Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hány éves kortól nem hasonlítg...

Hány éves kortól nem hasonlítgatjátok magatokat máshoz és vagytok elégedettek az életetekkel?

Figyelt kérdés

Én így most már 28 éves fejjel kezdek erre leginkább rájönni. Amióta így vagyok vele, valahogy sokkal pozitívabban állok a saját életemhez és jobban tudom értékelni, amim van.

Magyar viszonylatban szerintem jó állásom és kényelmes középosztálybeli életem van, az egészségem is megmaradt, a családalapítás még nem jött össze, de idővel az is kialakul szerintem.

Néha azért úgy figyelem hol tart azoknak az életútja, akikkel együtt jártam középiskolában matekversenyekre. Nálam jobbak voltak, de akkoriban igyekeztem magam hozzájuk mérni és referenciaként tekinteni rájuk. Azért sikerült valamennyire megismerni őket. Nagyrészük Amerikában meg Svájcban lett kutató és tudom, hogy olyan karrierjük lett, ami az enyémet messze meghaladja, de örvendek a sikerüknek és nem kívánnám azt az életet, mert nem látok bele annyira.



2022. jan. 14. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kb 21-22 voltam, mikor elkezdtem leszarni ezeket a dolgokat. Kivirágoztam akkor, annyira jó érzés volt. Viszont elég nagy ellenállás4 és elég sok indulatot is kiváltott azoktól az emberektől, akik megszokták, hogy tudnak manipulálni másokat a megjegyzéseikkel.
2022. jan. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Én sosem hasonlítgattam magam másokhoz, csak a szüleim.
2022. jan. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
18 éves koromtól. Elötte se csináltam, de 18-tól egyáltalán nem. Nagyon nagy megkönnyebbülés.
2022. jan. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Metionin ***** válasza:
100%
Nekem olyan 20 év környékén nőtt be a fejem lágya ilyen szempontból. Addig folyamatos megfelelési kényszerben éltem.
2022. jan. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
21 éves vagyok és az utóbbi, nagyon maximum, egy évben kezdtem erről leszokni, bár sajnos nem volt egy egyszerű mutatvány. Azóta én is boldogabb vagyok, valamint nem érzek akkora nyomást magamon.
2022. jan. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
18 éves korom óta.
2023. nov. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!