Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy legyek motivált az...

Hogy legyek motivált az tanulmányaimmal kapcsolatban, ha valaki sokkal hamarabb elér eredményeket?

Figyelt kérdés

Egyetemen vagyok, műszaki/informatikai területen. Van egy irány, amit kinéztem magamnak már jó 4 éve, nagyon érdekes, és azzal szeretnék majd elhelyezkedni. Viszont elég sok matek kell hozzá, amiből én gyenge vagyok. Elég sok idő kell, hogy megtanuljam/felfogjam a dolgokat. De mégis érdekes és izgalmas egy terület, és jó érzés ha megértem az összefüggéseket.

Viszont van egy srác, aki ilyen Űrlény, nagyon okos, és amihez hozzákezd, azt megérti semmi idő alatt, részleteibe. Totál más irányba indult el mint én 2 éve, aztán szeptemberbe néztem, hogy ugyanarra a szakirányra jött mint én. Én 4 éve foglalkozok ezzel az iránnyal hébe-hóba, de ő félév alatt lekörözött: 1 hete felvették egy jólfizető ilyen pozícióra, meglett minden vizsgája, én meg elbuktam az egyik matekosat, mehetek újra. De őszintén megmondom, totál hülyének és butának érzem magam ilyen emberek mellett. Tökmindegy mennyit tanulok, hisz ezek úgyis mindig lefognak körözni. A vizsgára sincs kedvem már tanulni ezek után...



2022. jan. 9. 17:10
 1/3 anonim ***** válasza:
93%
Ne másokhoz hasonlítgasd magad. Mindig lesznek nálad jobban és nálad kevésbé jól teljesítő emberek
2022. jan. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%
Döntsd el, hogy az a célod, hogy azzal foglalkozz, amivel szeretnél és közben jól érzed magad, vagy másokkal akarsz versenyezni és depizni, ha nem te nyersz.
2022. jan. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nézd, mindig van jobb, hidd el.

Ne hozzájuk mérd magad mindig, hanem reális célokat tűzz ki a saját képességeid ismeretében, amiért kell tenned, de mégis elérhető.

Mindig is kifejezetten könnyen tanultam, meg aránylag simán elvégeztem egy húzósabb mérnöki szakot nem is rossz eredményekkel, de mindig volt néhány jobb képességű évfolyamtársam, szorgalmasabb meg annál inkább. Őszintén szólva soha nem tudott zavarni, mert nem hozzájuk hasonlítottam magam, hanem a saját magammal szemben támasztott elvárásaimhoz.

Nem foglalkoztam vele, ha valaki több időt töltött tanulással, és jobb átlaga volt, vagy papíron meg tudta oldani percek alatt a legocsmányabb differenciálegyenletet vagy integrált. Cserébe én meg merek és tudok szólalni, meg a szakma legtöbb gyakorlatias részében köröket verek rájuk. Most akkor rosszul kellett volna éreznem magam, hogy nekik könnyebben ment a matek, vagy jobb átlaguk lett? Hát én nem hiszem :D

2022. jan. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!