Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet fejleszteni a...

Hogyan lehet fejleszteni a szociális készséget?

Figyelt kérdés

Hiába próbálok emberekkel beszélgetni, egy idő után mindenki eltűnik nellőlem és emiatt már a különböző messenger appokat is rettegéssel használom, mert minden percben azt várom, hogy a következő üzenetemre már nem írnak vissza.

Ez az egész dolog odáig fajult, hogy most már én vagyok az, aki ignorálja mások üzeneteit, hogy ne érjen fájdalom és elutasítás.



2022. jan. 14. 11:05
 1/9 anonim válasza:
81%
Nem ismerem a háttered. Szerintem a csoportos edzések segítenek, nekem pl igen. A sport kultúra. Rólam annyit, hogy én is rajta vagyok, hogy a szociális készségeimet fejlesszem. Én introvertált vagyok, kedves kinezettel, van akinek szimpi, van akinek nem. Kényszert éreztem sokszor, hogy un. "szocializálódjak". Mára a 20-as éveim közepe felé eljutottam oda, hogy csak azért, hogy ismerjedjek nem kezdeményezek beszélgetést, ha nem kívánom. Ha már találkozok egy újdonsült ismerőssel még érzek kis nyomást, hogy a "szia"-n kívül még mondjak valamit, de ha nincs mit mondanom inkább nem is szólok.
2022. jan. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
tàrsalgó oldalakat ne vedd alapul. Egy beszèlgetès àtlagba 10 perc. Szemèlyes beszèlgetès elsősorban. Magàt a beszèlgetès kèszsèget lehet fejleszteni.
2022. jan. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Ezt élőben, személyesen kell gyakorolni, az internetes chatelgetéssel nem mész semmire.
2022. jan. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát élőben sem megy jobban- társaságokban egyáltalán nem tudok megszólalni, ha pedig kettesben találkozom valakivel azt is rendszerint én kezdeményezem. Nem igazán tudom kivel és hogyan gyakorolhatnám.🤷🏻‍♀️
2022. jan. 14. 12:15
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

4#:

1 tükör előtt. legjobb módja. eljàtszod a beszèlgetèst, szituàciót.

2:olvasàs. Újsàg, könyv, cikk.

Vèlemèny szerzès

2022. jan. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket. : ) A vélemény szerzést hogy érted?
2022. jan. 14. 12:28
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

meg kezdheted kicsibe.

-Szia, bocsi a zavaràsèrt eltèvedtem. XY utcàt keresem, de lemerült a telefonom.

-útbaigazít.

-Köszi szèpen. Nagyon kedves vagy hogy segítettèl.

Ezt idegenekkel, ès megtanulod a leszólítàst. Aztàn szèpen fogozatosan, akàr egy buliban, meghívsz valakit eg ly italra stb.

2022. jan. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%

Olvasol egy könyvet.nem kell hogy èrdekeljen,de ajànlatos. Ès àllàs pontot foglalsz, pl mièrt jó, rosz mivel èrtesz egyet.

pl:Egy teàzgatas, szolid helyn 2 hónapja ismert lannyal. Egyikőtöknek sincs kapcsolata. Te szeretnèl vele többet. Hogy csinàlnàd? kifogytak a tèmàk, időjàràs, milyen volt a napja stb. Ès ott az akínos csend. A csendet beszèddel lehet megtörni. legjobb módja felteszel egy kèrdèst ès hazai pàlyàn vagy. pl: mi a vèlemènyed a pàrkapcsolatokról? A làny mesèl. Kiderül hogy akar e egyàltalàn.Elfogja mondani, mert a lànyok szeretnek magukról beszèlni.(nem mind de a töbsèg igen de ez akàr kor függő is lehet.) èsàr tudod mondani: olvastam egy könyvet Csernustol abba XY dolgot írt. ezzel Xy miatt nem èrtek egyett. lànyis vèlemènyez. Majd kiapad ez is ès jön akövi, vagy a làny dob fel egy tèmàt

2022. jan. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Aha, értem. Ez jó ötlet egyébként; minél több dologhoz tudsz hozzászólni, annál könnyebb új témákat felröppenteni nemtől függetlenül.
2022. jan. 14. 17:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!