Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt olyan személy, aki...

Van itt olyan személy, aki genetikailag nagyon sovány volt gyerekként és kamaszként is és ezért nem bántották soha?

Figyelt kérdés

Próbálok rájönni hogy ki lehet-e ezt egyáltalán kerülni vagy más sovany gyerekeket embereket nem is bántottak, csak engem? És itt most nem arra gondolok hogy valaki egyszer beszólt, hogy “kicsit hízhatnál” hanem rendszeres bantasokora. Van olyan aki ezt megúszta?

Én nagyon sovany voltam kb. 17 éves koromig. 10 éves koromban kezdődtek el a bantasok, kb. 6 even keresztül tartottak. Általánosban kezdték el a fiúk, aztán már az egesz osztály anorexiasnak hívott a nevem helyett. A mai napig ha meglátom ezt a szót egy random cikkben, hányingerem lesz. Tanárok is beszoltak emiatt, kérdeztek hogy adnak-e enni, majd középiskolában is folytatódott, volt hogy a folyosón kiabálták utánam hogy “itt jön az anorexiás”, itt már felnőtt 18 éves emberekrol van szó… Látok ma is sovany felnőtt embereket, gyerekeket, kiváncsi vagyok hogy ők megússzák-e vagy csak engem vert a sors ezzel. Nem tudok túljutni rajta.


2022. febr. 13. 01:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk minél soványabb volt valaki, annál menőbbnek számított. A kövéreket bántották.
2022. febr. 13. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 EgyCseppaTengerből ***** válasza:
100%
Én sosem voltam sovány (engem ezért bántottak), de ettől még ismerek olyanokat, akik tényleg nagyon vékonykának számítanak, de sem általános iskolában, sem gimnáziumban, sem egyetemen nem tapasztaltam azt, hogy bántanák őket miatta. Sajnálom, hogy ilyen sok gonosz emberrel találkoztál. :\ Valakit a külseje miatt bántani, amiről sokszor nem is tehet... a volt párom folyamatosan tömte magába a kaját, az édességet, hogy hátha hízik tőle, de egyszerűen nem sikerült neki. Volt orvosnál miatta, a belei kicsit máshogy helyezkednek el, állítólag ez okozza nála. Én pedig betegség miatt voltam hízékony, nem tehettem róla, de az emberek ezekkel nem nagyon szoktak foglalkozni. Valakit bántani kell, ha nem lennél sovány, akkor találnának mást. Csúf világ ez sajnos. Persze nem azt akarom ezzel mondani, hogy tűrni kell és szokd meg, semmiképp!
2022. febr. 13. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig nagyon sovány voltam. De nem bántottak soha az iskolában ezért. Csak otthon nyaggattak mindig, hogy egyek, meg hogy hova megy belém ez a sok kaja. :) Meg hogy olyan vagyok mint a bőregerek, kilátszik az összes oldalbordám. :) És hasonlókat kaptam, de inkább vicces volt.
2022. febr. 13. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én világ életemben sovány voltam, az általános suli végefelé is csak 40 kiló voltam, sőt, lehet még azt sem értem el, de emiatt sosem bántottak. Bántottak amúgy a "menőbb" lányok, de nem ezért. (Szegények voltunk eléggé, és inkább a ruháim miatt lettem kiközösítve, meg a visszahúzódóbb, antiszociálisabb viselkedésemért.) Sőt, volt olyan is, hogy amikor tesi órán öltöztünk, az a lány, aki bántott, észrevette az alakom amikor levettem a pólómat, és őszinte csodálattal mondta, hogy milyen szép vékony a testem, és hogy ő is ilyet akarna, csak ő nem tud fogyni. Szóval nekem nem volt ezzel soha problémám, most meg már azért híztam egy 10-est a fogamzásgátlóm miatt, így végképp nem baszogat senki ezzel, max csak a kövér-fétises falusi öregek a családba, akik szerint "az uram nem ad enni", de az sem mindennapos.

Egyébként ne aggódj, nem veled van a baj, a gyerekek gonosz kis bestiák, meg úgy alapjáraton az emberek is, mindig találnak valamit, amivel a másik embert kritizálhatják. Az, hogy téged pont a soványsággal találtak be azt jelenti, hogy nem találtak rajtad mást, amibe bele lehet kötni.

2022. febr. 13. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor van ilyen, ha egy közösségbe bekerül egy,két olyan genetikai hulladék, aki csak annyit tud felmutatni, hogy másokat gúnyol, baszogat. Ettől érzi valakinek magát, mivel semmi másra észrevehető produktumra nem képes.

Általános suliban én voltam a "gebe" meg "csontváz". Persze a delikvensek a ducikat is csúfokták a kövérségük miatt, a szegényt meg a csórósága miatt.

Pedagógusok között is akadt olyan, aki rettentő poénosnak gondolta magát, mikor azt mondta, téglát kéne rakni a zsebembe, hogy el ne fújjon a szél. Mondta ezt a kb 120 kilójával. Inkább nézett volna tükörbe, mielőtt megszólal.

Mikor középsuliba kerültem, továbbra is 45 kg voltam, de itt már nem nem szólt be senki, ebben az időszakban már eléggé körülrajongtak a fiúk minden közösségben, bár itt már a stílusom öltözködésben, viselkedésben is egész más volt, mint általánosban, csak a súlyom volt ugyanaz. De itt viszont nem is tudok olyanrol, hogy bárkit is piszkáltak volna, itt az osztály legszegényebbjének is gyűjtést szerveztek a többiek. Ruhákat, cipőket adtunk a szegényebbnek és elkisértük vásárolni, hogy kikupáljuk kicsit :)

Szóval leginkább ez a közösség összetételén múlik. Ha egy piszkálódós szemét rontja a levegőt és uszítja a többieket, akkor ott bárkit bérmiért kipécézhetnek. Ha szerencsés közösség jön össze, mert nincs benne ilyen elmebeteg, akkor ott nincs baj. Kisebb részben rajtad múlik. Ha van önbizalmad, magabiztos fellépésed, akkor kevésbé mernek belédállni hülyeségekkel.

2022. febr. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Az uramat, mikor megismertem, 60 kiló volt a 190 centijéhez. A saját anyám azt mondta, úgy néz ki abban a piros bukósisakban, mint egy gyufaszál.

De mivel neki olyan a személyisége, a kisugárzása, soha nem mondta, hogy bárki bántotta volna, mert vagy eszükbe sem jutott belekötni, vagy együtt röhögött velük, mint anyuval.

Azóta megapusodott kissé, de az átlaghoz képest még mindig karcsú, és azon szokott röhögni, hogy közli a népekkel, hogy felszedtem 25 kilót, és nézi a döbbent fejüket. :D

2022. febr. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nekem ezek is bizonyítják hogy itt mar az en eletemmel lehet a baj, soha senkit nem bántottak körülöttem, pedig volt az osztályban kövér, nagyon nem szép lany, volt roma, de őket békén hagyták. Ez szerintem inkább átok lehet. Az, hogy valakit ne a nevén hívjanak éveken keresztül hanem anorexiásnak, arra én még nem láttam példát. Ott tartok hogy tervezek valamilyen bosszút ellenük. Nagyon bánom hogy nem rúgtam beléjük.
2022. febr. 13. 12:59
 8/15 EgyCseppaTengerből ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a bosszúval is saját magad mérgezed. Tudom, hogy a bántalmazottakból sokszor lesznek bántalmazók, de azért butaságot ne csinálj, nem leszel több attól és hidd el, nem törli el a sebeket a szívedről. Nekem annyiban volt szerencsém, hogy mindig rengeteg barátom volt, engem szerettek az emberek és csak az igazán kis g*cik piszkáltak, akikkel alapból is gondok voltak vagy nagynak akartak tűnni. Persze nem azt akarom mondani, hogy nem vagy szerethető, de nem lehet, hogy a személyiséged olyan, ami azt sugallja mások felé, hogy jöhettek? Úgy értem, hogy az emberek általában azokat bántják elég intenzíven, akiket gyengébbnek, elnyomhatónak tartanak.

Emlékszem, egyszer a gimiben beszólt egy srác, hogy úgy látja, nem valami jók a tesi órák. Visszaszóltam, hogy majd ha pofán verlek, akkor megláthatod, hogy mennyire jók. Be is dugult egyből.

2022. febr. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Eleve mentális beteg családból jövök, genetikailag szorongó vagyok. Soha nem bírtam a konfliktus helyzeteket, sajnos nem szóltam vissza. Verekedésbe soha nem akartam kerülni, mert azt nem bírtam volna. Hiba volt, tudom, pontosan ezért akarok utólag bosszút állni. Sajnos ezzel nincs mit csinálni, a mai napig ha kapok beszolast, sajnos lefagyok… de ilyen mértékű bántásnak már muszáj hogy legyen valami oka, azon kívül hogy szorongó vagyok.
2022. febr. 13. 18:32
 10/15 EgyCseppaTengerből ***** válasza:
100%
Akkor a bántalmazásnak szerintem ez a fő oka. Nézz körbe, valószínűleg a szűk környezetedben sem tudsz túl sok boldog embert felsorolni. Ilyenek. Elnyomottak, sikertelenek egy számukra fontos területen, ezért mások bántalmazása által építik az önbizalmukat, mert sikerélmény másokat eltaposni, mert ezzel azt érzik, hogy ők igenis valakik. Persze ez sem elfogadható ettől még, de általában ez áll a háttérben.
2022. febr. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!