Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A romák miként gondolják a...

A romák miként gondolják a jövőt? Komolyan lehet venni a változás, felzárkózás szándékát részükről, vagy tartogat veszélyt az óvodai, iskolai barátkozás engedése?

Figyelt kérdés

Én közöttük nőttem fel 14 éves koromig, atrocitások nem értek soha, de a szülők is normálisak voltak, csak ők értékrend alapján nevelkedtek, és nekünk magyaroknak ez nem nagyon jön be, pl elképzelhetetlennek tartom mai napig a családalapítást, idegen nekem, egy fiatal lásson világot, teremtse meg magának a pénzt, ingatlant stb aztán 30 környékén hozzanak össze 1 gyereket ha van mire és akarnak, ja és ha nincs akadálya.


Ma jelenleg megreked a két társadalom egy szinten, talán már a kapcsolatteremtés fázisában.


2022. febr. 6. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
"Én közöttük nőttem fel" akkor tudnád hogy leszarják a jövőt buli , rajkodás még 60 évesen is
2022. febr. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
17%

1 rasszista vagy.

2 éretlen.

3 nem attól vagy mag,ar hogy fehér a bőröd színe a cigány is ugyan úgy magyar ember ha teljesen a magyar nyelvet és kultúrát követi.

4. A gyerekek nem rasszistának születnek hanem a nevelés teszi azzá.


Magyarán: A szülői nevelés a kulcs. Ha a cigány gyerek úgy nől fel hogy azt látja hogy a szülei megkapják a pénzt és elverik a hülyeségekre utána meg kb éheznek illetve hogy egyáltalán nem nevelik őket akkor lesz sokukból az a végkifejlett hogy "hé tesó adjál már egy 100ast".

De ez ugyan úgy igaz a parasztra is. Mert az meg leszúr az utcán főleg jól be drogozva szóval cigányból és parasztból is van rossz.


A másik végkifejlett mikor észre veszi hogy valamire vinni szeretné az életben. Elvégzi az iskolát ha 8 általánost akkor utána megy dolgozni de akkor is dolgozik nem pedig elmegy lopni. Ha magasabb végzetsége van ugyan úgy dolgozni fog. Nem 1 olyan cigányt ismerek aki doktor vagy laborban dolgozik sőt autószerelőt is de még nagyon jó ácsot is ismerek közülök. Ugyan ez elmondható a parasztra is.


(Persze lehet betámadni hogy mit parasztozok én itt meg cigányozok de akinek nem inge ne vegye magára ha már megkülönböztetjük a magyart a magyartól).


Szóval az elmondottak alapján te az országunknak egy linkeskedő embere vagy aki nem akar dolgozni és nem akar utódot nemzeni hogy a magyar népség tovább növekedjen az évek során. Az ilyen felfogás miatt vagyunk öregedő ország azaz minden évben több a halálozás mint az újszülöttek száma.

2022. febr. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1

A jövőt arra értem hogy már pár éve kezdik a gyereket is fogni, és nincs engedve nekik minden, törekednek a kulturált viselkedésre, nem kapják fel magukat apró dolgokon stb.

2022. febr. 6. 20:04
 4/5 A kérdező kommentje:

Nálunk a szülők nem bánták a barátságot, de tudták is ki kicsoda, és hogy a család milyen, az egyik akkori barátom legidősebb testvére egy késelésért volt bent sokáig ismerte őket a fél város bizonyos rétege, mi meg ugyanúgy éltünk közöttük, nem nyomtak a kezünkbe cigit, drogot és nem is foglalkoztak velünk a problémásabbak.

Viszont a járás, barátnő, szerelem az a dolog ami ha érintene, a család fordulna el tőlem legfeljebb, mert nem akar a család bajokat, egy hülyeség miatt.

2022. febr. 6. 20:10
 5/5 anonim ***** válasza:
A legtöbb tényleg ilyen "putris" viszont van közöttük jó pár tényleg nagyon normális ember is akiket a többi miatt leszólnak,egyetemre jár normális értékrenddel képzeli el az életét. Belőlük van kevesebb aki normális és szeretne kitörni ebből a helyzetből. Mivel iskola óvodáról van szó akkor pl ismerd meg a gyerekek szüleit mielőtt leszólod őket, mivel lehet, hogy értelmesebbek, mint jó pár magyar. Viszont ha a gyerek velük akar játszani és ez neked nem tetszik azt úgy sem fogod tudni megtiltani neki.
2022. febr. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!