Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan döntsek, több dolog...

Hogyan döntsek, több dolog között?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni mit vegyek meg.


1. Több ilyet vettem már, egyik sem volt jó. Pénszórás. Viszont most láttam egy jó minőségűt és van rá pénzem. (20 ezer forint) Ezeket csak kíváncsiságból vásároltam.


2. Van ilyenem, de még használható bár itt-ott törött és nem túl kényelmes a használata, 2a, de most tudnék venni egy sokkal jobbat 30 ezerért 2b,vagy 15 ezerért és akkor 1.-re is futná.


3. Az összes pénznem rámenne, és nem biztos hogy hozza az igért élményt. Külsőre nem vonzó, de a ígért tudása csábító.


4. Külsőre tetszik, semmi extra. Némi pénzem maradna.


Nagyon rizikós döntés, mivel pillanatnyilag nincs pénzem az összesre, és készlethiány miatt úszhat el. Egy darab van raktáron mindegyikből.



2022. márc. 22. 16:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha gondolkozol rajt, akkor nem is kell.

Várj pár napot, és a vágy is eltűnik teljesen

2022. márc. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez most mind más vagy egy konkrét terméket akarsz és eközött a 4 változat között gondolkodsz?

1. Ha csak kíváncsiságból vetted eddig is, akkor gondolom nincs rá igazán szükséged, szóval nem fontos most se annyira.

2. Jó ötlet lehet lecserélni a már meglévőt, amit valószínűleg amúgy is kéne hamarosan. Ha sokat használod, akkor megérheti a drágább, de sokkal jobb is.

3. Nagyon drága, de mégse vagy benne biztos, hogy valóban akarod-e. Ha szükséged lenne rá, akkor nézz utána jobban, hogy valóban annyira jó-e. Nem írtad miről van szó, de ha olyan, nézz szakértői teszteket, véleményeket, ha nem, akkor csak más vásárlók kommentjeit.

4. Nem a külső a legfontosabb, ha annyira nem jó, akkor én nem ezt választanám.

2022. márc. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Másfél hete fontolgatom és morzsolom gazdagokra jellemző eseménytelen mindennapjaim.



1. Kíváncsiság

2. Kényelem: Legyen egy új átlagos, Kiváncsiság: vagy egy sokkal jobb új.

3. Kiváncsiság

4. Kiváncsiság

2022. márc. 22. 17:14
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó, akkor úgy mondom, hogy azt nézd, hogy melyikre lenne leginkább szükséged, melyiket tudnál leginkább kihasználni és mi az, amire jó eséllyel ráunnál idővel és csak ott állna utána.
2022. márc. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én ilyen esetben feldobok egy pénzt.


Mivel itt több dologról van szó, írd fel papircetlikre és kalap....

2022. márc. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jó lett volna mondjuk leírni, hogy konkrétan miről van szó
2022. márc. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#4 Ha így nézem, akkor a 2b nyert megvételt.


1. Ha ez sem lenne jó, soha többé nem vennék ilyet, és a téma lezárva örökre.


3. Ilyet vehetek máskor is, sőt sokkal jobbat, ha sok pénzem lesz rá. Az ára nagyon jó, funkciók leírása is csábító, és a minősége is kiváló, márkás. bár külsőre nem megnyerő. Viszont beáldozom érte a többi dolgot.


4. Nagyon szépen néz ki. A minősége viszont hagy némi kérdéseket.


Ezt már a napokban kilöttem.


5. Ilyenem sosem volt (30 ezer) ez is csak kiváncsiság. Ezt már korábban kilöttem, mert van egy olyan ismert "hibája", amit nem lehet kikapcsolni (tervező butasága), ami miatt lemondtam róla. Egyébként enélkül nem tudtam volna kilőni a kivánságlistáról. Ez a "hiba" egy plusz dolog, akarna lenni, szerintem meg hülyeség.

Pedig tökéletes lenne enélkül, a kevesebb néha több. Márkásabb 80 ezer körül mozog, de azok is hülyeségekkel van tele,(program, funkció) ráadásul méret gondok miatt sokan eladják (vatera) olcsóbb 16 ezer, nem müködne sokáig...gagyit nem veszünk, drágára meg kiváncsiság sem venne rá. Ennyiért már márkás 3-as és/vagy 4-es, kapható.


Lassan másfél hete rendeltem egy biztonságtechnikai eszközt, ott,mert 10 ezerrel olcsóbb volt, mint máshol... nem volt kérdés, hogy kell-e, régóta szerettem volna ilyet, viszont méreg drágák voltak, most elég barátságos az ára.( Főleg 10 ezerrel ólcsóbban, aminek híg a leve)


Egyik sem ilyen:1,2,3,4


De van kidobni való pénzem, amiért cserébe a kíváncsiságomat szeretném jólakatni, viszont nem tudom eldönteni.


Talán meditálnom kellene, és hátha kapok segítséget a tudatfelettimtől.

2022. márc. 22. 18:22
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nézz videókat róluk vaze
2022. márc. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hármas mellett döntöttem. Az ár is döntő volt, hiszen 30 ezerrel olcsóbban jutok hozzá egy akció keretében. A legdrágább 70 ezer forint, ahol láttam, átlagban 45 ezer, de még ennél is olcsóbban jutok hozzá. Nyílván ár/érték arány kiváló, ami hozzájárult a döntés meghozatalához.


Megrendeltem. Megírom majd jó döntés volt-e.

2022. márc. 23. 16:27
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Tűkön ülünk apja.
2022. márc. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!