Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Attól még ha roma vagyok...

Attól még ha roma vagyok attól lehet becsületem?

Figyelt kérdés
Én is kőműves-burkoló vagyok mint a többi roma de amikor megyek jelenkezni dolgozni és látják rajtam hogy roma vagyok akkor,, ha lesz munka akkor hivni foglak" pedig tele van munkával én nem olyan vagyok aki nem csinálja meg normálisan és addig nem megyek el a faltól még függőben nem lesz. Értem én hogy a legtöbb roma nem akar dolgozni, minnél előbb haza szeretne menni persze a napja ki legyen fizetve...
2022. jan. 31. 06:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Rosszak a munkáltató tapasztalatai a romákkal. Például ha az előtted lévő három kőműves lopott a munkahelyről vagy nem ment be dolgozni akkor szégyen vagy sem én se alkalmaznék romát.
2022. jan. 31. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Varga Péte4 ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehet! Sőt!
2022. jan. 31. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet, csak senki nem fogja elhinni. Kb mindenkinek rosszak a tapasztalatai veletek. Ha téged 5 kutya egymás után megharap, akkor a 6.-at már ránézésre utálni fogod.
2022. jan. 31. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hogyne lehetne Neked, attól még, hogy roma vagy!
2022. jan. 31. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Olyan munkát kéne keresned, ami állandó. Ugyanannál a munkáltatónàl, főnöknél, ha látják, hogy dolgos vagy és becsületes, akkor becsülni fognak. Az építőiparban mindig másik vállalkozónál dolgozva ez nem fog sikerülni, mert nem ismernek.
2022. jan. 31. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Na pont az ilyen cigány embereket sajnálom, mint amilyen te is vagy.


A sok mocsadék miatt ilyen nehéz nektek, normális cigányoknak.

2022. jan. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mutass nekik referenciát, meg az előző ügyfelek telefonszámát, hogy le tudjon informálni. Innentől sztem nem lesz probléma.
2022. jan. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem dolgozol magadnak? Normális árakon, ha jól dolgozol, annyi munkád lenne, hogy nem bírnád. Hirdess, aztán már, ha jó vagy, szájról, szájra lenne munkád. Persze függ, hogy merre laksz.
2022. jan. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

persze, hogy lehet becsületed, de ahogy írták, részben sok negatív tapasztalat miatt, részben pedig ostobaság miatt a romáknak sokkal többet kell bizonyítaniuk, és nem mindenhol adják meg a bizonyításra az esélyt.


Amit tudok javasolni, hogy bárhová, ahová mész dolgozni, és megelégednek veled, mindenképpen kérj ajánlólevelet, amit aláírnak, lebélyegeznek, stb. Erre önéletrajzban hivatkozhatsz, ill. állásinterjún megmutathatod.

2022. jan. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem a származás dönti el azt, hogy lehet-e becsületünk, hanem a józan ítélőképesség. Én nekem sosem volt gondom ezen emberekkel. Egyébként ha munkáról van szó én meg úgy vagyok vele, hogy középút felé állok. Nem egyébként én is meguntam technikusi mellett úgy tekintenek rám mint egy darab ürülékre. Egyébként én azt terveztem volna halvány angol nyelv tudás mellett megtanulnék svédül. Lehet ugyanazzal a munkával többet keresnék sima kukásként is, mint itthon. Sőt,aki már okos te esetedben is nyelvet tanul. Hidd el azt mondják, mert én nem vagyok alkalmas a nyelvtanulásra a helyesírási végett. De engem annyirán nem érdekelne evégett, ha tehetném már Svédben tengetném a napjaim. De mindig az a lényeg itthon elsájátított tudás meg olyan mint egy felkent semmi. A gyakorlat még elfogadható egy szintén, de az elmélet amit sokszor előadnak. Sosem azt dönti el miként kezelnek, hanem mennyirán képes tenni azért az ember, amit el szeretne érni. Sokan vannak nagy emberek pofáznak a dolgok körül, aztán mindig akkor csúszik a létra: amikor valamit nem értenek. Bevallom én meg magasáram terén akartam dolgozni, de mint magas hálózati villanyszerelő. De mivel nem volt képzőtervben, hogy elindítják valahol is a közelben. Győrbe meg nincs kedvem leszállni a vonatról holt fáradtan. Igen mondom mindig lesznek nagy szavú emberek, akik szeretnek befolyásolni másokat valamiért. Viszont vannak olyanok, akik tartják alattad a lécet meg akik visszahúznak. Vannak olyanok, akik meg szeretik egyszerre a lábunk alól kirugni a talajt. Meg vannak azok, akik megértőbbek. Van aki mind a három jelen van. A becsület az még mindig magán múlik az embernek. Munka mindig is lesz még volt is. Egyébként a munkahelyre nem tartozik a magánélet valamilyen színtéren. Bevallom a feladat megoldóképességem sokszor a nullához állt közel. Nem kell ítélkezni a pár romával sem, hol ott az eszük meg van ahhoz, hogy legyenek valakik az életben. Hidd el én elfogadom azt is, ha a roma lenne a főnök különösebben nem zavar. Nem ezzel van a gond a legtöbb munkahelyen, hanem disztifikálással. Hanem, hogy bemutató képben állnak sokan dolgok mögé. Bevallom nekem meg családi szinten van ilyen hatalmas problémám. Hidd el senki sem születik egyformának. Volt, hogy az ember szigorúan oda állt a dolgok mögé kezdetnek mert kihívásokkal részesedik. Aztán kiderült a mérnökség részéről is voltak hibák. Meg volt, hogy a mi részünkről is kisebb nagyobb. Hallottam olyat is, hogy olyan hibákat vétett amiről nem lenne jó beszélni. Figyelj szerintem olyan ember nincs aki ne hibázzon. Olyat te nekem fogsz mutatni aki első napban csodagyerek. Amúgy hidd el a jővőben legyen az 200 év múlva, meg mindent gépek fognak csinálni. Ki tudja hogy fog kialakulni a kép. De most egyenlőre így a jó, hogy nőjön az infláció és munkahelyeket teremtsenek. Bevallom sokszor még logikátlan az építészek munkája is. Nézd Kínát 20 nap alatt akartak befejezni egy új kórházat, az volt benne a poén. Szílárdságtanból megbuktak, mert nedves légpára tartalom alatt neked nem köd meg úgy a beton, ahogy szeretnéd. Sőt az egész pillér tartószerkezetet az adott elméletekhez megcsinálták. Később derült volna ki, ha terhelés alá helyezik nincs egyenletben a tartóerő a szílárdsággal. Összedőlt az összes szint mind a kapkodás végett. Mert gyorsak akartak lenni. Mondom néha ha meg roma valaki, azt meg nem az akarja leírni nem akar dolgozni. Lehet nincs olyan családi körülmény, amivel tudná tovább építeni a jövő felé vezető útat. Hidd el nem akarok előtted fura típus lenni magyarként, de én meg a skinheadeket nem bírom. Sőt még azt kell mondjam, hogy némelyik roma előrébb van az én szememben, mint aki rád akarja erőltetni tulajdonképp az érzelmi megnyilatkozása. De most vicc nélkül ezt nem bírom sok emberben. Ezért hagytam ott az elhanyagolt barátnőim sorban. Tudtam, hogy nem volt mit hinni bennük. Ha már nő itt megállás egy szóra: inkább legyen olyan belülről aki szerényebb, csak az a gond ezt érzik, hogy ha megijedek. De az a gond szerény lányt olyan nehéz leakasztani meg aki megbízható. Nem nagyképüzik. Mondom ugyanilyen a munkahely is. Mindig olyanokra akad az ember, aki előadója ezt, hogy kiismerjen belülről.Másért nem csinálja. De annyirán beleuntam az ilyenekbe. Ez olyan mintha felvízeznéd a betont, aztán folyna le a falról és próbálnád ott tartani. Meg, hogy azt állítják ráadásul mindenhol, hogy álszent vagyok. De ha nem látja át saját maga problémáját mit vitatkozzak az ilyennel. Hidd el mindig lesznek emberek, akik nem saját magukban keresik a problémát. Mindig az lesz a hibás aki a gyengébb. Persze aztán várják hogy legyél olyan, hogy lények kedvére formáljának. Akkor mért nem néz az ilyen tükörbe? És folyton ezeket kapja az ember munkahelyen is, hogy tegyél a kedvük tényére munkatársként is. Vannak akik még tesznek és segítenek is, hogy jobb legyen. Nah az ilyen embert meg ritkán találod meg munkahelyen, meg bárhol is az életben. Mert ameddig nem voltál a csicskája addig, nem érezheted, hogy ki ő. Akinek meg van belső elfontoltsága, azt meg ritkán találod meg. Mind nőben mind munkatársban. Bevallom nekem meg volt mielőtt tudta az ember, hogy nem valami komolynak tudhatott folyamat elébe áll. Hidd el én meg lemerem fogadni mind egy gyártás technológiáról nem tudnának újabb dolgot kitalált vagy megvalósítási mérnöki szinten. Ugyanígy van az ember nővel. Nekem már újjat nem tudnak vele mutatni, mert olyan mint a tökéletesség mindenben nem létezik. Vannak dolgok amik megfognak, de vannak olyanok mint például egy darab műanyag hogyan gyártónak le. Elmondom rengeteg megoldás létezik, hogy ne csak robotizáltan lehessen megoldani. Sőt ha már röntgen is lenne egy gépen, akkor már úgy működne, hogy mielőtt elindul a folyamat. Gyártószalag nem kénne. Hanem mint a régi műanyag tojáslabdák, szortírozná ki a gép egy sínrendszeren a hibás és jó elemeket.
2022. jan. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!