Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet engem aberráltnak...

Lehet engem aberráltnak nevezni, ha többre becsülöm az állatokat, mint az embereket?

Figyelt kérdés
Jogos ez?
2022. márc. 19. 08:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
55%
És amikor egy kutya széttép egy embert,annyira hogy belehal? Akkor is szereted jobban az állatokat mint az embereket?
2022. márc. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem is aberrált vagy,de személyiség zavaros igen. Lehet szeretni az állatokat, de nem egyenlők az emberrel.
2022. márc. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
40%

Lehet.

Bárkit lehet bárminek nevezni.

Jézust őrültnek nevezték.

Buddhát hülyének.

Soroljam még?


Jogos? Az mit jelent? A jog nem fogakozik ezzel.

Illetve nem jogos, mert nincs rólad papír, hogy aberrált lennél.


Amúgy megértem. Az emebrek nagyon betegek és torzak. Az állatok ilyen betegségekkel is nagyságrendekkel jobban követik a természetet, mert nincs elég tudatosságuk, hogy agymosottak legyenek, és tudatodan letérjenek a helyes útról.

2022. márc. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
76%

"Az emebrek nagyon betegek és torzak."

Elég beteg dolog így látni az embereket...

2022. márc. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
76%

#3:

Jól van, az állatok többsége meg csak semmilyen ösztönéletet él, konkrétan eszik meg alszik, meg néha elmegy valamerre. Az mennyivel jobb?

2022. márc. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
72%

Emberi értelmezésben relatív ki az aberrált, ez a társadalmi normákhoz és elvárásokhoz van igazítva. Az állatok világa ebben nem tesz különbséget, vannak sémáik amik jobban működnének, ha mi emberek nem avatkoznánk bele. Szerintem az az aberrált aki többre képzeli magát mint ami, az ember egy óriási sáskaraj a Földön. Minden szar ami történik a bolygón az ember okozza. Van még kérdés?

Ja igen, a fő kérdés: Én is többre becsülöm az állatokat.

2022. márc. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
71%
Imádom a legtöbb állatfajt én is (igen, az emberek is azok), de szerintem akik ilyeneket mondanak azoknak egyszerűen torz és naiv a világképük. Nekem ebből egyszerűen annyi jön le, hogy nem tudsz sokat a többi állatfajról. A természet elképesztően kegyetlen és undorító sokszor. Az erőszak, gyilkosság, nemi erőszak, holttestek 'meggyalázása', kannibalizmus, kölykök meggyilkolása az újboli szaporodásért, territorális 'háburúk', a gyengék hátrahagyása és elnyomása, idegenek megtámadása... ezek mind hétköznapi dolgok a természetben rengeteg különböző állatfajnál. Sok szempontból az emberi kultúra az, ami visszafogja bennünk is ezeket az állati ösztönöket és nem fordítva.
2022. márc. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
62%

2


Miért is?



Amúgy az emberek is ösztönlények.

Nem tudom, én 10-20 méter megtételétől rosszul vagyok tömegben, az emberek önzők, birkák és nem gondolkoznak közlekedés közben. Ahogy általában sem. Eléggé rosszindulatú is a fajunk.

2022. márc. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
42%
Nem.
2022. márc. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
65%
7-es, igazad van, de tegyük hozzá, hogy az állatok mindezt nem tudatosan, hanem ösztönből cselekszik. Az ember viszont tudatosan is képes gonosz és kegyetlen lenni. Ebből a szempontból valóban rosszabbak vagyunk, mint bármelyik állat.
2022. márc. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!