Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ennyi rossz eladó,...

Miért van ennyi rossz eladó, kasszás mostanában?

Figyelt kérdés

Először is le szeretném szögezni, hogy tisztában vagyok vele, hogy általában nem 3 nyelven beszélő bölcsészek vagy mérnökök dolgoznak boltokban, ergo nem agysebészek, és nyilván piacképes tudások, végzettségük sincs.

A múltban nagyon ritkán volt kellemetlen tapasztalatom, inkább csak olyankor, amikor utaztam, és kénytelen voltam Coopban vagy hasonló helyen vásárolni.

Az utóbbi években viszont egyre több ilyen van, egyedül az Aldiban és Lidlben nem volt még rossz élményem.


Pár hónapja átbicikliztem a szomszéd városba, és bementem egy nemzeti dohányboltba. A bolt előtt cigiző 25 év körüli eladólány hisztizni kezdett, amiért 6 előtt akartam bemenni. mivel utána rögtön harangoztak, kb. 5:59:50 kor akartam bemenni. A legtöbb dohányboltban ugyanazt tapasztaltam: köszönni nem tudó, elég butának kinéző 20on éves lányok, akik gyakran cserélődnek.

A közeli albán pékségbe se járok már, mert két 50es bunkó öregasszony van, akik képesek az előttem lévőket kiosztani, amiért nincs aprójuk, vagy nem tudják, hogy működik a kávégép.

Sparban köszönni nem tudó 50 körüli pletykás nők vannak, jobbára.


Kérek mindenkit, hogy a kérdésre válaszoljon, Coelho-rajongó wannabe pszichológusok kíméljenek, akik megállapítják, hogy rossz a kisugárzásom, bunkón viselkedtem etc.



2021. dec. 3. 11:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%

Köszönni nem szokás sehol már.. van egy cukraszkellekes bolt a városban, sose reagálnak senki köszönésére. Se befelé, se kifelé. Fura.


Csajnak biztos meg korán volt...vagy még is jött neki, vagy felcseszte valaki ..

Azt én is utaltam, amikor már ott ácsorogtak a bolt előtt nyitás előtt akár fel órával is, nem tudom ezeknek mi jár jár fejében


Most már a vevő van a boltért.

2021. dec. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Egy kérdés.A dohánybolt 6-kor nyitott?Csak mert erre törvény is van, hogy nyitvatartási időn kívül nem lehet kiszolgálni, nem is kötelessége az eladónak beengedni az üzletbe.Igazán kivárhattad volna, hogy 6 kor, vagy 6 óra egy perckor mész be.Hogy nyitvatartási időn kívül mit csinál az eladó(dohányzik, kávézik, telefonál, kakil, stb), ahhoz semmi közöd.
2021. dec. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

3:


látom, nem megy a szövegértés. a stílust kifogásoltam, ahogy jelezte, hogy még nincs 6 óra.

egyébként külön kértem, hogy mindenki a kérdésre válaszoljon, mert nem érdekel a kötekedés.

2021. dec. 3. 11:29
 4/17 A kérdező kommentje:

1:


ezt sosem fogom megérteni.


régebben egy másik dohányboltot azért ejtettem, mert 10ból 10szer nem köszöntek.

nem tudom, kinek képzelik ezek magukat...nem ők tesznek szívességet nekem,a világfájdalmukat meg ne rajtam vezessék le.

2021. dec. 3. 11:33
 5/17 anonim ***** válasza:
97%

4 De miért kell ezt jelezni?Te nem tudod hány óra és nem látod mikor nyit a bolt?Ha nem állt volna kint cigizni bele sem tudtál volna kötni, mert zárva lett volna az ajtó és kész.

Minden munkahelyen van rossz munkaerő, így nem csoda, hogy a bolti eladók közt is van.

Ettől függetlenül te is bunkó vagy és keresed a konfliktust, hogy mikor mibe lehet belekötni.Kicsi megértéssel te is lehetnél az embertársaid felé.Nem tudom te mit szólnál, ha mennél munkába, és a munkaidőd kezdete előtt lebaszn. téged valaki, hogy ugyan, miért nem dolgozol?

2021. dec. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

6:


még mindig nem érted, mmiről szól a kérdés, úgyhogy kímélj meg, köszi.

2021. dec. 3. 11:37
 7/17 anonim ***** válasza:
75%
De, értem.Volt olyan eset, ahol nem megfelelően viselkedtek veled az eladók, meg volt olyan is, ahol a saját bunkóságod miatt voltak veled bunkók.Nincs itt semmi látnivaló.
2021. dec. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudom az emberek és a vevők kinek hiszik magukat.Jöttök ezzel a nekem tesznek szívességet a dolgozók,hát ki a bánatot érdekel ha nem jössz többet be a boltba?Kevesebb árufeltöltés,kevesebb munka,egy hisztis majommal is kevesebb.A bolt nem az enyém,nem az én hasznom,és a fizetésem akkor is megkapom ha te nem jössz be.Tudom,tudom jönnek a nagyokosok,hogy majd ha bezár ha bolt és csődbemegy...nos ha bezár,átmegyek másikba dolgozni,enni mindig kell,élelmiszerbolt pedig mindig is lesz :D
2021. dec. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
13%
9, ha mindenki így gondolkodik, akkor nem sokáig lesz szabad hely, mert ami nem zárt be, betelik
2021. dec. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

10/10


ha rosszindulatú lennék, megjegyezném, hogy a 9-es nem véletlenül dolgozik boltban, hiszen még szöveget sem tud értelmezni és hisztizik, mint egy kislány.

gondolom, vmi 90es években megrekedt egyszerű bolti dolgozó lehet, aki semmi máshoz nem ért.

a helyében nem lennék ennyire magabiztos. pont azt látom, hogy az Aldiért az emberek szépen otthagyják a kisebb boltokat, ahol bunkó eladók vannak, és bizony ebben nem csak az áraknak van szerepe.

2021. dec. 3. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!