények megélése közben el tudom engedni.

2021. dec. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kapcsolatfüggő vagyok.


Ahogy vége lesz egy kapcsolatomnak, nem bírom elviselni és rendszerint már a vége előtt szervezem a következőt. Az elmúlt 2 évben egy hetet sem voltam egyedül. Nagyon nehéz kibírnom, hogy jövő héten már ne jöjjön a következő férfi/nő. Most is…

2022. jan. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!