Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki nem járt semmilyen felsőfo...

Aki nem járt semmilyen felsőfokú képzésre az megbánta 30 éves kora körül? Vagy inkább a kimaradt "egyetemi éveket", bulikat?

Figyelt kérdés
Vagy nem mindenkinek olyan buli? Kuporgatás, kemény tanulás? És végül lehet nem is sikerül elhelyezkedni, vagy ha igen akkor is alul vannak fizetve a diplomások?
2022. febr. 13. 17:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Én bánom hogy kihagytam de nem a bulik hanem a diploma és az értelmiségi szocializáció miatt.
2022. febr. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Mindig mondják, hogy sosem késő. De azért 30 évesen pl már gondolom nem olyan. Nyilván ilyenkor más is az indíttatás. Megelőzheti egy belátás, érettség, élettapasztalat mintsem beleugrani egy x szakra csakhogy legyen valami.

Amire gondolok hogy az a feeling már szerintem nem lesz meg, főleg ha levelező szak.

2022. febr. 13. 17:21
 3/14 anonim ***** válasza:
61%
A diplomások egy óriási tévedésben vannak. Ugyanis az, hogy mindene meglegyen az embernek az nem egy diplomán múlik, hanem a rátermettségen.
2022. febr. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
Azért ártani sem árt ha van róla egy papírod hogy értesz valamihez.
2022. febr. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem csak diplomával lehet érteni valamihez.
2022. febr. 13. 17:24
 6/14 anonim ***** válasza:
42%
Csak anélkül nem biztos hogy elhiszik rólad egy állásinterjún :D
2022. febr. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
23%

30 még nem késő egy egyetemi szakhoz, de biztos teljesen más élmény lenne, mint 20 évesen.


"A diplomások egy óriási tévedésben vannak. Ugyanis az, hogy mindene meglegyen az embernek az nem egy diplomán múlik, hanem a rátermettségen."


Nyilván óriási tévedésben vannak a diplomások, hogy kiemelted tévednek egy olyan dologban, amit soha senki nem állított. De mondok jobbat: a rátermettek óriási tévedésben vannak, mert akinek nincs szerencséje, annak nem lesz meg mindene.

2022. febr. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%
Attól függ, milyen munkakörben dolgozik az ember. Szakemberek diploma nélkül is nagyon jól keresnek, ők nem sajnálják, hogy nincs diplomájuk. De egy egyszerű irodista, vagy szalagmunkás lehet hogy elgondolokozott már azon, hogy diplomával könnyebb lenne az élete.
2022. febr. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%
Levelezős voltam de 19 évesen, mindenki más inkább 30 fele volt, vagy már a negyvenen is túl...szal nem késő, sőt szerintem akkor már célzottabb az ismerkedés is. Az egyetemben nem a buli a lényeg...vagyhát lehet 19 évesen igen, de azt lehet haverokkal is egyetem nélkül. A kapcoslatrendszer amiben tud adni valamit
2022. febr. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Hát nem tudom. Néha eszembe jut, hogy mennyiben alakult volna máshogy az életem, ha bejutok egyetemre. Megérte volna?

Aztán eszembe jut, hogy aki egy szakmát megtanul, ennyi energiát, időt és pénzt beleöl, aztán 7-8 év aktív munka után belefásul, akkor ugorjon neki egy új szaknak mondjuk 40 évesen, aztán pályakezdőként álljon melóba? Családdal, hitellel, stb? Nem tudom. Nekem ez túl nagy elkötelezettség lenne.


Alighanem a dolgok nem véletlenül alakultak így. Persz van ok-okozat alapja is, de talán a sors se ezt szánta nekem.

2022. febr. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!