Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az életben az ember senkire...

Az életben az ember senkire se számíthat, csak saját magára? 🤷‍♂️

Figyelt kérdés

Tényleg kezdem ezt érezni egy jó ideje. Mert végtére is mindig egyedül vagyunk az életben, a fontos döntéseknél senki se lesz ott, aki fogja a kezünket. 5-ből 4 ember le se szarja, mi van veled, akár meg is dögölhetsz, a maradék pedig még örülne is neki és tapsikolna is örömében.

Ha a sziklaszirten kapaszkodnál az életedért, akkor a többség kiröhögne, lefényképezne és feltenné Instára, a maradék meg megtaposna és belerúgna a szakadékba téged. Barátokra abszolúte nem lehet számítani, jönnek-mennek és ha az érdekeik úgy kívánják, otthagynak egyik pillanatról a másikra , ott hagynak téged a szarban. Némely családtagot meg csak a vér köti össze, de legszívesebben megfolytana egy kanál vízben és esküdt halálos ellenséged.

Azoknak pedig, akik a vallásba és Istenbe próbálnak kapaszkodni: NINCS Isten, legalábbis ebben az életben biztosan nincs. Aki mást mond, az hazudik, vagy áltatja magát. Isten se fog kihúzni téged a szarból. Nincs Isten, aki megváltana téged. Te vagy saját magad istene. 1 ember van, aki megválthatja az életedet, az pedig te magad vagy.



2022. márc. 24. 09:49
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
38 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez bem ifaz. Lehet szamitani masokra, de csak kis dolgokban es nem mindenben. De sok kicsi sokra megy. Peldaul 10bol 1 sofor megvar a busszal es nem kesel el, akkor mar egy ember eppen akkor segitett, megha legkozelebb nem is var meg csak most ilyen kedve volt. Van hogy atadjak az ulohelyet, van hogy rendes az ugyintezo is utanajar az ugyednek, van hogy a szomszed szól hogy ingyen elviheted a szekrenyet es neked pont az kellett stb. Ehhez csak az kell hogy normalisan nezz ki, tegyel meg mindent magadert es masokert es akkor csurran cseppen neked is. Osszeadva inkabb pozitiv. De teljeskoruen hogy vigye vk a balhedat, ugy ne szamitsd senkire. A te dolgod vigyazni az egeszsegedre, kulsodre, a munkahelyi telhesitmenyre, a penzedre, a mentalis egeszsegedre stb ilyen ertelemven ifen, ezt mindenki magabak csinalja es mastol nem elvarhato hogy adjon akarcsak egy percet vagy 10 fillert.
2022. márc. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Az emberekre nem lehet számítani. Egy kóbor kutya előbb fog téged megszánni az utcán, mint bármelyik ember..
2022. márc. 24. 10:01
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy igazán nehéz kérdés. Én valahogy úgy érzem inkább nem is akarok másokra támaszkodni. Ez nem jelenti azt, hogy nem számíthatnék senkire, csupán csak nem akarom, hogy a problémáim megoldásában mások vigyenek előre.

Ez engem megerősít, de meg is gyengít olykor.


Szomorúan olvastam a kérdésed részletezését. Sajnálom, hogy ennyire magadra maradsz a gondokkal. Én is voltam ilyen időszakban, aztán egyszer csak átkapcsoltam és nem keseregtem többet azon, hogy van-e mellettem valaki (család, barát, stb..).


Én pl. magamban hiszek.

Abban, hogy egyedül is képes vagyok mindenre.

2022. márc. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Nehéz ellenszélben menni, amikor a család, barátok, de még az Univerzum is ellened van.
2022. márc. 24. 10:06
 5/20 anonim ***** válasza:
Ez így igaz :D kitartást
2022. márc. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Egy ember, akit a barátjai elhagytak, a családjára nem számíthat, lenézik az iskolában, meg a munkahelyen is, az mi a büdös qrva életért küzdjön az életben?
2022. márc. 24. 10:09
 7/20 anonim ***** válasza:
84%
Ez nagyban függ, hogy mit értesz számítani másra alatt? Ha pl. megkérdezem, hogy valaki eltud jönni velem pl. dokihoz, valamelyik barát, rokon biztos segítene. Ha naponta kérnék pénzt, akkor biztos lelépne mindenki körülöttem. Tehát, igen lehet számítani az emberekre, de csak akkor ha igazából nincs is komoly szükséged másokra.
2022. márc. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Én inkább azt veszem észre, hogy rengeteget segítek a legjobb haveromnak, de az mindig el van felejtve pár nap vagy hét után, és töredékét se kapom vissza a segítségemnek. Ha vissza segít akkor az meg előfordul hogy utána fel van hántorgatva hogy hát neki nincs ideje. Meg múltkor is segített. De közbe én meg fél nyáron oda jártam segíteni építkezni.

Meg a másik hogy engem meg se hallgat. Ha chatelünk, ő írja egy óráig a problémáit, ha én is írok valamit közbe akkor ő azt sok esetben el sem olvassa, mert sokszor fel említettem már neki élőben egy részletet amit leírtam előtte 1-2 nappal, és neme tudta miről van szó. Ha én ráírok, mesélek neki, nem válaszol, jobb esetbe küld egy lájk jelet. Elhiszem hogy épp nem ér rá akkor, de hogy utána soha többé nem válaszol arra a témára az már azé bosszantó... Én meg hallgassam meg az ő összes problémáját. De az én dolgaimra nem kíváncsi.

2022. márc. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Most egy olyan ember, akit világ életében utált mindenki és mindenhol lenézték, az iskolában állandóan beszólogattak neki, a munkahelyeken mindig

féregként bántak vele, a családtagjai pedig gyűlölik őt, az minek éljen egyáltalán? Miért létezik az ilyen ember? Semmi logika nincs benne..

2022. márc. 24. 10:22
 10/20 A kérdező kommentje:
A rák egye ki a szívüket, akik elárultak, cserben hagytak, vagy terrorizáltak engem.
2022. márc. 24. 10:27
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!