Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az az LSD trip? Milyen az,...

Mi az az LSD trip? Milyen az, amikor valaki be van gombázva?

Figyelt kérdés

Nem célom semmi reklám, vagy promó. Mindig is érdekeltek a pszichedelikumok működése és hatásmechanizmusaik. Természetesen NEM próbáltam még sose és NEM célom bárkit is arra ösztökélni, hogy kipróbálja! Csupán edukatív jellegű az egész. Csak videókat, illetve beszámolókat néztem.


Hogy kell egy ilyen tripet elképzelni? Csak beszámolókat olvastam, de szerintem ez nem adja vissza ugyanazt, mintha kipróbálná valaki. Annyit tudok, hogy más tudatállapotba kerül az illető, egységélményt tapasztalhat meg, eggyé válhat az Univerzummal, megvilágosodásszerű élményekre tehet szert. Esetleg van valaki, aki tudja, hogy kell ezt elképzelni? Mert én csak arra tudok hagyatkozni, amit olvastam/hallottam róla, de ez valószínű nem adja vissza a teljes igazságot.


Azt tudom, hogy van a varázsgomba, ayahuasca, LSD. Ezek mennyiben különböznek egymástól?



2022. febr. 14. 11:58
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
2022. febr. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
16%
Hallucinál osszevissza mindenféle hülyeséget
2022. febr. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:
Egyes beszámolók szerint akik használták ezeket a szereket, más dimenziókban/univerzumokban jártak, vagy különféle entitásokkal találkoztak. Vajon mennyire valós ez és mennyire csak az agy játéka?
2022. febr. 14. 12:16
 4/47 anonim ***** válasza:
81%
Nyilván szimplán az agy játéka.
2022. febr. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
75%
Csak hallucináció az egész
2022. febr. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
42%

Néha felpattanok egy biciklis hoffmannra.

Na olyankor vannak kalandok.

2022. febr. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:
5: Én elfogadom, hogy halu az egész, de akkor is kérdés, hogy miért pont azt hallucinálja az ember, amit. Mondom én csak beszámolókat olvastam, de amikor olyanokat írnak pl hogy komplett dimenziókat ugranak át, vagy totál egovesztés van, azért az elég hátborzongató érzés lehet..
2022. febr. 14. 12:45
 8/47 A kérdező kommentje:
Olyat is olvastam, hogy konkrétan megszűnhet a tér és az idő a szer hatása alatt. Én nagyjából ilyennek tudom elképzelni a halált.
2022. febr. 14. 12:50
 9/47 anonim ***** válasza:
100%

A gombáról tudok nyilatkozni.


"Vajon mennyire valós ez és mennyire csak az agy játéka?"


A kettő nem ellentétes.Az agy okozza, de ettől még teljesen valós. Sőt, érzetre valósabbnak érződik, mint a normál állapotunk. A hétköznapi élet során egy adott szűrőn keresztül érzékeljük a világot, ami a pszichodelikus szerek hatására megváltozik. Másmilyennek látjuk a minket körülvevő dolgokat, a színeket, formákat. Nem feltétlen hallucinálsz látványos dolgokat, inkább csak érzéseid vannak dolgokkal kapcsolatban. Pl egy fára nézve nem fogsz egy CGI entet látni, de mégis olyan érzés foghat el, mintha a fa egy élő, szellemmel rendelkező entitás lenne. Ezek ilyen megmagyarázhatatlan érzések. A dolgok elmondhatatlanul szebbnek tűnnek esztétikailag a gomba hatására és ez az érzés tartósan megmarad veled. A mai napig úgy érzem, hogy a tripek miatt máshogy szemlélem már az engem körülvevő világot, mint előtte, egyértelműen pozitív értelemben.

Magát a tripet pedig úgy kell elképzelni, hogy amikor becsukod a szemed, akkor elképesztően vivid gondolataid vannak, amik folyamatosan jönnek maguktól és nem tudod őket befolyásolni. Egyszerűen amint becsukod a szemed, látsz dolgokat. Kicsit álomszerű az egész, de közben végig éber vagy és sokkal jobban veled maradnak az emlékek utána.


Egyértelműen az életem legmeghatározóbb és legjobb élménye volt eddig a gombázás. A különböző tudományos kutatásokatban, ahol haldokló rákbetegeket kezeltek gombatripekkel, hogy csökkentség a halálszorongásukat, szintén így vélekedtek a dologról, és a gyerekük születéséhez, házasságkötéshez és közeli szerettük halálához hasonlították a trip jelentősségét.


Na de nem minden móka és kacagás. Nem mindenkinek való a dolog és borzalmasan rossz élményeket is lehet szerezni a pszichodelikus szerektől. Nagyon fel kell készülni a tripekre és be kell látni, hogy valakinek egyszerűen semmilyen körülmények között se való.



+ Az első válaszoló által videó egyáltalán nem adja vissza a dolgot. Az első gombázásom pont a természetben történt, szóval hasonló körülmények között. Sokkal nyugodtabb volt ennél a egész, nem hullámzott így a világ. A videótól rendesen hányingerem lett. A színek se ilyenek voltak, hanem ennél nagyságrendileg szebbek és természetesebbek. A vizuális hallucináció amúgy is csak egy kis része a dolognak, itt megmagyarázhatatlan érzéseken van a hangsúly, amit egy videó se tudna visszaadni.


Hirtelen ez jutott eszembe, mint hasonlat:


https://www.youtube.com/watch?v=CKNNSasBUOU&ab_channel=trueb..

2022. febr. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a tudatalatti logikátlag világába lépsz be és osszevissza minden rádömlik
2022. febr. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!