Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van még rajtam kívül, aki egy...

Van még rajtam kívül, aki egy lúzer, vesztes, semmit nem ért el az életben?

Figyelt kérdés

Betanított munkás vagyok. Lassú felfogású, lassú gondolkodású, buta, feledékeny, egyszerű ember vagyok.

Nem értek semmihez! Annyi "jó" van bennem, hogy izmos vagyok. Ez a legnagyobb siker, amit elértem az életemben.

Sosem volt még hat hónapnál hosszabb kapcsolatom(az is csak egyszer).

A nőknek nem kellek hosszú távra a fent említett okok végett. Megértem őket!

Csak kalandra vagyok jó olykor a jó testem miatt. Amúgy ronda a fejem.

Dísztyúkjaim vannak. Velük imádok foglalkozni! Tudom, nem egy agytröszt hobbi, de én mégis imádom!

Rengeteg különböző színű, fajtájú formájú pipim van! A többségük kedves, szelíd.

Idén is keltek csibéim. Mondhatjuk, hogy ez a másik dolog, amihez értek.

Szeretek még sütni - főzni! Mondjuk, recept alapján nem egy művészet...

A munkahelyemen sem én vagyok a legélesebb kés a fiókban, de itt már megszoktak a kollegáim.

Próbáltam kitörni, de csúnya bukás lett a vége a felnőtt suliban. Mint mindenhol, ott is én voltam a legbénább.

Helyesen írni tudok igen. De ehhez nem kell ész, csak veleszületett készség.

Kíváncsi vagyok, vannak e még ilyen magamfajta embertársaim!



2022. márc. 21. 12:26
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Majdnem 30/F egyébként.
2022. márc. 21. 12:27
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

"Próbáltam kitörni, de csúnya bukás lett a vége a felnőtt suliban."


Miért nem próbáltad újra, vagy miért nem próbáltál mást?

2022. márc. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem indítod el a tyúkjaidat valami versenyen?

Elindulhatnál ezen az úton, így megismerni csomó új embert, akikkel közös a hobbitok

2022. márc. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Az irasod valoban nem olyan emberrol tanuskodik, akinek leirod magad. Biztos vagyok benne, h nem vagy buta, es nem is ronda a fejed. Na, meg abban is, h kesobb nem csak kalandra fogsz kelleni a noknek. Meg csak majdnem harminc vagy. Haat, hidd el, h jobb egyedul, mint rossz hazassagban, vagy rossz kapcsolatban, meg elvaltkent az orszag masik felebe utazgatni a gyerekeidet latogatni. Neked meg eleg sok idod es eselyed van megtalalni a parodat, es csaladot alapitani. Kitorni is sikerulhet, elmehetsz tanulni valamit, biztos vagyok benne, h menni fog. Lehet, h elozoleg nem jo szakmat, vagy nem megfelelo sulit valasztottal. Olyan nincs, h legbenabb, csak olyan van, h nem megfelelo, es nem tolerans oktatas. Lehet, h nem te vagy a legelesebb kes a fiokban, de ezt felismerni is mar oriasi dolog. Nem mindenkinek szikrazo villam az agya, az atlag embernek nem az van. Tuti, h sok mindenhez ertesz, ha mar fozni tudsz, az is allatokkal tudsz banni, stb. Biztos vagyok benne, h ugyes vagy. Nyilvan a problemadat az is okozza, es fokozza, amilyen kozegben elsz. Ugy tunik, ott jobban foglalkoznak az emberek masokkal, azzal, h kinek kije es mije van, hiszen neked meg boven van idod es lehetoseged elerni az eletben barmit is a tanulas, az anyagiak, a tarsas kapcsolatok, meg egyaltalan barmi teren. Nyugi, nincs veled semmi gond, csak talan keveset jarsz tarsasagba, keves uj embert sodor eled az elet, nincsenek szilard otleteid, h mit kezdj magaddal. De ezen lehet valtoztatni. Egyedul az onbizalmad keves, ennyirol lehet szo. Az meg majd megjon idovel, es jo tapasztalatokkal. Amit akarsz, idovel el fogod erni. Nem kell siettetni semmit, mert abbol semmi jo nem fog szarmazni. Eloszor hatarozd meg a konkret celjaidat, csak ez utan tudsz haladni felejuk. De azok a sajat celjaid legyenek, ne a masok elvarasa. A legfontosabb az, h legyel egeszseges, lakjal biztonsagban, es erezd jol magad a mindennapokban. Gondolj bele, h ez hany embernek nem adatik meg. Nem biztos, h akkora nagy dolgokat kell elerni az eletben, minden joert halasnak kell lenni. Egyebkent az eg vilagon semmirol nem vagy lekesve, es semmi okod az aggodalomra!!!
2022. márc. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves válaszaitokat! Mindenkinek ment a zöld!

Neked főleg köszönöm a motiváló, kedves sorokat utolsó!

Sajnos, ilyen közegben is nőttem fel. Apám elég szigorú ember volt és gyakran bántott ezzel, hogy buta vagyok.

A suliban is gyakran voltam céltábla... Ügyetlen, esetlen, csendes voltam. Sokszor az öngyilkosság határán voltam a sok piszkálás miatt...

Csúfoltak is mindenféle jelzőkkel... 12. - re kibuktak a gonosz osztálytársak, addigra már jó lett számomra az osztály!

Felnőttként is gyakran gondolok a halálra. Sajnos, meghalt minden szülőm, nagyszülőm. Legutóbb az én szeretett nagymamám, akivel éltem, ami nagyon megvisel a mai napig.

Még szerencse, hogy van két nővérem, akivel összetartunk hárman!

Igyekszem a hobbijaimnak élni! A konditeremben is mindenkit ismerek!

Facebookon sok baromfis csoportban benne vagyok és néhány barátra is szert tettem ezekből a csoportokból!

Van egy gyerekkori legjobb barátom meg néhány haverom, de alapjában véve nem vagyok egy társasági ember

Olykor eljárok bulizni, de ott nem igazán lehet barátokat szerezni.

Szerencsére, van hol laknom és van mit csinálnom a ház körül.

De, rossz érzés, hogy mások mennyire sikeresek, ügyesek az életükben, én meg ugyanolyan vagyok, mint 10 éve is...

Igyekszem boldog lenni és nem azon görcsölni, hogy mi nincs meg, hanem arra gondolni, hogy mi az, ami már megvan!

2022. márc. 21. 13:37
 6/19 A kérdező kommentje:

Egyes: a sulit elvégeztem. Egyébként, szakács szakma. Ám rájöttem, hogy nem nekem való az egesz közeg...

Dolgoztam is benne nyáron, de borzasztó volt... Kikészültem gyakran a chef miatt, aki állandóan ordibált velem(is).

Nem bírtam azt az állandó stresszt.

Viszont, sokat tanultam ennek ellenére is! Tehát, nem bántam meg!

Egyelőre nincs más ötletem, hogy mit tanuljak.

2022. márc. 21. 13:40
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

4es vagyok.


Sajnalom, h ennyire fiatal vagy, es mar nem elnek a szuleid, nagyszuleid. Ehhez kell valami kapaszkodo. Valami hit, vagy elkepzeles, egy jo eletfilozofia, ami tovabbsegit. Azonban ne gondolkozz a halalon, eljon az erted is, nem kell semmit tenned erte. Majd a sors eldonti, h mikor. Addig is add meg magadnak az eselyt arra, h szep dolgok is tortenjenek az eletedben.


Ne hidd, h masoknak mindenkinek fenekig tejfel az elete. Egy neves pszichologus, aki mar meghalt, azt mondta, h az sehol nincs megirva, h az embernek boldognak kell lennie. (popper peter a neve, sajnos nem birom nagybetuvel irni, rossz a billentyuzetem, bocs, de hallgathatod ot a youtube on, erdekeseket mond.)


Amugy a boldogsag az nem tartos dolog, ami tartos lehet, az a megelegedettseg. Ne masokhoz hasonlitsd magad, hanem a sajat fejlodesedhez. De nem is biztos, h szukseg van a hasonlitgatasokra. Egyszeruen probald meg jol erezni magad a borodben, es legyel halas, ez nem nehez! Ha megtanulsz annak orulni, amid van, akkor leszel igazan boldog, illetve elegedett, kiegyensulyozott.


En mar egy kozepkoru no vagyok, es sok "bolcsessegnek" volt szerencsem felfedezni az igazsagtartalmat. Sok ferfi baratom van, a legtobb egy sarkannyal el egyutt valami csodaszep palotaban. Sok a penzuk, keves a boldogan eltoltott idejuk, altalaban a gyerekek is megosztottak, semmi harmonia. Ezeknek a hazassagoknak a nagy reszebe nem lehet belelatni, kivulrol tokeletesek, belulrol rohadnak. Ezert mondom, ne irigyelj Te senkit! Mindenki cipeli a sajat keresztjet.


A facebooknak sem kell mindent elhinni. Aki a legjobban villog, annak a legszarabb az elete (lelkileg), altalaban. Maldiv szigetek, meg a faxom... Hidd el nekem, az elethez, az elegedettseghez nem kell sok penz, probald meg magadnak megfogalmazni, h mi az a siker szamodra. Lehet, h a vegen kiderul, nem is arra vagysz, amit eloszor gondoltal. De az biztos, h idovel atertekeled majd a siker fogalmat, ha most azt hiszed, h a siker az a jolet, meg a nagy haz, es a szep feleseg.


Az en jelenlegi elettarsam is csunya, meg buta, meg idetlen, meg minden. Azert, mert o azt hiszi. A valosag az, hogy hihetetlenul ugyes, nagyon jo alaku es helyes arcu. 10 evet siman letagadhat, ha nem tobbet. Senki nem mondta neki elottem ezeket, de amiota en mondogatom, eszre veszi, h mas nok is felfigyelnek ra, mert mar pozitiv lett a kisugarzasa, megnott az onbizalma. Hazakat epit, femeket munkal meg, az epitoiparban nincs olyan fizikai munka, amit ne tudna kifogastalanul elvegezni, pedig messze all az eredeti vegzettsegetol. Lassu a gondolkozasa, lassan is szamol, az igaz, de vegul mindenre rajon gondolkodassal. Es helyesen, logikusan gondolkodik, csak nem csipobol adja valaszt. Nagyon sok minden van benne, ami becsulendo, de az ex neje csak szapulta allandoan, meg a penzt huzta ki belole. Az ilyen noket jobb, ha elkerulod, mint h sietve felesegul vedd. A csunya valasrol nem lehet lekesni. Apam valoperekkel foglalkozott, mindig ezt mondogatta.


Tanulhatnal allattenyesztest, allatgondozast, mezogazdasagi dolgot, valami olyasmit kellene, ami a hobbid is, es ami oromet okoz. Az nem gond, h nem vagy tarsasagi ember, az a lenyeg, h a testvereiddel osszetartotok, es h a tarsasagod, ami van, az kellemes.


Felejts el, h masok sikeresek, Te meg nem. Mindenkivel tortennek jo es rossz dolgok. Egyetlen rossz dolog minden siker erzeset elviheti orokre. Egy nagyon sikeres (masok altal sikeresnek mondott) ismerosom, egy dusgazdag allattenyeszto a gazdagsaga miatt halt meg egy autobalesetben, mert mar annyira elszallt magatol, h azt hitte, ra nem vonatkozik a KRESZ sem. Elotte kirakatcsalad volt, csak eppen fuvel faval csalta a feleseget. A halalaval mindenre feny derult. Es a boldog csalad osszeomlott. Egy szempillantas alatt.


Nagyon erdekes fogalom ez a siker. Gondolkozz el rajta!


A velemenyem szerint nem a sikerre kell vagyni, hanem a nyugalomra, a kiegyensulyozottsagra, az elegedettsegre, az egeszsegre, ami nagyon torekeny. A penz az jon es megy. Egyszer kiprobalhatod, h valojaban mennyi mindent tud az ember nelkulozni az eletebol, es csak par dolog az, amit nem.


A legtobb ember nem tudja, h az egyik legnagyobb kincse az ido, a jo tarsasagban eltoltott ido, (magad is jo tarsasag lehetsz magadnak!!!) ezert egesz eleteben hajtja a penzt, a "sikert", es nincs ideje semmire. Ezek a legbutabb emberek, nem pedig Te.

2022. márc. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Meg az jutott eszembe, ha volna lehetoseged ostermeloi igazolvanyt szerezni, es nem csak disztyukokkal, hanem fogyasztasra alkalmas tyukokkal tudnal foglalkozni, most egy olyan idoszak kovetkezik, amikor az elelmiszer arak az egekbe mennek, a piacon sikeres lehetnel, es meg azzal is meg tudsz ott ismerkedni, akivel nem akarsz. A kornyekeden levo nagyobb varosok piacait bejarhatnad, megismerhetned. Nem tudom, ez etikailag mennyire fer bele, h arulod a tyukokat fogyasztas celjabol. Akit ismerek, es tudom, h piacozik, jo penzt keres, es nem is tagadja.
2022. márc. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tudod, a mai világban nem csoda, hogy annyira sok a depressziós ember!

A mai előítéletes világban nem is kíváncsiak az illető személyiségére, hanem néhány óra - vagy néhány nap alatt alkotnak az illetőről véleményt!

Nekem is volt olyan kollegám, aki eleinte bolondnak tartott, majd miután beszélgetett velem, mondta, hogy nem is gondolta volna, hogy ilyen értelmes vagyok! Ezt a főnöktől hallottam vissza, mert neki mondta.

Gyakran szembesültem ezzel a jelenséggel az életem során több munkahelyen - illetve egyéb társaságban.

Megpróbálok úgy tenni, amit írsz! De nem egyszerű pozitívan gondolkodni, ha az emberrel egymás után sok rossz történik éveken keresztül...

Jelenleg elvagyok, mert a hobbijaimra bőven jut időm és ezek tartanak életben!

A kisugárzás is érdekes dolog! Ha az ember szomorú - vagy boldog, meg sem kell szólalnia, észreveszi a környezete! Ugyanazt vonatkozik az önbizalomhiányra is!

Igazán szerencsés a párod, hogy te őt szembesítetted a benne lévő jóval, amit ő nem vett észre magában! Kevés az ilyen ember, mint te!

Az emberek mindig csak a rosszat veszik észre a másikban, a jót gyakran eszreveem veszik...

Azért sok házas ember szokott engem irigyelni, hogy mindig nyugodt vagyok és nem kell egy társ miatt állandóan idegeskednem. Bevallom, az egyedüllétnek is megvannak az előnyei!

Bizony, nőből/ férfiból lehet akármennyi az embernek, de családból csak egy van!

2022. márc. 21. 17:02
 10/19 A kérdező kommentje:

Én is gondolkodtam már ezen, hogy eladásra keltek csibéket! Vannak, akik azt csinálják, hogy kikeltenek sok csibét, majd eladják őket 8 hetes koruktól vagy levágják őket, konyhakészen eladják! Bizony, tényleg nagy igény van rá!

Csak az a baj, hogy képtelen vagyok levágni egy baromfit is... 🙂

2022. márc. 21. 17:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!