Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért számít negatívumnak, ha...

Miért számít negatívumnak, ha valaki nem ambiciózus?

Figyelt kérdés
Baráti társaságban feljött, hogy ki mit csinál majd egyetem után. Én elmondtam, hogy konkrét célom nincs, majd szakitányon belül elhelyezkedem, de úgy is alakul (számomra nincs olyan nagyon, hogy “álommunka”). Ezen eléggé megakadtak, hogy ennél több/nagyobb cél kéne, és ez így kevés. Én bevallom, nem igazán gondolkozom azon, hogy hova szeretnék eljutni és miért, egyelőre szeretem azt amit tanulok, és el tudom képzelni, hogy majd ezzel foglalkozzak. Szóval az lenne a kérdésem, hogy miért negatívum az, ha valaki nem gondolkodik “nagyban”?

2021. dec. 17. 02:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Mert akkor rászállnak, és akkor kihasználják.
2021. dec. 17. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%

Attól függ, hogy fiatal hölgyek, vagy fiatal urak voltak az a baráti társaság? Két ellenkező nemről beszélünk.


Ez utóbbiak esetében el tudom képzelni, hogy a "csajozás", mint ki nem mondott beszédtéma lehet a levegőben (jövendő család eltartása, stb.)


Vagy pedig a családi hátterük "indokolja" a karriercél pontos megjelölést? Ennyire nagyon szigorú szülők gyerekei lennének? Elvárásoknak kellene megfelelni, "szakmai generációs hagyomány" útján - vagy mire gondolsz?

2021. dec. 17. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Aki tudja mit akar jobban halad, de ha nem tudod, akkor érdemes időt hagyni rá, hogy megtudd. Fontos, hogy amit csinálsz azt szeresd és meg tudj belőle élni. Ha nem tudod mi lenne az, akkor sincs nagy probléma, sokan vannak vele így. De néhány éven belül ki kellene derülnie.
2021. dec. 17. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbb ember ilyen. Dolgozni is csak pénzért jár be. Majd megtudják ők is.
2021. dec. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%
Mert ilyen hozzáállással lesz egy közepes szintű munkád, amiben ottragaszt a ranglétra alján és 5 év múlva azon fogsz háborogni, hogy milyen szar az élet, hiába tanultál, keveset keresel, nem jutsz előre. Mennyivel könnyebb annak, akit támogatnak mások stb. Észre sem veszed és beleszürkülsz a semmibe. Lást Balázska itt az oldalon.
2021. dec. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Nem kifejezetten negatívum, inkább csak amolyan "a te bajod, de ne panaszkodj, ha megszívod" kategória. Legalábbis nekem ha egy barátom így viselkedik, inkább csak azért esik rosszul a dolog, mert jót akarok neki. Tanácsot adok, mert tudom, hogy ez így kockázatos. Ugyanígy tennék, ha hatalmas hitelt akarna felvenni vagy gyereket vállalni a semmire. De egyébként az ő dolga, amibe nem szeretnék beleavatkozni túlságosan, viszont nem biztos, hogy tudok segíteni a későbbiekben, ha ebből gond lesz.
2021. dec. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Mert akkor azt érezteted mással, hogy csak sodródsz. Az életed csak pereg, de nem jutsz sehova, nincs mitivációd, kitartásod. Kissé szánalmas az tény, de lehet te még nem találtad meg a célját az életednek.
2021. dec. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%
Mert akkor azt érezteted mással, hogy ő görcsöl, teper, megfeszülve "küzd az álmaiért", vagyis ambiziózus, míg te elégedett vagy az életeddel, szereted, amit tanulsz és nem parázol a jövô miatt.
2021. dec. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2021. dec. 17. 17:32
 10/11 anonim ***** válasza:
73%
A magyarok egyik legxarabb gondolkodása pont ez, nagy keverés tud lenni ebből.
2021. dec. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!