Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék a pillantban lenni?

Hogyan tudnék a pillantban lenni?

Figyelt kérdés
Úgy érzem egyfolytában a múlt dolgai miatt szorongok, vagy a jövőt tervezem, vagy egész nap a telefonom bujom csak azért, hogy ne kelljen foglalkozni a gondolataimmal amik ez a két dolog körül járnak. Hogyan tudnék többet lenni a jelenben anélkül, hogy bármi is elterelje a figyelmemet?

2022. febr. 14. 00:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elengedés, elfogadás.
2022. febr. 14. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A meditáció sokat segíthet a jelenre összpontosítani. Egy idő után a gyakorlatokon kívül is elkezd átalakulni a hétköznapi észlelés, normál tudatállapotban is fókuszáltabb, jelenben levőbb állapot érhető el.
2022. febr. 14. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a telefon dolog nagoyn jellemző, de beismerni már kevesen szokták. Egyszerűen csak kapd rajta maga, figyld meg kicsit kívülről mit cisnálsz és gondolsz, és ha azt látod hogy megint nem vagy képes 2 percig csak ülni, amíg mondjuk egyedülmaradsz akkor kényszerítsd magad rá egy kicsit...
2022. febr. 14. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is ilyenben szenvedek, bár nem telózok. Jót ír a 3#- komment, vissza kell zökkenni az alapállapotba. Segíthet az is, hogy figyeled a környezetedet, az apró, addig nem fontos dolgokat: illatok, fények, hangok, naplemente-felkelte, stb.
2022. febr. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Rendszeres meditációs gyakorlás kell. Lehetőleg reggel ébredés után, mielőtt még elsodornának komolyabban a gondolatfolyamok.

A meditációban a jelenben próbálunk lenni. Persze a gondolatok elvisznek a tudatos jelenlétből. Ezért azt gyakoroljuk hogy újra, újra visszatérjünk a jelenlétbe. Minél többet gyakorol az ember, és szórakozik ezzel - annál stabilabb lesz a jelenlét. Később már nem csak az ülések idejére tud a gyakorló stabilan jelen lenni a pillanatban, hanem mindenféle más élethelyzetben is..

2022. febr. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
De jó! Pont a napokban láttam egy ezzel kapcsolatos TedX előadást (magyar). Linkelem: https://www.youtube.com/watch?v=RLvTcEScrCM
2022. febr. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Valóban jó bármilyen meditáció. Aki nem akar közel kerülni a buddhizmushoz, annak pl a mindfulness is jó lehet.

Nekem pl a zen adta be, és én is egyéni gyakorlóként kezdtem mikor megtaláltam ezt a videót:


https://www.youtube.com/watch?v=upmsCdinPuY&t=3388s


Van sokféle meditációs módszer de a lényegük ugyanaz. Minél tisztábban, és stabilabban jelen lenni a pillanatban.

2022. febr. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát!
2022. febr. 14. 20:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!