Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rendkívül stabil vagyok...

Rendkívül stabil vagyok érzelmileg mások felé, viszont ezt képtelenek viszonozni sokan. Hogyan lehet ezeket lereagálni?

Figyelt kérdés

Ez most nagyképűnek hangzik, de egyáltalán nem vagyok hangulatember, ha valami gondom van, akkor sem kezdek el flegmázni, bunkózni másokkal vagy ha mégis, akkor felismerem és bocsánatot kérek, de ez nagyon ritka. Ha valakit kedvelek, akkor mindig normális vagyok vele, van vele egy kialakult viszonyom és nem az épp aktuális hangulatom határozza meg, hogy veszem-e a poénjait, milyen stílusban beszélek vele stb.

Viszont azt veszem észre, hogy rengeteg az ilyen hangulatember, aki egyszer teljesen odavan, kedves, vicces stb, máskor meg egy teljesen másik arcát mutatja, aztán maximum utólag mondja, hogy bocsi, csak épp ballábbal keltem fel. Addig meg higgyem azt, hogy megbántottam valamivel vagy valami miatt megváltoztak az érzései irántam stb. Azért hiszem ezt, mert mindenki magából indul ki és teljesen ok nélkül én nem teszek ilyet.

Hogyan lehet lereagálni az ilyen embereket, akikről azt tapasztalom, hogy abszolút többségben vannak?



2022. márc. 4. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb, amit tehetsz, hogy nem támasztasz ilyen elvárásokat mások felé, hogy bármit is viszonozniuk kell. Nem kell. Ők azok, akik, és így azok, nem a te elvárásaid szerint.
2022. márc. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben, de csak vannak és lehetnek bizonyos mértékű elvárásai az embernek, ezek támpontot adnak. Nem lehet állandó kétségben élni, hogy teszek valamit 100szor és majd 101edjére más reakció lesz, mint addig.
2022. márc. 4. 18:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem lehetnek, mert te is egy önálló egyén vagy, és mások is azok. Ha te balek vagy, az a te döntésed, nem mások hibája, ha ezt kihasználják, te adod meg erre a lehetőséget, nem kell megadni. Húzd meg a határaidat, de ne várd el másoktól, hogy másmilyenek legyenek, mint akik ők ténylegesen. Te sem változol más kedvéért, ha amúgy nem akarsz változni.
2022. márc. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
En ugy oldom meg h idiotakkal nem haverkodok
2022. márc. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!