Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha legközelebb...

Mit tegyek, ha legközelebb megtámad?

Figyelt kérdés

A városban, ahol élek, van egy nő, aki bolond. De valóban elmebeteg...szemetel, nem nézel rá, és neked megy. Szájal...múltkor a buszon ellen leszálltam az ülésről, és annyit éreztem, hogy valaki megfogta/ ütötte a hátam. Nem fájt, először azt hittem, valami idős asszony kapaszkodott belém...erre látom, hogy ez az idióta, hajléktalan volt az...már másodjára talál be. Ha utcán történt volna, akkor tuti visszalököm, de a kezemben volt a táskám, meg mozgó buszon hogy... Na, mindegy.


Az lenne a kérdésem, hogyha legközelebb megtalál, akkor szerintetek etikus lenne lefújni paprika sprayel? Szokott lenni nálam. Én értem, hogy bolond, de bszodna meg ..gyerekeket dobál kővel, leanyáz...lehet belőle bajom, ha megrugdosom, ha nekem jön? Önvédelem, nem?



2022. jan. 21. 20:42
 1/10 A kérdező kommentje:
Lány vagyok
2022. jan. 21. 20:42
 2/10 A kérdező kommentje:
Ellen helyett éppen*
2022. jan. 21. 20:42
 3/10 A kérdező kommentje:
A buszmegállóban szokott lenni. Lefújnám, aztán neki lökni a kukának. Tegyem, vagy engem csuknának le?
2022. jan. 21. 20:46
 4/10 anonim ***** válasza:
96%

Dehogy csuknának le! :D

Ne tegyél benne kárt, egyszerűen csak éreztesd, hogy te vagy az erősebb.

2022. jan. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha betámad akkor jogos az önvédelem.. Most nyilván nem kell kiütni :D De vigyázz, mert lehet csak olaj a tűzre, ki tudja mi jár a fejében
2022. jan. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kb 155 centi, de tiszta idegbeteg. Tuti látni fogom megint, nem igazán akarok hozzáérni, mert tömény H.gyszagú, de olyan jól esne beverni maximum kettőt neki. Bolondként persze ahhoz van esze, hogy legyen rajta maszk, szóval talán felfogná, hogy annyi nekim
2022. jan. 21. 21:01
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

Először inkább szóban tisztázd vele, hogy mi a tosz volt ez, mit akar? Ha érezhetően dilis, akkor inkább rendőr hívása esedékes, és ha azok is azt látják, akkor mehet kényszer-kezelésre.

Ha ez idő alatt betámad, akkor max. annyit tegyél, hogy:

A, kérj a környezetedben segítséget (bár a magyar nem arról híres, hogy segítene a másiknak, ha gond van...);

B, ha erős vagy, akkor meg max. annyit, hogy lefogod, hogy benned/magában/környezetében kárt okozzon.

2022. jan. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7 jó ötletek, köszi, de ez áh...a buszon mégcsak a szemébe se néztem, és úgy ütött hátba. Egy osztálytársamat (kb7-8 éve) az utcán erőből sggbe rúgta.


Tuti nem segítene senki. Még a védelmező kerülne szr helyzetbe, önbíráskodás sem lehet:/

2022. jan. 21. 21:25
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem csuknának le, de lehet megbüntetnének.


Nagyon szigorúak a törvények.

2022. jan. 22. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azt hiszem valami olyasmi van, hogy csak olyat adhatsz vissza amit kaptál. Szóval pl ha ő megüt téged, te meg odacsapsz egy baseball ütővel, annak büntetőjogi következményei vannak (persze, csak ha feljelent, vagy látja rendőr stb.) Meg ugye ha 8 napon túl gyógyuló sérülést okozol neki az is necces. A paprika spray szerintem okés, de tényleg amit a #7-es írt rendőrt hívni és folyamatosan vonalban maradni a diszpécserrel, ha esetleg elmenekülne, neked esne durvábban (ki tudja van-e nála kés meg ilyenek)
2022. febr. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!