Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges fejleszteni,...

Lehetséges fejleszteni, magasabb szintre emelni a zenei ízlést? Hogyan?

Figyelt kérdés
Trash zenéket hallgatok, amikről tudom, hogy rosszak, de a minőségit (például klasszikus) nem tudom élvezni. Hogyan tudnám ezt megváltoztatni?

2022. márc. 16. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Idővel lehet változik de akarattal szerintem nem tudod megváltoztatni.

Nekem is elég fura a zenei ízlésem dehát az tetszik.

2022. márc. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Zenét nem azért hallgat az ember, hogy mások elvárásainak vagy valami elitizmusnak megfeleljen. Hallgasd, ami épp tetszik, és szard le, ki mit gondol.
2022. márc. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
miért akarsz ezen változtatni? ha használsz fülhallgatót, senki nem fogja megtudni, milyen zenét hallgatsz
2022. márc. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Klasszikus sok minen lehet a 13.századi madrigáltól Bartókig bármi.

Nem csodálom, hogy random tételek, darabok alapján még nem kaptad el a fonalat.


Ami talán segíthet, hogy az éppen aktuális hangulatodnak megfelelő darabbal próbálj ismerkedni.


Példák: Debussy- Chiaro di Luna - ez ne akkor amikor pörögni akarsz vagy koncsntrálni, ez inkább relax pihi.

Ha kicsit pörgősebbet akkor mondjuk Orff - Carmina Burana jó kezdésnek.

Illetve az is segíthet ha tudod is mit hallgatsz. (nem csak a szerző/címre gondolok, hanem h miről szól, milyen körülményk között milyen korban íródott - google és wiki segít)


Más részről nézvést, ha ennyire friss vagy akkor lehet h a trash és a klalszikus között túl nagy a fokozatváltás elsőre, esetleg iktass be egy köztes lépcsőt, pl. Jazz.

2022. márc. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

Nem kell, hogy változtass rajta. Majd idővel változik a zenei ízlésed. Ne aggódj hogy ki mit mond róla. Nekem is volt egy olyan időszakom amikor csak Disney zenéket hallgattam és ugyan vannak benne elviselhetőek és kimondottan jók is, de ma már nem jutna eszembe berakni őket ( és nem nem akkor hallgattam őket mikor 8,9 vagy 10 voltam). Volt egy BIg Time Rush meg egy One Directionos idoszakom is de azt is kinottem. Persze ezek nem feltétlen a tipikus trash kategória, de nem is a legjobb zenék. Azóta úgy gondolom nagyban változott a zenei ízlésem.

Persze az hogy kinek mi számít trashnek az szubjektív. En például most odavagyok a keleti pop ( nem csak koreai, de japan , kínai es thai) zenékért. Van akinek ezek annyit sem érnek mint a korom alatti piszok.

De a zenei ízlés magánügy es nem kell rajta változtatni, hiszen nem kell hogy mindenki nek a klasszikus tetszen, mert akkor nem fejlődne a zenei kultúra, meg ma már nem az a favorit. Nem kell hogy másnak megfelelj ha magadnak megfelel az es élvezed azt amit hallgatsz:) ( viszont ha tényleg zavar akkor hallgathatsz mas stílusú, esetleg mas műfajú zenéket, nem muszáj hogy klasszikus legyen:) Tipp: hallgathatnad azokbol a zenékből amiket szeretsz pianocoverrel ez segíthet megszokni esetleg később a klasszikusokat ha valóban ez a célod.

2022. márc. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
gyerekkorig nem megyek vissza, de te tinikoromban Nirvana, guns'n'roses, plusz eurotrance volt a kedvencem, 20as éveimben rátaláltam bossa novára, az bevezetett a Jazzbe, és pár éve jutottam el oda, hogy a komolyzenét is tudom értékelni.
2022. márc. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!