Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha adott egy járda, ami olyan...

Ha adott egy járda, ami olyan széles, hogy csak két ember fér el rajta egymás mellett, akkor ha valaki szembejön velük, annak le kell húzódnia a járdáról a fűre?

Figyelt kérdés
Persze van olyan is, hogy teret adnak a járdán, de nem ritkán kerülök ilyen szituációba: megyek egyedül és ha jönnek ketten velem szemben, akkor kvázi leszorítanak a járdáról (főleg úgy, amikor fiatal pár jön)

2022. febr. 26. 17:39
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Nem vagyok már kölyök, 40 leszek decemberben (ha valaki ezzel jönne)
2022. febr. 26. 17:40
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyikojuknek illene a masik moge huzodni, mig elhaladtok egymas mellett...

Ez engem is bosszant, meg amikor meg szelesebb a jarda, de arrebb nem mennenek. Huzodjal te le. Mintha ovek lenne a vilag

2022. febr. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez a romantikája, hogy nincs fix szabály, hanem meg kell oldani flexibilisen.


Ha nem akarsz lemenni, akkor csak húzódj odébb egy kicsit.

2022. febr. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

3


Hát ez az, hogy a szembejövők még azt az "egy kicsit" sem húzódnak arrébb.

2022. febr. 26. 17:46
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Alap illemnek kellene lennie, hogy az húzódik le akinek több a helye, illetve sorba rendeződnek ha többen vannak. Ha feltűnően bunkón közelít valaki, nagyjából lehúzódok,de nem izgat ha bele akad a vállam.
2022. febr. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

5


"az húzódik le akinek több a helye"


Tehát az, aki több helyet foglal el (mert "több helyem" nekem van, aki egyedül megyek a járdán)

2022. febr. 26. 17:49
 7/20 A kérdező kommentje:
Ilyen vállbeakadásos helyzetem nekem is volt.
2022. febr. 26. 17:51
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
#6 ezt úgy értem, hogy ha melletted ott a fal/kerítés, nyilván a másiknak illene,de sokszor még akkor se hajlandóak
2022. febr. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
6%
First world problem..
2022. febr. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Humor Herold ***** válasza:
65%

Hát ez emberfüggő,és helyzetfüggő.

3 lehetőség van. Pontosabban 4. Az első az hogy a pár egyik tagja lemarad és a másik mögé áll.És így te mint szembejövő eltudsz mellettük menni.A második lehetőség hogy a pár másik tagja marad le és áll be az első mögé,és te szintén eltudsz mellettük menni.A harmadik amit említettél is,hogy nem engednek a szembe jövők, és te húzódsz le a járdáról hogy elmenj mellettük,ők pedig megtartják az eredeti állásukat.

A negyedik hogy egymásnak mentek.Az ötödik hogy megfordulsz és akkor nem kell mellettük elmenni.A hatodik hogy ők fordulnak meg és akkor szintén nem kell mellettük elmenni.A hetedik, hogy átugrod őket,tehát felettük mész el.A nyolcadik hogy ők ugornak át.A kilencedik az első és a 3. variációja.Mikor egyik fél hátramarad,és egymás mögött mennek,de közben te is lehúzódsz a fűre.A tizedik,a 2-es és a 3-mas variációja. De ezeket a variációkat lehetne a végtelenségig folytatni.Tizenegyre egy másikat mondok.A két fél szétnyílik két oldalra,és te középen tudsz elmenni.Tizenkettedik hogy a pár egyik tagja lelép a fűre a másik marad a járdán és eltudsz mellette menni.Tizenharmadik,ha a pár másik tagja lép le a fűre.Tizennegyedik a kedvencem.Ha már távolról azt látják rajtad hogy magadban beszélsz,vagy összeveszel magaddal,esetleg hangosan kiabálsz,akkor valószínű még időben átmennek az út túloldalára.

Hát több lett mint 4 lehetőség...de valószínű a lehetőség tára végtelen egy ilyen helyzetben :)

2022. febr. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!