Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan, aki szorult anyagi...

Van olyan, aki szorult anyagi helyzetében bűncselekményben láttak az egyetlen megoldást?

Figyelt kérdés

Például ki tettek a munkahelyedről viszont pénz meg kellett, és már elgondolkoztál azon hogy bűncselekmény útján juss pénzhez, betöréssel, rablássa.

Ha volt, akkor pontosan milyen szituáció miatt alakult így? És hogyan sikerült végül le beszélned magad róla hogy ilyet tegyél? Illetve ha meg tetted akkor megbántad utólag?



2022. febr. 3. 19:45
A kérdező szavazást indított:
Nem gondolkoztam ilyenen soha
Már gondoltam ilyenre, de nem tettem meg
Már gondoltam ilyenre és meg is csináltam, lebuktam és megbántam
Már gondoltam ilyenre és meg is csináltam, lebuktam de nem bántam meg
Már gondoltam ilyenre és meg is csináltam, nem buktam le de megbántam
Már gondoltam ilyenre és meg is csináltam, nem buktam le és nem is bántam meg
19 szavazat
 1/8 A kérdező kommentje:
Amúgy én nem csinálnék ilyet, csak kíváncsi vagyok.
2022. febr. 3. 19:45
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Van ilyen.

Olee

8 év Csillag

2022. febr. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez így túlzás, de anno hamisítottam az iskolalátogatási igazolást, hogy diákbérletet tudjak venni, mert gondot jelentett kifizetni a teljes áru bérletet.


Ez mondjuk már 10+ éve volt. Egyszer le is buktam vonaton, mikor így vettem jegyet, meg büntettek, aztán fostam is utána, mi lesz, ha egyszer rendőröket hívnak.


Aztán egy szintén 10+ éves történet (ezek ugye a válság alatt estek meg), banki értékesítő voltam kényszervállalkozóként, és nemlétező adásvételiket számolt el nekem a könyvelő, hogy kevesebbet kelljen adoznom. Mindig mondtam neki, hogy viszem majd. Na, ezutóbbi tényleg olyan volt, hogy néha napokig nem aludtam éjszaka, vajon mi lesz, ha kapok egy NAV-ellenőrzést és lebukok.


De ilyen kis hallal, mint én, nyilván a franc se törődött, illetve egy évig se csináltam ezt a melót, viszont komolyan utána még sokáig eszembe jutott, mi van, ha egyszer utólag ellenőriznek.


Amúgy szánalmasnak tartom, hogy akár csak ilyesmikre kellett kényszerülnöm, de egyedül voltam albérletben, senki nem segített, minden forint számított.

2022. febr. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nagy dolog. Alkalmankénti bolti lopás. Étel vagy tisztítószer, amire feltétlenül szükség volt, hogy a következő fizetésig lehessen mit enni, és ne legyünk koszban, de nem futotta ki a költségvetésből.
2022. febr. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kirúgtak,vannak dolgok amiket ki kell fizetnem,semmi spórolt pénz...

Már örültem,hogy van egy jó helyem,és bumm.

Hát igen...

A tény hogy az emberek nagy része úgy hal meg,hogy az egész életében az árlista alapján vette az ennivalóját úgy,hogy egész életében dolgozott,és nem tudja haláláig hogy milyen íze van mondjuk egy másmilyen ételnek...

Igen,erősen elgondolkodtató...

Bezzeg aki sose dolgozik,az öltönyben ül a karosszékben,politizál,és milyen okos.

De legalább értene hozzá,az Isten szerelmére...

Na mindegy.

Azt hiszem,hogy ha megkeresnének azzal,hogy lenne pár 1 napos munka jó pénzért,kevesebb ideig gondolkodnék rajta,mint az átlag ember...

2022. febr. 4. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

Magyarországon kevesen lettek tisztességes munkából gazdagok, közben meg kialakult egy sznob, gazdag réteg...

Magyarországon nem érdemes becsületesnek lenni, mert az egyenlő a garantált szegénységgel!

Magyarországon nem a tisztesség az érték!

2022. febr. 4. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%

Sajnos bármennyire is pozitív az ember,a 6-ossal egyre többen okkal értenek egyet.

5-ös voltam...

2022. febr. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Volt olyan 1 évvel ezelőtt januárban.Most lesz ez az ügy véget tárgyalásom márciusban.Meg is bántam hogy ennyire szarul csináltam.
2022. febr. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!