Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha az emberek nem szeretnek...

Ha az emberek nem szeretnek olvasni, miért szeretnek írni?

Figyelt kérdés
Sok helyről hallani, milyen keveset olvasnak az emberek. Én úgy veszem észre, hogy tinédzserek szeretnek írni. Amikor én voltam tini, akkor is volt olyan osztálytársam, aki történetet írt a kedvenc bandjáráról (még akkor nem volt menő ezt blogokon csinálni, később a fiatalabb generáció ugyanezt csinálta a One Directionnel és a társaival, csak blogokon). Vannak az ilyen oldalak, mint a Poet.hu, Wattpad, Merengő, ilyenek, ezek miért nagyon menők? itt is sokan kirakják a verseiket. Szóval hogy van az, hogy az emberek szeretnek ilyeneket írni, de közben meg mindenhol azt halljuk, hogy nem menő az olvasás?

2022. febr. 9. 23:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg akik szeretnek írni, azok olvasnak is

Csak neten több ember irománya jön szembe, mint ahány olvasó embert látsz az utcán

Az első mondatom persze nem minden esetben igaz. Van, akit csak az érdekel, hogy a saját történetèt "papírra" vethesse, másokéval nem foglalkozik, de ez ritkább eset

2022. febr. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
10%

▶️ YOUTUBEOZNI

▶️ VIDEÓZNI

👍 GÖRGETNI - GÖRGETNI ÉS LIKE-olni !

💬 CHATELGETNI !

🎦 SOROZATOZÁS/Filmezés

2022. febr. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%

Az írni szerető kamaszok olvasni is szeretnek. A nem olvasó statisztikák meg jellemzően nem a kamaszokra építenek, hanem a dolgozó emberekre.


Én író/olvasó kamasz voltam, olvasó felnőtt vagyok (írásra már nincs idő és elmélyedés), de ha nem figyelnék oda tudatosan, hogy igenis minden nap kerüljön a kezembe könyv, akkor gyanúsan hoznám a keveset olvasó statisztikát.

2022. febr. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
36%

Nem igaz.

Aki írni szeret,nem feltétlen szeret olvasni.

Lehet,hogy magához hasonlót keres,hátha vannak neki tetsző irományai,de ezt nem a egyszerű megtalálni.

Én pl szerettem írni,viszont olvasni gyűlöltem,most már csakis gyakorlati hasznos tudás érdekel,rizsa nagyon nem.

Egy kevés rizsa belefér,de sok nem.

Nem érdekel,hogy miféle sémákat követtek,miféle szerkezeteket alkottak meg,miféle besorolást találtak ki.

Egyék meg. Ezzel semmire sem lehet vinni amúgy sem,csak egy tipikus bzi hivatalnoki mentalitás.

Jajj,nem hiba,de véletlen egy miliméterrel kilóg az aláírása,HAHAHAHAHA DE VICCES.

Már ezek a megnyomorodott,túlságosan foggal körömmel hajszálpontos szabályszerűséghez ragaszkodó emberek nem tudnak min röhögni,nem tudnak minek örülni.

Mintha ebből a szempontból marha fontos lenne,vagy változtatna bármin is.


Ez nem zárja ki azt,hogy vannak írók,akik ihletet kaptak mástól.

Csak ritka,hogy egyből megtalálja valaki ezt.

Én személy szerint nem írok,mert nem látom értelmét érthető okok miatt.

Na de pl ha keresnék valami műfajt magamnak,akkor a számomra megfelelő emberekre keresnék rá. És persze arra,hogy ők írtak-e egyáltalán.

Minek olvasnád más emberek műveit,ha nem tudsz velük azonosulni?

Minek olvasnád más emberek műveit,ha nem látsz bennük értelmet?

Csak azért,hogy elmondhasd,hogy te kiolvastad minden költő verses kötetét,és marhára okos vagy?

Hátborzongatóan agyatlanok az ilyen emberek.

Úgy veri a mellkasát,mintha el tudná mondani az összeset fejből,miközben ő maga semmi egyedi gondolatot nem képes papírra vetni.

A Spanyol viaszt már rég feltalálták.

2022. febr. 10. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt hittem, hobbiolvasás a téma, nem csak szépirodalmi témában vagyunk iridalom órán, ahol meg kell nevezni a műfajt, elmondani az író életrajzát és kielemezni a történetet
2022. febr. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!