Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy osztod be az idődet?...

Hogy osztod be az idődet? Mennyi időt szánsz a munkára, barátokra, párkapcsolatra, hobbikra stb...?

Figyelt kérdés
Ha az élet egy torta, mennyi szeletet tesz ki nálad a munka, szórakozás, hobbik, magánélet stb..?

2022. márc. 23. 15:20
 1/10 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%

Szerencsére elg kevés időmet veszi el a munka.

A hét nagyobbik részében itthon vagyok.

A férjem és a közös hobbiaink a legnagyobb szelet, talán a fele. Azért mondom így egybe, mert nagyon összepasszol a személyiségünk, a közös hobbik ugyan azok.

Negyed a munka. A maradék negyed szelet barátok, saját hobbik, bár nekem az a kikapcsolódás, ha barátnőkkel összeülünk egy kávéra, ilyesmi.

Extrovertált típus vagyok, ha ez számít.

2022. márc. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom tortára felosztani, mert nagyon sok az átfedés. Pl. szórakozás/hobbi/család/barátok/teendők közül a legtöbb helyzetben több is teljesül.
2022. márc. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem így néz ki a hétköznapom, mondjuk ébredéstől:

1 óra készülődés

1 óra utazás

8 óra munka

1 óra utazás

1 óra házimunka, kert, bevásárlás, ilyesmik (jellemzően ezek közül egy nap csak egy, nyilván nem vagyok superman hogy mindent elintézzek egy óra alatt :D )

5 óra szabadidő - hobbi, szórakozás

7 óra alvás


Hétvégén

8 óra alvás

16 óra szórakozás és házimunka között megosztva aktuális igény szerint, van hogy egész nap nagytakarítok, máskor az egész nap szabadidő.

2022. márc. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Ha egy hétre nézzük a tortát kb:


Munka: 20% (heti 178-ból 35 óra)

Tanulás: 5% (heti 178-ból 8 óra)

Sport: 5% (heti 178-ból 8 óra)

Alvás: 23% (heti 178-ból 42 óra)

Párommal együttlét, programok: 35% (heti 178-ból 64 óra, nem élünk együtt)

Egyéb teendők, feladatok (bevásárlás, főzés, stb.): 5% (heti 178-ból 8 óra)

Maradék hobbik, "én-idő", egyéni elfoglaltság: 12% (heti 178-ból 13 óra)

2022. márc. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én

- 5:40kor kelek

- 6:20kor a kocsiban

- 7:20kor a melóhelyen

- 16:30kor végzek

- 17:30kor otthon

- 18:30ra kb lefürdök és eszek

- 20:00ig van kábé másfél órám játszani

- 21:00ig nézek valami sorozatrészt vagy youtube videókat

- 5:40-ig alszok.


Eredmény:

- 5:30-17:30 között Meló téma van

- 17:30-18:30 1 óra a létfenntartásra

- 18:30-21:00 között 2 óra 30 perc szabad idő egy átlagos napon


Ennek mentén alakult ki hasonló életmódot élő feleségemmel együtt az a nézőpont miszerint

- azért élünk hogy dolgozzunk

- a munkahely az igazi otthonunk, haza csak "vendégségbe" járunk.


De hát pozitívan kell hozzá állni. Próbálok is :D

2022. márc. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon változó, de ezt a részét nem bánom, mert nem szeretem a monoton rutint.


Kb 50% iroda és home office. Irodához 7 körül szól az első ébresztő és 7:30 körül kelek. Ho-ban 8 körül szól az első és 8:30-8:45 között kelek.

8 óra munka, ledolgozott ebédidő. Jelenleg az utazásom csak kétszer 25-30 perc ajtótól íróasztalig, átszállás nélkül, ennek nagyon örülök.


Esti egyetemre járok, amit minimál módon tolok, mert ki vagyok égve, ötödik sulim, negyedik munka mellett. Mindemellett extrém szabadidőt igénylő vagyok, ezer hobbival, érdeklődési körrel. Ehhez képest nagyon kevés a szabadidőm.


Szóval este vagy órám van, vagy tanulni/beadandózni kell, vagy egyik sem.

Vagy találkozom valami baráttal, barátnővel, vagy nem.

Amelyik napon nincsen találkám, igyekszem sportolni, akkor is, ha van órám, akár közben (még online vagyunk szerencsére).

A sport otthoni erősítés, stepper, futni megyek, bicaj, néha úszás, ritkán túra, squash, boulder.


A házimunkát minimálra veszem.


Szabadidőmben olvasgatok a neten engem érdeklő témakörökben, videókat is nézek. Néha fotózom. Növényeim is vannak, életben is maradnak.


Hétvégén az alvás kardinális kérdés.


Ezen kívül tanulás, apumhoz átmegyek, néha valakivel találkozom, néha programot szervezünk, néha inni megyek este valakikkel, néha otthon pihenek, néha nap közepén bicajozás vagy uszoda vagy futás egy távolabbi parkban.


Amikor otthon vagyok este és nem tanulok, úgy néz ki, hogy valami 1 órányi sport rögtön hazaérkezés után, majd minimál házimunka, összepakolás másnapra, fürdés, vacsora, 2 óra szabadidő, lefekvés.

Tehát a 15:38-ashoz hasonlóan a hétköznapi szabadidőm kb 2 óra nem tanulós napon. Vagy nem alszom eleget, ha több alakul.

2022. márc. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak a munkám van, és a tanulás suli miatt, A szabadidőm általában így is sok, ami a levesbe megy.
2022. márc. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Metionin ***** válasza:
100%
Ami fix, az a heti 45 óra munka és heti 10 óra sport, minden más változó és át is fed egymással.
2022. márc. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Noren1989 ***** válasza:
100%

A normàl munkàm+az odaút 55óra egy héten.


Szeretek aludni, arra elmegy 42-56óra.


Aztàn van pàr magànprojektem, amikbe azért tolni kell az energiàt: eszmefuttatàs, gondolkodàs, vagy tevőleges tervezőmunka. Ez kb 20-22óra.


A maradékban filmezek, rontom itt a levegőt, kocsmàzok és/vagy a szüleimnél főzök.

2022. márc. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szerencsére egyszerű a leosztás, tekintve hogy barátaim alig vannak (azokkal is főleg online tartom a kapcsolatot), párkapcsolatom nincs és soha nem is volt (és esélyes hogy soha nem is lesz), egészségügyi gondjaim miatt dolgozni nem tudok, tanuláson meg már évek óta túl vagyok, szóval marad kvázi a szórakozás meg az alvás.
2022. márc. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!