Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudnám megoldani lelkileg...

Hogy tudnám megoldani lelkileg a munkát egyetem mellett?

Figyelt kérdés

26/N vagyok. Később kezdtem az egyetemet 3 évvel mint a többiek.

Most csinálom a mestert, utolsó félév jön.

Így is "sok" órám lesz, heti 6. Kollégiumban lakok Pest közepén.


Nos, úgy alakult, nem akarom részletezni, de a családom pénzügyileg teljesen levette rólam a kezét, magamat kell eltartanom. Nem ez volt 'megbeszélve', a húgomat, aki dolgozik, egyetemre jár, és két helyen lakik, őt támogatja Apám, bevásárol neki, ételutalványt vesz neki, pénzeli.

Autóját javíttatja, a húgom fogkezelését, ami milliós tétel volt fizette, stb.


Én kitűnő tanuló vagyok az egyetemen, rengeteg energiát ölök bele, aminek megvan az eredménye (felkértek egy nagy pozícióra ha lediplomazom), viszont kezdek a tartalékaim végére érni. Van még félmillióm, ennyi az oaszvissz tartalékom 26 evesen, viszont el kellene kezdenem dolgozni, de nem akarom, hogy a teljesítményem rovására menjen,most jön a szakdolgozat is,meg a pozícióhoz szükséges dolgokat most fogják betanitani ebben a félévben, természetesen nem jár érte semmi. Eléggé magam alatt vagyok, de muszáj megoldanom.


Barátnőm, akinek szintén ugyanilyen az órarend, azt mondta, hogy rengeteg helyről utasították el pont emiatt (sajnos nem mi választjuk az órák időpontjait, teljesen összevissza van és gyakorlat mindegyik).


Hogy tudnék pénzt keresni? Most, hogy tavaszi félév lesz az ösztöndíj is kevesebb,annak ellenere, hogy 5 felett van az átlagom, max ilyen 10-20 ezer között fogok kapni. Az elmegy a kolira.


Szóval ki mit dolgozik, vagy hogy oldjatok meg? Egy pár biztató szó jól jönne.


2021. dec. 30. 11:51
 1/3 anonim ***** válasza:
61%
Diákmunka, diákhitel? Ez elég lenne a következő félévre.
2021. dec. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én sajnos soha nem tudtam megoldani, hogy dolgozzak az egyetem mellett pont amiatt, amit te is írsz. Fix órarendem van, nem tudom megválogatni, hogy mikorra szeretném felvenni a tárgyaimat és a nagy részük katalógusos (meg egyébként sem szeretnék hiányozni, egyes tárgyakból úgy lehetetlenség felkészülni, mert az órai jegyzet kell). Emellett pedig maga a tanulás és az órákra való rendszeres készülés, jelen esetben a szakdoga is sok időt elvesz. Én vidéken tanulok és itt jóval kevesebb is a munkalehetőség, és általában heti min. 20-25 óra lenne az elvárás a normál munkaidőben, amikor óráim vannak. Próbálkoztam vele egy félévben, több diákszövetkezetnél is regisztráltam, beléptem facebookon ilyen csoportokban és jelentkeztem ahova tudtam, de csak egy-két alkalmi munka (pl. hostess, szórólapozás) jött össze és semmi több, mert nem értem rá. Szerencsére a szüleim támogatnak, de egyébként nem tudom hogyan oldanám meg, mert diákmunkával így nem igen lehetne számolni, az ösztöndíjak nálunk is siralmasak (szociálisra sosem találtak jogosultnak, tanulmányi alapon pedig én is max. 20 ezret kaptam 5 felett). Én a helyzetedben lehet, hogy inkább a diákhitelben gondolkoznék, mert nyilván hitelt felvenni mindig kockázatos stb. de esetedben csak egy félévről van szó és az azt gondolom még nem olyan vészes.
2021. dec. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy a szüleid igazságtalanok veled, még ha egyiktőtöket sem támogatnák, az sem lenne szép, de így kifejezetten rossz ez rád nézve. Én is diákhitelt igényelnék. Ahogy leírtad pont van elég stressz, nem kell rá még egy munkahely, ha lediplomázol már sokkal jobb esélyekkel indulhatsz a munkaerőpiacon.
2021. dec. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!