Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A testi fájdalom erősíti a...

A testi fájdalom erősíti a lelket?

Figyelt kérdés

2022. febr. 22. 12:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Nem.
2022. febr. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

Van, akinél igen.

Van, akinél meg még inkább gyengíti, megtöri.

2022. febr. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
nem
2022. febr. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
17%
A lélek hajlamos elpunnyadni és belecsúszni a testbe, de ha a test fájdalmas, akkor a lélek felocsúdik és magára talál.
2022. febr. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy ne csússz át szadomazóba, de az egészséges testmozgás olyan "majdnem fájdalmakkal"mint pl lépcsőzés, vagy gugolás stb szerintem segítenek a test tudat megtartásában. A jóga és a tánc is ezért nagyszerű. A gravitáció pedig mindenhol elérhető. Lehet a fájdalom tűrés határait bővíteni, de a kérdés csak az, hogy mi oknál fogva teszed azt. Másokért?, mert Akkor a lelked bukta. Vagy magadért? Istenért? Ahogy étellel sem zabálod túl magad ahhoz képest, mint amit megbírsz enni, úgy van ez a testmozgással is. Hogyha érzed az igényét, akkor mozogj kicsit érezhetőbben majdnem fájdalmasan, de ne szegd kedved lehetetlen terhelésekkel és fájdalmakkal, mert az Önostorozás minek?
2022. febr. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Gyenge ember vagyok. Hagytam másoknak, hogy átgázoljanak rajtam, ettől az önbecsülésem romokban van. Minden percben undort, szégyent és gyűlöletet érzek magam iránt.

Lehet, hogy az a baj, hogy túl könnyű életem volt nagyrészt, ezért lettem ilyen selejtes. Arra gondoltam, hogy ha önként tenném ki magam fájdalomnak, akkor talán megerősödnék.

2022. febr. 22. 13:58
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem kell egyből tűzbe ugrani, de a vonat elé sem. Fokozatosság, hogyha tényleg ezt akarod. Az Élet úgy is megerősít, hogyha úgy kell lennie. Csak azért, mert a környezeted szenved fizikális fájdalmaktól, csak azért neked is nem kell. Szerintem. Bocsáss meg önmagadnak és lásd be a tévedéseidet. Nem kell a haragudni arra amit elrontottál, mert létezik megbocsájtás és általa tanulás, fejlődés, vagy önfejlesztés. Hogyha önmagadnak képtelen vagy megbocsájtani, akkor bárki másnak hogyan is tehetnéd? Beszélgess sokat mindenről.!!
2022. febr. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, hogy tudnék megbocsátani magamnak. Nem megy. Annyira régóta élek így.
2022. febr. 22. 14:14
 9/16 anonim ***** válasza:
56%
Elég, ha böjtölsz és nem a tested kényeztetése a fő életterved. A böjt csodája az, hogy a lélek és a test egyaránt erősödik és újul.
2022. febr. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
vagdosni akarod magadat?
2022. febr. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!