Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek többsége miért nem...

Az emberek többsége miért nem érti meg, ha valakinek van valami olyan veleszületett hibája vagy fogyatékossága amiről nem tehet?

Figyelt kérdés

A fogyatékosság az én esetemben talán egy kicsit erős kifejezés. A lényeg, hogy figyelemzavaros (ADHD)vagyok. Nagyon nehezen ment gyerekkoromban a tanulás ès ez felnőtt koromra sem múlt el. 23 éves villanyszerelő vagyok, építőiparban dolgozom. Sokszor nehezen értek meg dolgokat nehezen értem meg, amikor magyarázzák, hogy mit kell csinálni, sokszor vissza kérdezek. Nagyon nehezen érzek rà egy bizonyos munkára több idő kell nekem bizonyos dolgokhoz.

A probléma az, hogy nagyon sok kollégám ezt nem érti. Jönnek a tipikus szövegek, hogy ő ezt már rég megcsinálta volna. Sokszor volt màr, hogy próbáltam elmagyarázni, hogy miért van ez, nem én tehetek róla, de egyszerűen nagyon sokan ezt nem fogjàk fel, csak ismételgetik, hogy akkor is haladni kell és gyorsan kell csinálnom. Ilyenkor nagyon feszült vagyok és még több hibát elkövetek. Volt màr több építőiparos munkahelyem, de mindehol megjelentek ezek az alakok. Valahol megértem őket, mert elhiszem, hogy fàrasztó, ha valakire várni kell igazàból csak azzal van bajom ahogyan ezt lekommunikàljàk.

Azért vannak olyanok, akik megértőek, és olyankor nyugodt is vagyok, nem idegeskedem, de nem mindig velük raknak össze.



2022. febr. 15. 17:42
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

S nem tudnál magánzó lenni vagy valakivel összeállni? A jó és elérhető villanyszerelő olyan ritka mostanság!


Kérdésedre válaszolva: de, megértik az emberek, csak épp nem foglalkoznak vele. Megerősíti őket az, hogy valamiben jobbak (gyorsabbak, stb) valakinél. Az emberek szeretnek beszólni.

Ha mindenképp ott kell maradnod ezen a helyen, legjobb egyszer elmondani: "figyelj, haver, nekem ez a munka nem fog gyorsabban menni, és szükségem is van arra, hogy máshogy magyarázzák el a munkafolyamatot. Neked EZT és ennek az okát nehéz megérteni, nekem meg mást..." :)

2022. febr. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1-es:

Már nagyon sokan felvetették ezt nekem. Az a helyzet, hogy ahhoz mèg sokat tapasztalatot kéne szereznem ès tőke is kell hozzá.

Nagyon sokan szeretnek azzal jönni, hogy neki nincs papírja és mègis sok mindent meg tud csinálni. Igen ezt elismerem, de ha két vezetéket összecserélnék màr vakarná a fejét, hogy mi a hiba és nem tudná kikeresni, de nem szoktam leállni vitatkozni az ilyenekkel..

2022. febr. 15. 18:02
 3/9 anonim ***** válasza:
32%
Megértik, csak egy idő után már idegesítő lehetsz gondolom. Bele kell tanulnod, a rutin nagyon sokat jelent. Ha hónapok múlva sem fogsz belerázódni, kirúghatnak.
2022. febr. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
A munkának határideje van. Aki fizet érte, eredményt vár. Sajnos ha munkavállaló vagy, muszáj lesz közel jóra fejlesztened a figyelmedet. Ez a te érdeked, hogy lábon maradj. Kijártad az iskolát sikerrel, valami módszered csak van, amivel kompenzáltad a hátrányodat. Különben nem szakember lennél, hanem segédmunkás.
2022. febr. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4-es:

Tisztában vagyok vele. Felvettem kapcsolatot egy pszichológussal, mivel nagyon sok belső feszültség van bennem így nagyon könnyen ideges leszek.

2022. febr. 15. 18:53
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon ismerős szituáció és én is erősen gyanítok ADHD-t már mások is mondták, és tudom is miért mondják, de legtöbbször lekezelően szólnak és emiatt meg is szakítom velük a kapcsolatot nemsokkal utána


Szerintem a tanulság az, hogy tényleg megtanuljon az ember önmagára koncentrálni és tisztelni önmagát a másik elismerése és tisztelete elvárása nélkül


Egy idő után úgy is rájönnek, hogy te tiszteled magad és akkor úgy fognak kezelni, de amíg azt várod el, hogy úgy tiszteljenek, hogy te nem tiszteled magad akkor sohasem fog ez eljönni


És tudom milyen érzés ez, 28 évesen végtelen sok szituáción mentem keresztül emiatt és nem egyszerű szociálisan, de úgy néz ki lassan de biztosan kezd összeállni a kép, és a megoldás felé vezető út

2022. febr. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Keress egy olyan vállalkozót ahol nyugodtan tudsz dolgozni,például rajtad kívül 1-2 munkatársad van csak, kisebb munkákat vállal el.

Például egy lakást vagy házat rád bíz amire például ad 1-2 hét határidőt,így már is jobban tudod végezni a munkádat mert senki sem fog feletted állni.

2022. febr. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Miért nem szedsz gyógyszert? Megfelelő pszichiáter tud segíteni. Nekem bevált mindkettő.
2022. febr. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocsi nem ezt akarod olvasni, de lehet hogy szakmát kéne váltanod, a villanyszerelés az sajnos odafigyelést igényel és a mai rohanó világban mindenki rohan, kapkod. Esetleg szobafestő, gipszkartonos, burkoló nem nézem le ezeket a szakmákat de inkább a gyakorlat számít, kevesebbet kell agyalni ezeknél. Biztos vannak még más munkaterületek is ezeken kívül.
2022. febr. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!