Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy férfi miért csak robogó...

Egy férfi miért csak robogó jogsit szerez?

Figyelt kérdés

Ennek így mi értelme van? :D Azt mondta ő úgysem jár kocsival, nincs is neki, csak robogója, ezért csak arra szerzett.


Nem lett volna egyszerűbb B jogsi, azzal lehet robogózni is ha akar.



2021. dec. 8. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

A leírásodban ott a válasz.

Hogy számodra ez nem lenne indok, az részletkérdés. Neki az.

2021. dec. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Azért, mert úgysem jár kocsival, nincs is neki, csak robogója.
2021. dec. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2021. dec. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Nyilván a robogós jogsi megszerzése lényegesen olcsóbb. Ha most autója sincs, venni sem tervez és remekül megvan nélküle, ellenben kevés a jövedelme vagy másra spórol (pl. lakás), akkor teljesen érthető és logikus.
2021. dec. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 veterán vas ***** válasza:
60%

A szomszéd lánynak pedig az volt a fontos, hogy 18 évesen legyen jogosítványa autóra, miközben még kocsija sincs, most kezdi az egyetemet, pénze sincs, sőt -horribile dictu- talán még főzni sem tud. :D

Akkor most ennek sincs így értelme?



Különben tök mindegy.

Mindenki tegye azt, ami a számára fontos.

2021. dec. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akar kocsit, akkor minek szerezzen rá jogsit? Sokkal olcsóbb a robogóra a jogsi, ha neki elég a robogó, akkor tök felesleges presztízs alapon drágábban megcsinálni valamit, amit úgysem használna ki.


Ez olyan, mintha vennél egy papucsot kivehető béléssel, ami drágább, mint a bélés nélküli, de soha nem raknád bele a bélést.

2021. dec. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%

Egyébként az #5-ös-nek én csak annyit fűznék hozzá, hogy attól hogy MÉG nincsen kocsi, attól nyugodtan lehet jogosítvány. :D Óóóó mennyien tették le így régen a jogsit, és most is. Akár fiatal 20 évesek, akár 50 évesek. Én 24 éves leszek már most, 18 évesen csináltam meg a B-s jogsit Én is. Saját autóm nem volt, addig jártam a családi 1.0 idegessel. 2 évre rá vettem meg én is 20 évesen az első saját autómat. Ami már egy 1.3 morgó volt.


Nem szégyen az, hogy saját autó nincsen. Illetve az sem baj, ha a családban nincsen. Majd lesz. Az, hogy valakinek már van jogosítványa, az már önmagában egy nagy előrelépés, és lehetőség az életben.


Aki pedig tényleg úgy gondolja, hogy nem kell neki autó, elég a motor, azt meg is értem, meg nem is. Azért manapság egy 18-30 éves ember nem nagyon fogja azt mondani, hogy neki nem kell a B-s jogsi. :D Kb ez már alapelvárás a mai világban, csak úgy mint egy szakma megléte.


Inkább a 40 feletti korosztály az, aki így gondolja. (Persze kivételek mindig vannak.)


De azért tegyük hozzá, hogy akár városról vagy faluról beszélünk, a motor csak szezonális. Tavasztól-őszig kb. Nem azért, mert télen nem lehet már motorozni, hanem azért mert rettenetesen hideg van. Persze, ilyenkor is van mondjuk bicikli, gyalog séta vagy pedig busz. Éppen mindent meg lehet oldani.


Nekem is meg van erről a véleményem, de én inkább megtartom magamban, és nem írom ki. :D Egyébként el lehet fogadni ezt is, tehát ettől függetlenül senki sem lesz h*lye. :D

2021. dec. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!