Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyereknek, vagy felnőttnek...

Gyereknek, vagy felnőttnek jobb lenni? Indokold!

Figyelt kérdés
Mik az előnyök és hátrányok? Kort és nemet is írjál.

2022. febr. 19. 16:27
A kérdező szavazást indított:
Gyereknek jobb lenni.
Felnőttnek jobb lenni.
24 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%

Mindkettőnek van sz_r oldala, bőven. De a felnőtt lét nekem jobb. A szüleim nem parancsolhatnak nekem többé, saját házam van, saját életem, állásom, ahol azt dolgozok, amit mindig is szerettem volna. Azt veszek magamnak amit csak akarok, úgy élek, ahogy akarok.

Gyerekként ezek egyike sem teljesült. Sőt, amint belépek a ház ajtaján, újból gyerek vagyok náluk. Talán sokan ezt szeretik, de nekem átok, amit gyűlölök. Igaz, gyerekként nem kellett foglalkoznom a megélhetésünkkel, de ugyanúgy éreztem, ha valami baj volt. A szülők olyankor türelmetlenebbek, többet veszekednek, a gyerek pedig úgy érzni, csak ő szegény az osztályban stb. És még csak nem is tehet ellene. Felnőttként viszont igen.

2022. febr. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Én felnőttnek szeretek jobban lenni. Rémálmaimban ne jöjjön elő megint az ovi, suli. Kiégett, motiválatlan, labilis pedagógusok, neveletlen és szemét gyerekek. Maradi, nem praktikus tudást adó tanrend. A tesi felér egy kínzással. Tisztelet a kivételnek. A munka sem leányálom, de ott legalább megfizetnek.
2022. febr. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Gyereknek. A kevesebb felelősség, a biztonság, az önfeledt játék, a fiatalság miatt; olyankor az ember tele van álmokkal, reményekkel.
2022. febr. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Humor Herold ***** válasza:
100%
Idősnek a legjobb lenni, akkor már az ember túl van mindenen :) Már csak a különféle fájdalmakkal kell bajlódni és küzdeni. De ha az előéletét megfelelően élte, akkor az idős kora a legszebb egy embernek :)
2022. febr. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

#3

Ja, csak semmit nem tud megvalósítani belőle..

Felnőttnek sokkal jobb lenni. Ha gyerekként esetleg már vannak érettebb gondolataid, akkor sem vesz senki komolyan, hiszen nincs mögötte semmilyen referenciád. Felnőttként úgy éled az életed, ahogy akarod, van mozgástered. Egy gyereknek kb semmilyen mozgástere nincsen, de tényleg. Ki van szolgáltatva a felnőtteknek.

2022. febr. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

5


Felnőttként se tudja, de gyermekként legalább még hisz bennük.

2022. febr. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

Van jó oldala, rossz oldala is mindkettőnek.


Gyerekként az volt a jó, hogy csak tanulni kellett és élni a szellemi adottságaimmal, hogy a legjobb tanulók között legyek. Felnőttként már csak az számít, hogy kinek a kije vagy, kivel fekszel le vagy kinek nyalizol, hogy pletykálsz, áskálódsz a kollégák ellen, milyen népcsoporthoz tartozol (zsidó, cigány - tuti siker, magyar - ásd el magad).


Felnőttként nyilván jó, hogy úgy élek, ahogy akarok, senki sem mondja meg, hogy mit csinálhatok, kivel tölthetem az időmet, nem szabhatják meg, hogy mikor hova mehetek, mikor takarítsak, stb. De már nincsenek illúzióim és ez elég elkeserítő.

2022. febr. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyén függő.

Ha szar a gyerekkorod akkor az, ha a felnőttkorod akkor az.

Felnőtt korban talán jobban tudsz tenni ellene ha rossz.

2022. febr. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%
Felnőttként kevésbé érzem "kiszolgáltatottnak" magam. Egy van csak, aki dirigálni akar, a főnököm. Legszívesebben ettől a kötöttségtöl is szabadulnék, de egyenlöre ez van. Próbálom leszarni, amennyire lehet. Felnőtt vagyok, azt csinálok, amit akarok!
2022. febr. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
72%
Felnottkent van penzed es azt csinalsz amit akarsz, gyerekkent egyik se igaz
2022. febr. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!