Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Becsületes lennél ?

Becsületes lennél ?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Régen kazettákat vett fel nekem egy pasi.

Sajnos néha hibázott.Néhány példa: Felvett olyan filmet ami majdnem elérte a nézhetetlen szintet.

Volt,hogy új és drága kazetta alját meg cakkozta a videója,és a videón meg meg ugrott a kép.Tudtam,hogy hol vett Sony kazettát,és azt is,hogy mennyiért.Ő megvette 400ft-ért,de amikor felvett rá,két filmet,azt a kazettát már 200ft-al drágábban adta.Olyat is mondott,hogy ha hibás a film,felveszi újra.Volt,hogy bekoszolódott a videója feje,és újra kellett felvennie,de nem igazán akarta,újra felvenni.Először azt mondta a kazetta nem jó,aztán meggyőztem,hogy vegye fel újra,és láss csodát normális felvétel lett.Ez az egész régen volt.Néhány napja nosztalgiázni támadt kedvem vettem tőle egy videót.Távirányító,és áram kábel nélkül,áram kábelem volt itthon.Majd elküldött két távirányítót,hogy valamelyikkel működik.NOS MINDKÉT TÁVIRÁNYÍTÓVAL ! Becsületesen vissza küldenéd a plusz távirányítót,vagy azt mondanád,hogy ˝INKÁBB MEGTARTOM TARTALÉKNAK ,VAGY,ELADOM,HISZEN RÉGEN KB 5000FT-AL KB LERÁNTOTT.


Becsületes lennél ?!



2022. febr. 16. 07:25
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Tehát vissza juttatnád a plusz távirányítót,vagy nem mert a múltba néhányszor nem volt teljesen korrekt veled ?
2022. febr. 16. 07:30
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Visszaküldeném.
2022. febr. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Úristen, visszacsöppentünk a '90-es évekbe? :D

Videót venni manapság valakitől? Hol élsz te?


Az, hogy megvette a kazettát 400ft-ért, dolgozott vele, és elkérte érte még +200ft-ot, szerintem teljesen korrekt. Te azt vártad tőle, hogy teljesen ingyen fog neked dolgozni? Ráadásul még garanciálisan is?

2022. febr. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
1-es félre értesz.A filmeknek darabját 200ft-ért vette fel.Tehát a kazetta ára plusz a két film ára...Azt is mondta,hogy ő beszerzési áron adja a kazettát,de mégsem így tette ! Magyarán hazudott !
2022. febr. 16. 07:49
 5/20 A kérdező kommentje:

De ha vissza küldöm,és elromlik az eredeti távirányító,nekem kell újat rendelnem 4ezerért plusz szállítási díj...

Garancia nélkül adta el.Ha becsületes vagyok,az mit jelent ? Annyit mond,hogy köszi,és kész...

2022. febr. 16. 07:54
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Visszaadnám az egyiket.

Itt nem az a kérdés, hogy ő becsületes volt-e.

Itt az a kérdés, hogy mennyit ér a te becsületed. Úgy gondolom, hogy egy távirányítótól többet.

2022. febr. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Egyébként ennek az embernek amikor meghalt az apja,el akarták titkolni a posta előtt,és felvenni a nyugdíját.Közben kötesssége lett volna mondania a postásnak,hogy meghalt az apja.Aki meghal ahoz már a posta nem adhat semmit.
2022. febr. 16. 08:00
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

De ne az érdekeljen, hogy ő mit csinál, vagy mit csinált a múltban. Annyi az egész kérdés, hogy neked belefér-e egy távirányító árába az, hogy ne legyél becsületes.

De amúgy tök eccerű a megoldás, felhívod, hogy figyu, Béla, mindkét távirányítóval működik, mi legyen, viszzaküldjem az egyiket?

Úgyis azt fogja mondani, hogy tartsd meg.

2022. febr. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Tartsd meg.🤷‍♂️

A válaszaidból lerí hogy meg akarod tartani....

2022. febr. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Sokszor becsületes voltam ! Volt,hogy a boltban 10ezressel fizettem,és a boltos 20ezerből adott vissza.Szóltam,hogy elnézést,de el tetszett számolni.Én 10ezressel fizettem,20ezerből tetszett vissza adni.Azt válaszolta: jaaaa köszi...De amikor legközelebb 1-hónap múlva vásároltam,és 300ft volt amit fizetnem kellett,akkor a boltos nem mondta,hogy NEM BAJ,MAJD HOLNAP HOZOD.Hanem kivett két joghurtot.Pedig amikor ő tévedett én becsületes voltam,az ő javára...
2022. febr. 16. 08:23
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!