Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen szabadnak lenni? Milye...

Milyen szabadnak lenni? Milyen saját magad ura lenni? Milyen saját vállalkozásodban dolgozni?

Figyelt kérdés
Hogy néz ki egy napod álltalában ha saját vállalkozásod van?

2021. dec. 6. 21:01
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Mivel foglalkozol pontosan?


Milyen feladataid vannak a munkában?


Hogy érzed magadat álltalában?


Szereted azt amit csinálsz?

Mikor kezdtél a magad ura lenni,magadnak dolgozni?


Mennyi a havi fizetésed és mennyire vagy ezzel megelégedve?


Melyik megyében élsz?


Következő 5 évre mik a terveid?


Milyen nemű és korú vagy?

2021. dec. 6. 21:07
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Felkeltek, hozza a kocsit az ügyfél, megcsinálom, délután érte jön és ennyi.

Autókozmetikám van a házunknál

Magamnak osztom be az időm, hogy mennyi ügyfelet vállalok egy napra.

Nyilván kényelmesebb és jövedelmező.

2021. dec. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalatom nincs ugyan, de egy haverom villanyszerelő. Ő havi 400 - 500 ezer között simán keres! Azt mondja, szereti, hogy a maga ura, mert ő ossza be az idejét! Ha úgy tartja kedve, már 3 - kor eldob mindent és jön le edzeni.

Persze, minden nap nem teheti meg, hogy ilyen korán végez, mert vannak azért nagy melói!

De, általában 5 - 6 óra között már lejön ő is a konditerembe.

12 éve világszerelő, 3 éve csinálja egyedül vállakozóként.

Ő szereti ezt az életet, mert nincs főnöke, aki cseszegeti és úgy dolgozik, ahogy akar!

2021. dec. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt felszabadító, senki nem irányít, nem parancsolgat, nem használ lábtörlőnek, és nem vagyok időhöz kötve. Ha orvoshoz kell mennem, bármilyen időpont megfelel, nem kell egyeztetni hogy mikor mehetek el munkaidőben. Ha úgy döntök hogy kiruccanok valamelyik közeli országba egy-két napra, akkor megyek amikor akarok, spontán is lehetek, nem kell tervezgetni. Hét közben szoktam menni, meg igazából minden ilyen ügyet hét közben intézek, mikor a nagy többség dolgozik, és így sehol nincs tömegnyomor meg várakozási idő.

Másrészt megvan a negatív oldala is. Kicsit bizonytalan ez a létforma, soha nem tudhatom hogy mit hoz a jövő. Vannak időszakok amikor a seggem is törölhetném bankjegyekkel, meg vannak olyan időszakok is amikor nem megy annyira és meg kell húzni a nadrágszíjat. Egyrészt nagy nyomás hogy rajtam múlik hogy mennyire sikerül megtolni egy adott hónapot, másrészt engem is érhetnek meglepetések, jöhetnek úgy össze a dolgok, hogy hiába teperek, nincs munka, nincs megrendelés.

Azt imádom hogy napi 2-3 órát elég belefektetnem, a nap többi része pedig fakultatív, de mindenképpen megnyugtatóbb lenne ha mondjuk egy cégnél dolgoznék ahol nem érezném meg ha rosszabb időszak van, akkor is megkapnám a megszokott fizetésem.

Mint mindennek az életben, ennek is megvan a jó és a rossz oldala. De összességében meg vagyok elégedve ezzel az életformával, szabadabb mint egy fix időbeosztású munka ami elveszi az egész napom.

2021. dec. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Jó, sokkal jobb, mint alkalmazottként. Viszont nagy felelősség is, és gyakran stresszes, amikor egy egy hülye felidegesít. Ma is volt ilyenbe részem. Nyilván ezekkel együtt is jobban szeretek a magam ura lenni. Ezek amiket leírtam igazából kb minden területre igazak, a bevételem meg nem fix, vannak kilengések. 27F vagyok.
2021. dec. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

Azt azért ne felejtsük el, hogy ahhoz, hogy vállalkozó legyél, gyakran 8 - 10 évet minimum neked is csicskának kell lenni ahhoz, hogy legyen elég tudásod a vállalkozáshoz!

Továbbá, mindenki nem lehet vállakozó, mert akkor ki dolgozna nekik?

2021. dec. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ kinek milyen vállalkozása van.


Én mezőgazdasággal foglalkozom, az őszi vetésekkel és a talajmunkákkal kész vagyok.

Tavaszig újra kell csapágyaznom a tárcsát, meg az ásóboronát, a vetőgépeken is van pár cserélni valóm, de szerintem január végéig ezeknek már nem állok neki, úgyhogy addig pihi.


Illetve még az erdőre ki kell mennem pár köb fát csinálni a tél folyamán.

2021. dec. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen kezdtem el pultosként dolgozni egy sörözőben.

24 voltam amikor a tulaj (70es nő) úgy döntött eladja a kocsmát. Mivel megvenni nem tudtam megállapodtunk hogy bérlem tőle.

Havi 200at fizetek neki.

Vettem fel hitelt, hogy kicsit felújítsam a helyet és bővítsem a kínálatot.

A törzsvendégek akiket jól ismertem és a családom segített a felújításban igy halistennek nem kellett szakemberért fizetnem.

Most 30 éves vagyok. Miskolc mellett egy kis városban van a söröző, központi helyen. Havi 2m körül van a bevétel. +/-

1 alkalmazott van akivel valtjuk egymást. 2-3nap meló aztán 2-3nap szabad. Ez persze sokszor változik kinek mikor van szüksége szabadnapra.

2021. dec. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy festőt is ismerek, aki egy haverjával csinálja. Ő is reggel 7 - től olyan délután ötig szokott dolgozni.

Mondjuk, ő már így is unjaaz egész szakmáját! Mindig mondja, hogy nagyon unja már! Pedig nagyon ügyesen dolgoznak!

Ő is annyi keres amennyit nem szégyell! Fél milla lazán megvan neki is!

2021. dec. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem após vállalkozó és jön mindig a szabadság szöveggel.

Ehhez képest azt láton, hogy 3 napnál hosszabban soha nem tud elmenni sehova, mert meló van vagy ha mégis, akkor végig a telefonon lóg. Bevétel meg hol jobban van, hol kevésbé, full kiszámíthatatlan. És a nagy szabadság jegyében rendszeresen dolgozik hétvégén is.

2021. dec. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!