Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vállalják magukat túl...

Miért vállalják magukat túl az emberek?

Figyelt kérdés
Kicsit úgy viselkednek néhányan, mintha a 15 éves városi kisautómmal off road versenyre mennék. Alig van fizetése, de új építésű lakásra felvesz egy zsák hitelt. Anyagi bizonytalanságban él maga is, de azért vállal 2-3 gyereket. Így persze, hogy nagy esélye van, hogy széthullik körülötte minden és bajba kerül. Olyan kiadásokra vállalnak kötelezettséget, amiknek a nagyságát még elképzelni sem tudják.
2022. márc. 19. 08:01
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Éppen azért mert,vannak olyan emberek,akik egyáltalán nem gondolnak a jövőre, csak is a jelenben élnek.
2022. márc. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek jelentős része nem tudja magát kívülről, tárgyilagosan szemlélni, vannak vágyai és van akit elragad a fantáziája. De ennek megvan az ellentétes párja is, amikor kevés a belső motiváció, fokozott a lustaság és eluralkodik a kényelem szeretet. Az ilyenek meg mindent ráfognak a körülményekre.
2022. márc. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Na ezt jó lenne tudni..
2022. márc. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert úgy vannak vele, hogy "majd lesz valahogy", nem akarnak szembenézni a lehetséges negatív következményekkel.
2022. márc. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A hosszú távú előregondolkodás és az óvatosság nem sok emberre jellemző.
2022. márc. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert meg akarnak felelni mindenkinek.
2022. márc. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Sokan szeretik azt mutatni hogy milyen jól megy a szekér miközben nem. Dolgoztam egy gyárban, a fizu átlagos volt. Sokan vettek fel hitelt például autóra, majd villogtak hogy nekik van egy új autójuk. Volt egy másik aki mindig a legújabb telóval villogott, 3 havonta cserélte, majd megpróbálta neked eladni a "régit".😅 Nekem szerencsém van mert örököltem egy házat, kéne felvennem hitelt hogy igazán rendberakjam, lekéne szigetelni, teljesen új ablakok kellenének kb 10 milla lenne mert nagy a ház, de én nem teszem a fejem a kés alá, nem leszek még nagyobb rabszolga, inkább álomra hajtom a fejem nyugodtan hogy semmi tartozásom sincs. Gyereket sem vállalnék szívesen ilyen anyagi körülmények közé, mert vagy megtudok neki adni mindent, vagy inkább ne legyen, hiszen még én is küszködök csak.
2022. márc. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!