Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki egy statisztikával...

Ha valaki egy statisztikával alátámasztott magyarázatra, csak annyit tud írni (Facebook komment), hogy "Abban a statisztikában hiszek amit én hamisítok.", akkor az mit árul el az egyénről?

Figyelt kérdés

2021. dec. 28. 17:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván ne is tudod, csak megerősítést szeretnél kapni.


Igen ez tipikus ilyen kocsmafilozófiai okoskodás.

2021. dec. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy végtelenül cinikus.

Szó se róla, vannak meghamisított és előre megvett kutatások és statisztikak, de közel se mind az. A hutelességét is lehet ezeknek vizsgálni.

Ez az én hamisítom, meg van aki megveszi típusú érvek azok, amiket így utolsó lehellettel odavetnek, mert valódi ellenérvvel nem rendelkeznek, csak foggal körömmel ragaszkodnak az álláspontjukhoz.


A szomorú, hogy ezt már híresnek mondható filozófustól is láttam elsütni. (Lányi András)

2021. dec. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Alapvetően egyetértek az eddigi válaszokkal, de csak a kép árnyalása végett annyit azért hozzátennék, hogy személy szerint nekem mielőtt véleményt mondok az illetőről látnom kellene azért azt a bizonyos tárgyi "statisztikával alátámasztott magyarázatot" is, mert lehet, hogy egy bődületesen nagy baromság (azért erre is van példa).


És az izgasághoz az is hozzátartozik, hogy a statisztikák általában nem úgy készülnek hogy nézzük meg, aztán meglátjuk hogy mi jön ki, hanem úgy, hogy tudjuk már előre hogy minek kell kijönnie, és azt támasztjuk alá valami számítással.


Ha pl. nekem valaki a koronavirus.gov.hu által közzétett statisztikákkal próbálna valamit alátámasztani, mondjuk azt, hogy Magyarország EU-s szinten élen jár az átoltottságban és a járványkezelésben, akkor annak elég nehéz dolga lenne, hiába érzné úgy az illető, hogy hivatalos statisztikát hozott.

2021. dec. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3


A 2018-as választásról volt szó.

[link]

Az alátámasztandó állítás meg az volt, hogy a levélben szavazók semennyire se folyásolták be az végeredményt. Válaszul egy "Egy határon túli generáció aki befolyásolja némi apróért a választások végeredményét..." hozzászólásra.

2021. dec. 28. 17:32
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hát a példa alapján egyértelműen elvakult és vagy h..lye, aki ilyet mond.
2021. dec. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt árulja el, hogy az egyén, akit kérdezel, egyenesen csak a saját feje után megy.

Amit a fejébe vesz, autómatikusan azt vészi véghez.

2021. dec. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

Azt, hogy meggyőződése szerint minden statisztika meg van hamisítva. Nem fogadja el bizonyítéknak, sem cáfolatnak.

Azért azt megjegyzem, hogy aki mindenható bizonyítéknak fogadja el a statisztikát, azzal sincs minden rendben. A statisztikai eredmények maximum támpontoknak jók, de biztos kijelentést ezek alapján nem lehet tenni, hiszen nem tudni, hogy ki-milyen szubjektív véleménnyel készítette.

2021. dec. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
47%
azt is jelentheti, hogy nem igazán hisz a statisztikákban.
2021. dec. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!