Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Grafikus miért fejezi be a...

Grafikus miért fejezi be a szakmát és megy futárnak?

Figyelt kérdés

Nem vagyok szakmabeli többek közt nyilván ezért nem értem a döntését. Azt mondja már más kreatív dolgokkal akar foglalkozni és többé már nem akarja mások elképzeléseit megvalósítani.


Na már ezt sem értem, amikor tervez, ötletel akkor nem a saját elképzeléseit valósítja meg?


Nem ez minden grafikus álma hogy neves márkáknak tervezhessen?


Aztán oké értem váltani akar, de addig nem lehet még grafikusként dolgozni, miért kell ennyire lefelé váltani, hogy elmenni bicajosfutárnak?


Azt mondja ő boldog és szabad és munkán kívül elment filmezést tanulni, szabadidejében videókat gyárt.


De továbbra sem értem ezt miért nem lehet a bejáratott grafikus szakmája mellett.



2022. febr. 12. 23:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hirtelen felindulásból lett grafikus, akkor jónak gondolta és később megbánta. Én is ismertem olyat, aki grafikusnak tanult és amikor elvégezte, rájött inkább cukrász akarna lenni, mint grafikus.

Általában a grafikus, nem saját ötletből dolgozik. Van egy megrendelő, aki megmondja milyen logót vagy képet szeretne és a grafikus a megrendelő kérésére megcsinálja. Amit ő beletesz kreatív munkát az minimális. De van az, amikor megrendelő rábízza a grafikusra, hogy ő elképzelése alapján csináljon vmit, ezek kisebb eséllyel fordulnak elő.

Lehet a bicajosfutárkodásban leli a boldogságát, jobban kiteljesül benne. Ott is azért számolni kell, melyik cím van közelebb, elkerülni a dugót, melyik utcából közelebb...stb

2022. febr. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

# 1


15 évig csinálta

2022. febr. 12. 23:30
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én grafikus vágó operatőr vagyok és kicsit rosszul látod a dolgot, de nyilván írtad hogy nem vagy szakmabeli

"Na már ezt sem értem, amikor tervez, ötletel akkor nem a saját elképzeléseit valósítja meg?"

NEM...eleve leadnak egy briefet hog ymit akarnak, aztán persze lehetek kreatív, elküldöm az ügyfélnek életem munkáját, és ő meg küldi a módosítási kört ami olyan mintha kreativitásodbó lszületett gyermeket minden irányból megerőszakolnák. Az ügyfélnek sokszor pénze van de ízlése, vizuális érzéke nincs...vagy kér rá egy rohadt comic sans betűtípust :D


Konkrétan én is gondolkodtam a futárságon, aztán elmentem két hónapra szendvicset csinálni és kávétfőzni...Egyszerűen felszabdító volt eg yideig nem az agyammal dolgozni, hihetetlen szabad és szuper...Úgyhogy abszolút megértem...A futár nincs lent szerintem beosztja az idejét, dolgozik amennyit akar, a fizu gyenge persze de közben ha bringázol még sportolsz is...a gép előtt ez nincs meg.


"Azt mondja ő boldog és szabad és munkán kívül elment filmezést tanulni, szabadidejében videókat gyárt."

Én is filmesnek tanultam mellé, és én is ezt teszem :D



Lehet nehéz elképzelni de komolyan felszabadító egy szinte felelősség mente munska, ahol nem kell magadból szőlőpréssel facsarni a kreatív ötleteket. Én élvezem a munkáimat, de néha sok, és néha megkörnyékez a kiégés...nehéz parancsszóra kreatívnak lenni aztán tűrni hogy hozzánemértő emberek szétbarmolják amit szívvel lélekkel alkottál...a hobbiprojektek ennél sokkal kielégítőbbek, na akkor tényleg kreatív lehetsz...

2022. febr. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

# 3


talán kicsit már kezdem érteni.


Szóval ez olyasmi hogy futárkodáshoz nem kell kreatív energia, grafikus szakmában meg sok kell és inkább nem grafikuskodik hogy a saját projektjeire tudja használni ezt az energiát ?


Ugyanaz az eset hogy egy szakács aki egész nap főz az otthon már nem fog?

2022. febr. 13. 00:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom mizu a szakácsokkal,d e amúgy igen nálam is folyton az van hogy arra amit igazán szeretnék csinálni sokszor kifáradok, én nem hagynám ott a pályát, de amúgy igen, sok sok kreatív energia megy rá a munkára, ami önmagában még király is lenne, csak aztán jönnek a módosítások...vagy a zügyfél beírja hogy a 6 éves fiának nem tetszik a céges logo...és ilyenkor csak nem érted hogy mi ez a diliház, és miért az ügyvezető kisfiának kell megfelelned? :D vagy a hetvenéves anyukájának, vagy a takarítónőnek, vagy a barátnőnek akinek amúgy semmi köze se a céghez se a szakmához...


De ja elsősorban az a hajtás, hogy haáridőre légy kreatív, egy hatalmas nyomást helyez az emberre, ami alól néha kicsit jó felszabadulni, mégis hasznosnak érezned magad, kicsit mást dolgozni egész más mint simán csak szabira menni...

2022. febr. 13. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
28%
azért mert brétúró nem fizette ki
2022. febr. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!