Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen az erős jellemű ember?...

Milyen az erős jellemű ember? Pl nem lehet elbizonytalanítani? vagy nem fut olyan szekér után ami nem veszi fel? Kimutatja az érzéseit? Mondjatok példákat. Szeretnék ilyen lenni. Egyáltalán vonzóbbak az erős jellemű emberek?

Figyelt kérdés

2021. dec. 7. 19:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem leszel soha olyan, ha a természeted nem olyan.
2021. dec. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
23%
Menjél katonának, utána csináld végig a tisztképzést, mire befejezed, olyan fegyelmezett leszel, ami az erő érzetét kelti.
2021. dec. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, többnyire vonzóbb egy magabiztos kiállású ember. Kivéve egy pszichopata jellemű embernek v egy nárcisztikusnak, ugye ők a gyengébb jelleműekre vadásznak. Én is gyengébb jellemű voltam. Gyakorlással értem el,h ne legyek az. Először is elkezdtem sportolni, h jobban meglegyek elégedve magammal, bejött. Gyakrabban jártam emberek közé, és ha pl a boltban jóval több felvágottat adtak pl, akkor szóvá tettem(előtte soha!) Így kezdtem, nagyon apró már-már nevetséges dolgokkal. Egyre többször mondtam nemet másoknak, ha valóban nem akartam valamit. Lassan, de biztosan változtam. Jó érzés.Vigyázni kell,h az ember ne essen át a ló másik oldalára. Egoizmus, önzőség, arrogancia, mások lenézése stb...
2021. dec. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
jo de azert engedjétek meg hogy probálkozzak. ne legyetek negativok
2021. dec. 7. 20:06
 5/12 A kérdező kommentje:
köszönöm, igen, én nem mernék szólni ha picit többet adnak, lehet az erős jelleműeket nem kedvelik annyira? :))
2021. dec. 7. 20:08
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy az erősem jellem egyenlő lenne a magabiztossággal. A magabiztosság csak egy része az erős jellemnek. Szerintem az az erős jellem, akinek vannak elvei és kiáll az elvei mellett. Például becsületesség is az erős jellem része. Akinek mondjuk lehetősége lenne sikkasztani, mégsem teszi meg.

De arra is mondanám, hogy erős jellemű, akinek nincsenek káros szenvedélyei, mert erősebb az önfegyelme. Egyszóval több tényezőből álló fogalom, ezért tényleg nehéz lehet olyanná válni. Úgy gondolom, ha van a fantáziádban egy "jellemkép" amilyen akarsz lenni, csak viselkedj úgy, ahogy elképzeled magadnak az erős jellemet és akkor az leszel !

2021. dec. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
3mas vagyok. Nagyon apró lépésekkel kezdj! Idő kell hozzá, de haladni fogsz, ha nem adod fel. Én úgy vettem észre, h mióta változtam jobban figyelnek és adnak a véleményemre. Többen kérnek segítséget tőlem stb. Szerintem megvan az előnye, ha magabiztos az ember. Sokkal jobb.
2021. dec. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszönöm, ez jól hangzik :)
2021. dec. 7. 20:41
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem lehetetlen cél. Jókat írnak, pluszban azt mondanám erős jellemnek, aki jól kezeli az érzelmeit. Pl nem baj, ha valami megvisel, vagy elfog az irigység, de tudd kezelni. Nagyon fontos a tudatosság, hogy ismerd a gondolkodásmódod, hogy megértsd a viselkedésed okát. Egy iskolai feladatot is akkor tudsz magabiztosan megoldani, ha ismered a tanagyagot, na ez is ilyen.

Egy erős jellemű ember személyiségének szerintem van egy erős alapja, és egy rugalmas felszíne. Azaz vannak elveid, elképzelésid, amik meghatároznak, összefogják a személyiséged, de változni is tudsz, alkalmazkodni. Továbbá, az erős jellem szerintem türelmes, nem próbál bizonygatni mások felé, kompenzálni.

2021. dec. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
tehát akkor vagy erős személyiség, ha az érzelmek nem billentenek ki
2021. dec. 8. 06:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!