Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nyugat-Magyarországon tényleg...

Nyugat-Magyarországon tényleg kedvesebbek az emberek?

Figyelt kérdés
Van egy ilyen mende-monda nálunk, keleten, hogy az ország nyugati részein az emberek átlagosan kedvesebbek, jó fejek, nem ennyire depisek, mint itt keleten. Ez mennyire igaz? :D Mert én már nagyon beleuntam az itteni mentalitásba, meg ebbe a nyomasztott hangulatba, ami átitat mindent…

2021. dec. 6. 10:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
63%
Semmi releváns eltérést nem tapasztaltam.
2021. dec. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
65%

Megint egy szokásos általánosító kérdés...


Mindenhol vannak mindenféle emberek...

2021. dec. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez eléggé általánosító, de részben igaz is. Szokták mondani, hogy a pénz nem boldogít..., Dehogynem.

Ameddig a szüleimmel éltem egy borsodi kis faluba, csak a panaszkodast hallottam mindenkitől. Miután kozepsuliba Pestre jártam, már teljesen más mentalitás fogadott. Nekem akkor a kis borsodi faluból nagykepueknek tűntek. Majd pedig úgy alakult az életem hogy Veszprém megyében telepedtem le, ahol jobb az életszínvonal. Ha hazamegyek a szülői házba, megint csak a nyomorusagot a depressziót látom az egész faluba. Nulla élet. Sem pénzük, sem lehetőségük szórakozni. Ameddig unokatesóm Sárospatakon egy hivatalos márkaszerviznel autószerelőkent keres nettó 145 ezret(bérminimum), addig itt Veszprémbe ez 230ezer a szomszédomnak. Oké az albérlet is drágább, de mindketten sajátban laknak. Mindkét helyen ugyan annyiba kerül felépíteni (max a telek van dupla áron)

2021. dec. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
70%
Nem,itt mindenki a még több pénzre hajt.Sok újgazdag van,akik még a sarokra is kocsival mennek.
2021. dec. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
70%

Itt minden 3. ember kint takarít meg kasszázik Ausztriában és arra a 300-400 ezer forintra fene nagy a bunkó pofájuk, tisztelet a kivételnek.

Nem irigy vagyok, mert most karácsonyi szezonban én is hazaviszek belföldi munkával 400-500 ezret, de a legtöbb (ahogy fentebb írták, ujgazdag), nagyon veri a nyálát. Bunkó, beképzelt képmutató népség a nyugati, de szerencsére nem mindenki, de a többség sajnos ilyen.


Én egyébként keleti vagyok, ott pedig inkább az aluliskolázottság, és a beszűkült látókör miatt olyanok az emberek, amilyenek.

Mondom én ezt szintén egy érettségivel, meg 1 szakmával...

2021. dec. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Délnyugaton nőttem fel, keleten élek. Nagy differencia nincs, ahogy írták itt sok a vidéki egyszerű ember, nem igazán van magas kultúra, viszont a másik oldalon meg egy kis sznobizmust látok, ami miatt bunkónak tűnhetnek az emberek. Nálam a csúcs az Budapest... amikor képesek voltak majdnem lelökni a metrónál a mozgólépcsőn, mert jajj elmegy, közben 3 perc múlva jön a következő. Meg olyan szinten képesek az emberek átnézni a másikon, hogy fájdalom.
2021. dec. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2021. dec. 6. 14:27
 8/23 anonim ***** válasza:
89%
Keleten élek és a világ legkedvesebb embere vagyok.:)
2021. dec. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát itt is megvannak a problémák. Itt sokan azt vallják, hogy inkább keleten kedvesebbek az emberek.

Azt is mnodják itt, hogy tele van sznob köcsöggel az egész határmente. Meg amit irt is egy korábbi válaszoló tele van iszonyatosan nagy arcú egyénnel akik euróban kapják a fizut.

Én is kint dolgozom és azért amiket látok néha az tényleg nem gyenge.

Én magam részéről nem szólok ehhez hozzá, mert a magam békéjét próbálom kutatni inkább.

Max annyi, hogy amiket látni szoktam akár facebook on pl. hát nem feltétlen a nagy kedvesség ami eszembe jut, pedig ezek kint dolgozó magyarok itt nyugaton. Állandó vita, állandó beszólogatás, állandó negativitás, mindig mindennel is probléma van stb.

Itt is óriási a széthúzás.

A keletről jötteket meg eleve rengeteg nyugati rühelli, mert miattuk van minden is.

Persze ezek inkább általánosítások, és ezért is írtam, hogy itt nyugat magyarországon meg ezek a szóbeszédek. Szóval mnidenhol más...

2021. dec. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert ott kezd elterejdni a (hanyatló) Nyugat gondolkodásmódja.
2021. dec. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!