Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy legyen felnőtt nő létemre...

Hogy legyen felnőtt nő létemre több önbizalmam? Milyen gyakorlati tippeket lehetne adni?

Figyelt kérdés

Hatalmas szeretetben, szuper gyerekkorral rendelkezem. Okos voltam, jó tanuló, tehát a kompetenciámban sosem kételkedtem. A bajom inkább a hiszékenységemben keresendő. Annyira megszoktam otthon, hogy mindenki engem bátorít és "nevel", hogy sosem tudok abban gondolkodni, hogy valakiből csak az irigység vagy a manipulálás beszél.

Gyerekként sokszor elcssztem az életem ilyenek miatt:

1. Amikor hatosztályos gimibe jelentkeztem. Nem igazán akartam menni, csak unatkoztam. Engem behívtak szóbelire, a barátnőmet nem. A barátnőm azt mondta, hogy nagyon akart jelentkezni, és "miattam" nem hívták be, és hogy én meg sem érdemlem, hogy felvegyenek, mert nem is akartam. Ezért direkt elrontottam a felvételimet, hogy "vezekeljek". Hülye voltam.

2. Ugyanúgy beszóltak nekem idősebb koromban, hogy én csak azért vagyok jó tanuló, mert járok korrepetálásra, és mert mert nem váltak el a szüleim, és nem kell otthon házimunkát végeznem, amúgy nem is vagyok okos.


Felnőttként elkezdtem edzeni, nagyon szép eredményeket értem el, tónusos, sportos testem lett. Akkor is megszóltak, hogy bezzeg ha szülni fogok, nem lesz ilyen feszes testem, és csak azért tudok diétázni, mert csak magamra főzöm, a férjemre nem.

Elmentem fél évre Franciaországba ösztöndíjjal tanulni, megszóltak, hogy majd gyerek mellett nem fogok ám utazgatni.

Egy olyan országban, ahol 150 a nettóból nevelnek 2-3 gyereket, nem illik Iphonet venni meg utazgatni.


A képességeimben sosem kételkedtem, viszont egyre zárkózottabb és visszahúzódóbb lettem, mert mindig éreztetik velem, hogy nem érdemlem meg ezeket a dolgokat.

A külföldi tapasztalataimban az emberek sokkal pozítívabbak és bátorítóbbak voltak. Mertem utazásról, előléptetésről, fizetésről beszélni.


2021. dec. 27. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:
96%

Nem tököli vagy véletlenül?

Egyébként szerintem bőven elég lenne a mérgező emberektől megszabadulnod a környezetedben, elhelyezkedned olyan területen, amiben sikeres vagy

2021. dec. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%

A fogalmazási képességedben nyugodtan kezdj el kételkedni!


Egyébként, nekem úgy tűnik, nem önbizalmad nincs, hanem az a bajod, hogy nincs a környezeted elalélva az eredményeidtől.

2021. dec. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
22%
Akkor minek jöttél haza?
2021. dec. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetlen megoldás erre szerintem, ha minden alkalmat megragadsz rá, hogy emberekkel kommunikálj.


Csak a saját esetemet tudom példának hozni, szóval lehet te más vagy, és másra kell figyelned, de mégis, talán rád is igaz.

Amikor én kezdtem beletanulni a felnőtt életbe, akkor általában csak sodródtam a beszélgetésekben, és teljesen felkészületlenül ért, amikor valaki kretén volt. De minél többet kommunikáltam mindenféle emberekkel, megtanultam "jelen lenni" a beszélgetésekben, egyre nehezebben tudtak elbizonytalanítani egyes megjegyzésekkel, és gyorsabban le tudtam szerelni az ilyeneket.


Pl amikor először lett munkahelyem, és az egyik kolléga tett valami kellemetlen megjegyzést, akkor azt se tudtam hogy mit mondjak, csak az járt a fejemben hogy "basszus ezt meg miért mondtad, ez baromi kínos" de aztán több tapasztalatom lett az ilyen proli mentalitással, szóval mostmar nem görcsölök rá. Max elviccelem azzal hogy "de kevés bajod lehet ha ráérsz velem foglalkozni" és kész.

2021. dec. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Sporttal.
2021. dec. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!