Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják as Y/Z generáció...

Miért mondják as Y/Z generációra, hogy el vannak szúrva, amikor az 55 felettiek tele vannak nárcisztikus szociopatákkal?

Figyelt kérdés
A 70 felettiek tele voltak zabigyerekkel rendelkező, feleségverőkkel, gyereket boxzsáknak használóból, idősebb kolléga ugráltatta a fiatalabbat. A 30 és 50 közöttiek normálisak
2021. dec. 26. 11:29
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
80%

Mesterségesen változtatják az értékrendet, (pl szocializmus című tarsadalommernokoskodes, most ubertolerancia...) ezért nem tudják és nem is akarják megérteni egymást a különböző generációk. Ez az X Y Z felosztás is csak fogyasztói kategória szerintem, arra lett kitalálva hogy lehessen tudni kit mivel lehet behergelni és ezt a hergelest politikai vagy fogyasztási célokra használni.

Nyilván a különböző korú embereknek épp más és más a fő nehézség az életben, de mind szenvedünk valamitol, a sok rossz döntés miatt.

2021. dec. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
66%
Ezt én is imádom, sokkal több elba**ott köcsög van 50 felett mint a mai 20 évesek között. Alkoholista, tanulatlan, irigy dögök (tisztelet a kivételnek), akik azért mert nekik szar az életük azt akarják, hogy a mai boldog fiataloknak akik buliznak, egyetemre, főiskolára járnak, ugyanolyan szar legyen, meg dolgozzanak már 16 évesen egy gyárban, ahogy ők csinálták.
2021. dec. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem a fiatalok közt van több elbacott köcsög, minèl fiatalabbak, annál selejtesebbek.
2021. dec. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
87%

És ezek a fiatalok között is megvannak...

Ami nagy hátránya a fiatalabb generációknak, hogy elbutulnak és nagyon erős a "minden azonnal hulljon az ölembe erőfeszítés nélkül" mentalitás. Nyilván a többi generációnak is megvan a maga baja.

2021. dec. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
60%
Elbutulnak, az. Nem tudom hogy a fiatalok képtelenek-e feldolgozni több információt, vagy az 50es papák/mamák. Egy fiatal sokkal talpraesettebb, most 2021-ben, mint egy technikai analfabéta 50es, aki retteg mindentől ami digitális. (tisztelet ismét a kivételnek)
2021. dec. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

#5: Nem így értettem, nyilván az új technológiára mindig a fiatalabb fogékonyabb, így volt ez 50 éve is, amikor a mai fiatal előbb merte bekapcsolni a tv-t, mit az akkori 50 éves, aki inkább petroleumlámpát gyújtott volna. Dolgozom együtt rendszeresen gyakornokokkal. Félelmetes, hogy egyre kevésbé tudnak a fiatalok rendszerben gondolkozni, komplexen látni dolgokat, összefüggéseket felismerni stb stb.


#4

2021. dec. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
82%
Én 30 éves vagyok, és én is dolgozom frissen végzett egyetemistákkal, és nagyon okosak.
2021. dec. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
60%

2 azoknak a dögök el a szülei túléltek egy háborút, a “dögök” felépítettek neked egy országot ami romokban állt 45 után (kb egész európában igaz). Végigdolgoztak egy életet, befizettek egy rakat pénzt a szociális rendszerbe azért, hogy neked legyen segíly, ha épp nem felel meg az aktuális munka, vagy hogy egyáltalán tanulhass.


Mit kapnak cserébe. Éhenhaláshoz nem elegendő nyögdíjt, mert 30 előtt egyesek csak mamahotelben élnek és napi 18 órában játszanak és semmit sem fizetnek be. (Ismerek ilyet)


Pl. nekem nagyon rossz volt a viszonyom a szülőkkel, de a pénzük nélkül nem lenne diplomám.


Egyébként azt látom, hogy pont az nézi le az idősebb generációt, aki mindent megkapott a szüleitől.

Aki kínai levesen élt a koleszban meg dolgoznia kellett a költségeket, valahogy mindig hálásabb ennek ellenére.

2021. dec. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
73%
Istenem, hagyjuk már 8-as, ki beszél ezekről? Én a 70+-okat tisztelem Egy 50-60 éves nem építette fel az országot... hanem felnőtt a jó kis kádár korszakban, ami szuperül formálta a gondolkodását. Én erre gondolok dögök alatt 😄
2021. dec. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Én nem a saját szüleimet kritizáltam, de borzalmas emberek voltak
2021. dec. 26. 11:55
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!