Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen magas mindenki...

Miért ilyen magas mindenki manapság? A sok hormonkezelt bolti kaja az oka?

Figyelt kérdés
Kínosan érzem magam, mert a 2000-esek már iszonyú magasra megnőnek. A tinilányok simán lehagynak, pedig 177 cm vagyok. A fiúknak meg a válláig ha érek. Unokaöcsém is 15 évesen van legalább 190 centis. Miért van ez? Ha eltelik még 10-20 év, már mindenki 210 centire nő? Gondolom igen, mert sok magas embertől csak még magasabbak születnek majd... Nem lesz probléma a gerincükkel? Vagy akár a 3 métert is elérhetjük pár évszázad múlva, úgy is alkalmazkodik a szervezet majd?

2021. dec. 18. 08:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Alacsonynak érzed magad, ezért látsz magad körül nálad magasabbakat és ehhez viszonyítasz. Én 152 cm vagyok, 28 éves nőként. Körülöttem szinte mindenki magasabb nálam. De felfogom, hogy velem egymagasak és alacsonyabbak is léteznek szép számmal, akár idősebb, akár fiatalabb korosztályban. Én látom őket is, nem vonok le olyan következtetést, hogy csak magas, vagy nálam magasabb emberek léteznek és kihalnak az alacsonyak.
2021. dec. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
En 165 cm vagyok, nő.Érdekes, én nem érzem magam alacsonynak.Sőt úgy látom én olyan közepes vagyok.
2021. dec. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A világ legmagasabb embereinek, akik ilyen 235-250 cm között vannak/voltak, igen sok egészségügyi bajt okoz(ott) a magasságuk, nézz utána pl Sultan Kösennek, 30valahány éves és bottal jár. Nyilván ha ez egészséges lenne, nem a gigantizmus nevű betegség, nem lenne semmi problémája. Szóval ennyi, nem, nem fog senki megnőni 3 méterre ezer év múlva sem.

Egyébként meg hülyeségeket ne beszélj már kisebbségi kompexusodban, az iskolaorvosi vizsgálatokon minden gyereket lemérnek általános és középiskolában is. Ajánlom figyelmedbe a percentilis táblázatot is.

2021. dec. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Régen azért voltak viszonylag alacsonyak az emberek évezredeken keresztül, mert mindig éhezések voltak. Sokszor áttételesen valami más miatt, pl. járvány vagy háború, sokszor csak rossz termés miatt. Amikor éheztél (vagy a szüleid, nagyszüleid éheztek), akkor egy ilyen genetikai jel kapcsol be az emberben, hogy ő (és az utódai) ne legyenek magasak, mert egy nagy magas test ellátásához sokkal több kalória szükséges. Bár tudom ez sokaknak valamiért nem tetszik, de átlagban egy 190 centis testnek több ételre van szüksége, mint egy 180 centisnek.


Európában a 2. világháború óta már nincs éhezés. Azóta már megszületett 2-3 generáció, akik megfelelő tápanyaghoz juthattak, ezért az ő testükben már folyamatosan az a genetikai jel működik, hogy "Igen, te már lehetsz nagyobb, magasab és az utódod is lehet nagyobb, magasabb, mert nincs éhezés, te sem fogsz éhezni és ő sem fog."

2022. jan. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Ezt már kb. középiskola 1. osztályában megtanítják, hogy általában minden gyerek magasabb a szüleinél és egyre magasabb lesz a társadalom."


Már aki :D

2022. márc. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!