Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan élvezhetném az adott...

Hogyan élvezhetném az adott pillanatott úgy, hogy ne a következőn agyaljak?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy észrevettem, hogy valami nem okés velem.


Sajnos nagyon sokszor az a helyzet, hogy nem tudok se összpontosítani, se élvezni az adott dolgot. Mindig előrébb járok a gondolataimban és emiatt sokszor figyelmetlen vagyok vagy felületes. Már előre aggódok és máson jár az eszem, nem ott ahol kellene.


Mondok példákat.


Például hallgatok egy albumot, és megy egy dal, akkor nem azon gondolkodom, hogy mennyire élvezem, hanem azon, hogy mindjárt véget fog érni, vagy ha párom elkezd maszírozni, akkor nem lazulok el, hanem azon gondolkodom, hogy mindjárt véget fog érni. És még százmillió ilyen eset van, amikor már előre aggódok valamin vagy már a következő dolgon gondolkodom és az adott pillanatot nem tudom élvezni.


Lehet, hogy ez valami féle betegség? Vagy van erre megoldás?



2022. márc. 14. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Ábrándozás, csapongás, nem számít betegségnek. A koncentrálást, jelenben levést ugyanúgy meg lehet tanulni, mint pl jóga gyakorlatokat, vagy egy idegen nyelvet. Lényegében trenírozni kell az agyat/elmét, hogy mindig az adott dologra koncentráljon. Kis gyakorlással bele lehet jönni.

Olvasd el Echard Tolle: A most hatalma című könyvét, pontosan erről szól.

2022. márc. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerencséd van, hogy van párod: érdemes lenne ezt megbeszélni vele.

Másrészt pl.: jóga, meditáció segíthet annak a megtanulásában, hogy fékezd a gondolataidat. Vagy egyszerű gyakszikat is bevezethetsz magadnak: mész az utcán, a feladatodon kattog az agyad, de egyszercsak felfigyelsz a madárcsicsergésre, a szél/szellő erejére, az egyéb hangokra, amik körülvesznek, vagy épp a csendre.

Ki kell zökkenned a régi, berögzött helyzetedből, arra kell fókuszálnod, hogy figyeld önmagadat, és a környezetedet.

2022. márc. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Figyeld meg a gondolataidat.Csak figyeld őket,véleményezés nélkül.Eleinte azt fogod tapasztalni,még inkább ki akarnak törni,és irányítani téged.De ha tovább figyeled,akkor rájössz,hogy tőled függetlenül léteznek,és akkor már nem fognak madzagon rángatni.Echard Tolle videóit én is ajánlom.
2022. márc. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2022. máj. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!