Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha tűlságosan is...

Mit tegyek, ha tűlságosan is aggódom a páromért?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon aggódós típus vagyok. Ha elmegy valahova mindig nagyon aggódom nehogy baleset érje vagy bármi. Ha a telefonját nem veszi fel, képes vagyok azonnal a legrosszabbra gondolni. Ez nagyon kiidegel, hogyan tudnék változtatni ezen, hogy ne legyek ennyite aggódós? Valószínűleg ha lesz gyerekem, érte is ennyire fogok aggódni, nem akarom majd az őrületbe kergetni őt se vele. Tudom, hogy egy bizonyos szintig normális, hogy aggódunk azokért akiket szeretünk, de én túlzásba viszem. Hogyan lehet ezen változtatni? Vagy aki hasonló cipőben jár, tudna esetleg valami bevált praktikát, tanácsot adni?
2022. jan. 16. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Menj el pszichológushoz. Az, hogy itt leírunk 2 mondatot, az nem fogja helyretenni ezt a mélyen gyökerező lelki problémát.
2022. jan. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Járok, bár nem emiatt.
2022. jan. 16. 16:23
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogyan 1-es írja, a pszichológus tűnik a legjobb megoldásnak. Ha jársz pszichológushoz, akkor érdemes lenne vele beszélni erről.

De egyébként vannak szorongáscsökkentők (vagy akár hangulatjavítók), amik segíthetnek. De ehhez mindenképp keress fel egy orvost.

Kezdetben akár Youtube videók segítségével megpróbálhatnál meditálni, talán az is segíthetne, hogy ne aggódj, stresszelj ennyit.

2022. jan. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm
2022. jan. 16. 16:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!