Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek sok olyan pszichol...

Szerintetek sok olyan pszichológus van, aki (ő maga) nárcisztikus személyiségzavarban szenved / pszichopata?

Figyelt kérdés

2021. dec. 3. 16:37
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Nem hiszem. Elég sok kötelező tréning/szupervízió van nekik, hogy ez időben kiderüljön. Illetve ha van is ilyen problémája, azt a réteget nem kezelheti általában (például evészavarosként evészavarosokat). És nem csak a kliens érdekében, hanem a sajátjában is. Gyakorlatilag a megélhetése múlik rajta.
2021. dec. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Persze hogy van.En ismertem valakit,aki pszichológusnak tanult és a WC.-én mindig beszélt magának,megbeszélte saját magával a problémáit.
2021. dec. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Nekem erről az jut eszembe, hogy ismerek egy kineziológust, "stresszoldó"-t, aki inkább csak csinálja a stresszt, tiszta idegbeteg ember, és nem mellesleg hétszer volt öngyilkossági kísérlete.


Ez se normális, hogy az ilyenek foglalkozhatnak az ember lelkével.

2021. dec. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Sajnos vannak, igen. Az tévhit, hogy a pszichológusok érettebbek, kiegyensúlyozottabbak az átlag embernél. Vannak proszociális pszichopaták, akik beintegrálódnak a társadalomba, és senki sem venné észre rajtuk, hogy azok, még egy szupervizor sem. Bár ők inkább elmennek sebészeknek, vagy ügyvédeknek. Nekem konkrétan van egy nárcisztikus terapeuta ismerősöm, aki saját maga mondta, hogy a terapeutájával a nárcizmusán dolgoznak, és a pácienseknek pont emiatt sokat tud segíteni, hiszen rögtön kiszúrja, amikor valaki nárcisztikus. Vannak szadisták is, és bizony károkat okozhatnak a páciensnek, és ez egyáltalán nem ritka, hiszen nagyon jól meg tudják játszani magukat még a kiképzők előtt is.
2021. dec. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Lehet, hogy igen. Nekem az szöget ütött a fejembe, hogy Bánki György miért olyan címmel írt könyvet, hogy A legnagyszerűbb könyv a nárcizmusról? Hacsak nem fricska, önirónia, irónia.
2021. dec. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

5-ös,az fricska volt, igen.


Egyébként nagyon érdekes kérdés, én is ismerek nárcisztikus pszichológusjelöltet, de tud róla, dolgozik rajta. Ők is emberek, akik sokszor pont azért orientálódnak ezen pálya felé,mert az önismereti útjuk rögös, és ezáltal jobban tudnak majd másnak is segíteni.

2021. dec. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
67%
Igen! 2 példát is tudok mondani, Dr.Bánki György, pszichiáter és bevallottan nárcisztikus, a másik Sam Vaknin, szintén zenész.
2022. márc. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak sajnos.

Én mentális beteg pszichiáterrel jártam rosszul. Árt! És nem is ismeri be.

2022. ápr. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%
Én is kifogtam egy igazi kretént közülük. A végén elkezdte magát igazolni, úgy, hogy semmire nem jutottunk. Röhejes volt
2023. márc. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Gulácsi István is ilyen. Ártalmas a betegre.
2023. márc. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!