Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért él az a köztudatban,...

Miért él az a köztudatban, hogy a pedagógusnők kedves, aranyos, jótét teremtmények?

Figyelt kérdés

Nekem ez a Nagykarácsony című film tett be ezzel a dologgal kapcsolatban, amit most vetítenek a mozikban.

A történet szerint, egy tűzoltó meg akarja kérni a barátnője kezét az emelőkosárból, az ablakon keresztül. Mikor is meglátja, hogy a barátnője egy másik pasival van éppen a lakásban. Ekkor Arnold a tűzoltó, kiesik az emelőkosárból. Túléli, de tériszonyos lesz. Emiatt lefokozzák és a karácsonyi vásárban kell szolgálatban lennie, ahol megismerkedik a éppen betlehemi műsort készítő kedves, bájos tanítónővel. Aki segít Arnoldnak lekűzdeni a tériszonyát. Persze ekkor megjelenik az ex, aki újra akarja kezdeni, de kiderül Arnold tériszonya és akkor az ex azt mondja, hogy hozzá nem illik egy ilyen pasi.

Ez a film. De a valóságban szerintem sokkal inkább illene a hűtlen, felszínes, nem elfogadó barátnő szerepe, egy padagógushoz. A valóságban szerintem egy nagyképű pedagógus, sosem állna össze egy csóró, diplomátlan tűzoltóval.

Legalábbis, nekem ez a tapasztalatom. Volt 3 pedagógus barátnőm is, de mind három egy felszínes, anyagias, erkölcstelen nő volt. Persze nem általánosítani akarok, csak a saját tapasztalataimat írom le.

Tehát a kérdésem, hogy miért él a köztudatban ez az úgynevezett "rendes nő" kép a pedagógusokról, mikor a (tapasztalataim szerint) a valóságban teljesen mások? Szerintem ha már oktató-nevelő munkát végez egy pedagógus, akkor éljen egy példamutató életet.



2021. dec. 28. 15:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem baromira semmi köze sincs a filmben a nő kedvességének ahhoz, hogy pedagógus.

Plusz semmi értelme nincs 3 barátnőddel példálózni. Ez nem egy reprezentatív minta.


"De a valóságban szerintem sokkal inkább illene a hűtlen, felszínes, nem elfogadó barátnő szerepe, egy padagógushoz. A valóságban szerintem egy nagyképű pedagógus, sosem állna össze egy csóró, diplomátlan tűzoltóval...

Persze nem általánosítani akarok, csak a saját tapasztalataimat írom le."


De, te általánosítani akarsz, valami felszínes, régi sérelmed miatt, nekem ennyi jött le az irományból.

2021. dec. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

#1


Szerintem meg van köze a nő kedvességének ahhoz, hogy pedagógus. Gondolom azért ábrázolták így a filmben, mert az emberek fejében ilyen illúzió él a pedagógusokról.

2021. dec. 28. 16:02
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nem él ilyesmi a köztudatban.

Nincs olyan ismerősöm, akit ne hallottam volna panaszkodni pedagógusokról, mert rossz tanáraik voltak.

2021. dec. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#3


Én most nem a tanítási módszerről beszélek.

2021. dec. 28. 16:13
 5/12 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem mindenkinek volt emberileg sz..rrágó tanára, a filmekben sem mindegyik pedagógus egy jótét lélek, nem tudom hogy miért hiszed azt, hogy ezt akarják lenyomni a torkodon.
2021. dec. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
A foglalkozasbol nemigen lehet kovetkeztetni egy ember husegessegere... a kettonek nem igazan van koze egymashoz, nem gondolom, hogy a tanult, diplomas tanarok barmivel masabbak lennenek, mint mondjuk egy 8 altalanossal rendelkezo bolti wlado vagy sofor, akarmi.
2021. dec. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Vannak rosszabb tanárok is, de vannak jók, erre kellene figyelni.

Emberek vagyunk mindannyian, a legkisebb hibából is képesek óriásit csinálni, mintha ők nem hibáztak volna még sohasem... dehogynem, ők is hibáznak és hibáztak.

Aki jól nevelt, az jól tud viselkedni tanárként is. Aki pedig emberileg is tudja értékelni a másikat, és érzékelni is, az jól halad a fejlesztésben, fejlődésben.

Másrészt mindenki életében eljön az az időszak, amikor mindent bevetve, erőteljesen nekifog a feladatok megvalósításának, és teljes mértékben a saját tudását is alkalmazza, nem csak azt, amit valahonnan, valamikor megtanult. Akár autodidakta módon, önállóan, önfejlesztéssel is megtanulhatta mindazt, amit mások, kívülről nézve, a szigorú - rideg iskolarendszerű képzésben keretek közé szorítva előre rohanva mindig sürgetve megtanulnak.

2021. dec. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%
#4, én sem a tanítási módszerről beszéltem, te ostpba paraszt, hanem, hogy embrileg nem jöttek ki a tanárral.
2021. dec. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

nagyon érdekes ez a kérdés, én is ugyanezt tapasztaltam a pedagógusok körében, mondom úgy, hogy én is pedagógusnak fogok tanulni.

ami nekem nagyon hamar feltűnt, hogy rengeteg nő nem azért választja ezt a szakmát mert valóban a hivatása lenne -bár azt mondják, de mégis látszik a hozzáállásukon és a viselkedésükön, hogy ez nem így van- hanem azért, mert "jól hangzik". a nagyképűség is ebből ered, sok nő fejében ez valami státusz, vagy nem is tudom, hogy mondjam.

2022. jan. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Legalábbis, nekem ez a tapasztalatom. Volt 3 pedagógus barátnőm is, de mind három egy felszínes, anyagias, erkölcstelen nő volt. Persze nem általánosítani akarok, csak a saját tapasztalataimat írom le."

Legközelebb, ha provokatív, általánosító trollkérdést teszel fel, hihetőbb sztorival állj elő!

2022. jan. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!